hart Maatregelen moeten zorgen dat Veilig Thuis aan normen voldoet PLEEGOUDER 1 Petra Kaljouw en Tom Kieboom trouwen Voor het goede doel' ZEELAND 5 Duizend knuffels hoopt het aanstaan de echtpaar bij elkaar te krijgen. Om tussen te trouwen, en om weg te geven. VOLG JE iddenin de ka mer ligt een berg knuffels. Apen, slangen, tijgers, een ka- merolifant, schildpadden, konijnen, hondjes en wat al niet. Op de bank zitten Shananda en Shanice Kieboom even uit te rus ten van het heen en weer rijden met knuffels, die sinds een oproep op Facebook een week geleden overal door Zeeland moeten wor den opgehaald bij wildvreemden. Doneer een tropische knuffel, luid de de oproep, om de trouwerij met als thema 'Hawaii' op te fleu ren. „Het was de bedoeling in de met neppalmen aangeklede zaal slangen in de takken te hangen en tijgers en apen neer te leggen", zegt hun vader, bruidegom in spe Tom Kieboom. „Maar het is een beetje uit de hand gelopen, want er komt nu echt van alles binnen. Een blauwe dinosaurus, bijvoor beeld. Laat maar komen. We leg gen die knuffels ergens bij de en tree neer en na afloop doneren we ze aan de Speelgoedbank", legt Tom uit. Tom Kieboom leerde 'zijn' Pe tra Kaljouw kennen bij het beveili gingsbedrijf waar Tom werkt. Ze zijn inmiddels alweer zes jaar sa men. Tom: „Op haar verjaardag heb ik het aanzoek gedaan. Ze was daarvóór een lange periode ziek en ik wilde dat het aanzoek echt een lichtpuntje was, iets heel bij zonders. Ze dacht dat ik moest werken, maar toen ze in een cafee- tje zat, ben ik in quilt en met een doedelzakspeler binnen komen lo pen en op één knie gegaan om haar ten huwelijk te vragen. Petra heeft jarenlang doedelzak ge speeld en we zijn allebei Anglo fiel, vandaar." Bijzonder zal ook de trouwloca tie zijn: het Zeeuws Museum. „Ik ben daar beveiliger geweest en Pe tra wilde heel graag in de tapijten zaal trouwen. Toen we dat voor- 'Voor die oproep op Facebook had ik één knuffel: een nijlpaard, voor in mijn nek' stelden, bleek dat bij het Zeeuws Museum ook nagedacht werd over trouwerijen. Het mag nu, bij wij ze van proef." Op de huwelijksdag zal Tom een heel echte, dure quilt dragen met alles erop en eraan. Uiteraard wordt er Schotse whiskey ge schonken en voor de liefhebber zal haggis geserveerd worden, het nationale gerecht van Schotland. Dat alles in een tropische setting vol knuffels dus. Na afloop gaan al le knuffels naar de Speelgoed- bank. „Omdat ook kinderen uit ge zinnen die géén geld hebben, recht hebben op die éne, speciale knuffel", zegt Toms dochter Shani ce. Wie het stel een knuffel wil ge ven, kan het opsturen naar de Westgatstraat 9,4335 NS in Mid delburg of het laten ophalen via een berichtje op de Facebookpagi- na van Tom Kieboom. De Inspecties Jeugdzorg en Ge zondheidszorg constateerden in december dat Veilig Thuis Zee land aan 8 van de 24 normen niet voldeed. Vooral op het gebied van personeel, veiligheid en af handelen van wachtlijsten liet de organisatie steken vallen. Zo werkte er één vertrouwensarts die alleen telefonisch bereikbaar was. De drempel om te bellen was hoog en medewerkers wis ten niet altijd wanneer ze dat moesten doen. „Dat gaan we op lossen door beter samen te wer ken met Veilig Thuis organisaties in Zuidwest-Nederland", legt di recteur Ronald de Meij van GGD Zeeland uit. „Consulenten van Veilig Thuis moeten kunnen te rugvallen op vertrouwensartsen en gedragswetenschappers. Door die samenwerking wordt dat gere geld. Omdat ze soms ver weg zit- GGD Zeeland zit er de komende tijd bovenop om te zien of alle maatregelen ook worden uitgevoerd. ten, bekijken we of we dat kun nen doen door middel van vi deo-verbindingen." Een ander verwijt was dat Vei lig Thuis Zeeland niet altijd bin nen vijf dagen na een melding een onderzoek instelde. Daar door is een wachtlijst ontstaan. „Binnen twee maanden moet die wachtlijst weg zijn. Ook wordt ie dere melding binnen vijf dagen onderzocht en wordt het onder zoek binnen tien weken afge rond." De Meij verwacht dat met het huidige aantal medewerkers te kunnen doen. „Het team gaat er veel beter op letten en stroopt de mouwen op. We zorgen voor een beter informatiesysteem." Komen mensen toch op een wachtlijst, dan gaat Veilig Thuis Zeeland ze beter in de gaten hou den. „Daarvoor gaan we gebruik maken van informatie van wijk en gebiedsteams. Zij zijn dan on ze oren en ogen in de wijk." De Meij verzekert dat hij de ko mende tijd 'er bovenop zit' om te zien of alle maatregelen ook wor den uitgevoerd. Timon DONDERDAG 17 MAART 2016 het huwelijk in door Ondine van der Vleuten Tom Kieboom en zijn aanstaande Petra Kaljouw tussen de 47 knuffels die inmiddels gedoneerd zijn voor het huwelijksfeest met als thema 'Hawaii'. „We ho pen dat het er duizend worden. Na afloop gaan ze allemaal naar de Speelgoedbeurs." foto Ruben Oreel Tom Kieboom bruidegom in spe Knuffelend door Jeffrey Kutterink GOES. Tal van maatregelen wor den genomen om te zorgen dat Veilig Thuis Zeeland weer aan alle wettelijke normen voldoet. Bij Vei lig Thuis kunnen mensen terecht als sprake is van huiselijk geweld. Timon continueert 5GJ Pleegzorg en zoekt christenen die: willen zijn voor jongeren met een hulpvraag. Er is veel vraag naar (tiener) pleegzorg in Zeeland. Heeft u ruimte in uw hart en huis? Volg de STAP cursus in Goes: 21 maart, 4 en 18 april en 9 mei. Of kom naar de informatie-avond op 4 juli. Aanmelden www.timon.nl/stap-cursus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37