20% T00S 53 huishoudens zonder stroom door wietkwekerij Verkrachting van vriendin niet bewezen Mat 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Het gaat goed met de BV Zeeland. Uw Mening ONEENS paul kusters Leukste uitje gekozen Fusie helpt foodduster Praat mee over de zorg column Willem van Dam Sinds kort ben ik lid van een schaakclubje. Elke maandagavond komen we in een tot clublokaal verbouwde schuur bij een, schuiven we stukken over het bord, drinken we een glaasje wijn en nuttigen we een blokje kaas. Met een man of tien zijn we; een voormalige vertegenwoordiger in soepen, een arts, een dierenambu lance-chauffeur, de voorzitter deed in zijn werkzame jaren op het gemeentehuis iets met uitke- Reeds na drie kwartier bood ik mijn tegenstander op nederige toon remise aan ringen, kortom, een gemêleerd ge zelschap. Het gaat er die maandagavonden ontspannen aan toe, soms klinkt er boven de borden zelfs een gul le lach. Jammer van die ene disso nant: de vereniging kent één no toire valsspeler; wanneer zijn te genstander even een andere kant op kijkt, grist hij stiekem diens lo per of paard van het bord. Ik heb er voor de zekerheid het stan daardwerk 'Oom Jan leert zijn neefje schaken' nog eens op nage slagen en inderdaad, het illegaal wegnemen van een stuk van een tegenstander moet als hoogst on sportief worden beschouwd. De leden van de schaakvereniging kennen de afwijking van De Vals speler, maar doen alsof zij niets in de gaten hebben als hij op onre glementaire wijze wéér een vijan delijke toren in zijn broekzak laat verdwijnen. Want ach, laat die man. Maandag trof ik Joost als tegen stander, een boom van een vent, met handen als laadschoppen. Joost zit bij de ME en dat is gezien zijn postuur niet verwonderlijk. In tegenstelling tot zijn gestalte zijn zijn schaakprestaties minder indrukwekkend; Joost won nog nooit een potje. Makkie dus, dacht ik. Dat viel tegen. Reeds na drie kwartier bood ik hem op ne derige toon remise aan. 'Geen sprake van', sprak Joost die op dat moment met een triomfantelijke grijns mijn toren (Lf3 x Tai) van het bord plukte. Niet veel later verliet ik het schaakschuurtje in een stemming die zich het best laat omschrijven als: mat. Het Erasmus redt de Zeeuwse gezondheidszorg. 1081 reacties toosenhenk.nl O Berkenhof s Tropical Zoo in Kwadendamme is op nieuw het 'Leukste uitje van Zeeland' geworden. Dat blijkt uit de ANWB- verkiezing van het 'Leuk ste uitje'. Jeroen en Johan Antes van Berkenhof s Tro pical Zoo ontvingen de prijs uit handen van ANWB-directeur Frits van Bruggen. De Stoomtrein Goes-Borssele in Goes werd tweede en het Wa tersnoodmuseum in Ou- werkerk kreeg de derde prijs. Het leukste uitje van het land is de Apenheul. Stichting FoodDelta Zee land is een nieuwe net werkorganisatie die van daag in Kamperland wordt gelanceerd. De stichting komt voort uit de fusie van Foodport Zeeland en Lek ker Regionaal Product. Met bijna 300 aangesloten be drijven vertegenwoordigt de stichting vanaf 1 april het Zeeuwse foodduster. Dat wil als 'één krachtige speler de economische po tenties van de foodsector op de kaart zetten'. Samen met Zeeuwse ge meenten gaat de Commis sie Toekomstige Zorg Zee land (CTZZ) de komende weken met de Zeeuwen in gesprek. Als eerste zijn de gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland aan de beurt. De eerste van de in totaal vier regionale bij eenkomsten vindt maan dag plaats in Paviljoen Meerzicht in Bruinisse en begint om 19.30 uur. De bij eenkomsten zijn gratis toe gankelijk voor iedereen. Mensen Er zijn vierhonderd wietplanten aangetroffen in een woning in de straat. Twee slaapkamers en de zolder stonden vol. Er moest snel gehandeld worden, omdat de illegale stroomleidingen een brandgevaarlijke situatie veroor zaakten. In totaal waren er 42 groeilampen a 600 watt op het net aangesloten, wat volgens een agent voor 'behoorlijke hitte' kan zorgen. Bovendien waren de lampen en de transformatoren op hout gemonteerd. Rond 9.00 uur trof de politie de wietkwekerij aan. De geknut selde stroomvoorziening moest eerst worden verwijderd, voor verder onderzoek veilig mogelijk was. Omdat de leidingen illegaal waren afgesplitst van het algeme ne net, moest tijdelijk de span ning van het hele elektriciteits net af. Buurtbewoonster Anja Kuijl stond net op het punt om een treinkaartje uit te printen. „Maar toen viel alle stroom uit. Ach, dan ga ik maar met de auto", zei ze lachend. Dat de nieuwe 'bewo ner' van de hoekwoning niet he lemaal pluis blijkt te zijn, ver baasde haar niet. „We hebben hem in een jaar tijd nog nooit ge zien. Andere buren zeiden wel eens dat als er iemand was, dat eigenlijk altijd 's nachts was." De politie nam de jonge hen nepplanten in beslag. Er is nog geen verdachte aangehouden. MIDDELBURG. De 36-jarige A. van V. is gisteren vrijgesproken door de Middelburgse rechtbank van verkrachting. De inwoner van de gemeente Terneuzen zou in september 2013 zijn toenmalige vriendin misbruikt hebben, nadat hij eerst haar keel had dichtgekne pen. Volgens de rechtbank is er te weinig ondersteunend bewijs voor die verkrachting. Wel is de man schuldig aan mishandeling van zijn ex-vriendin. Maar er is geen sprake van een poging tot doodslag, wel van een poging tot zware mishandeling. Om die re den is de man veroordeeld tot een werkstraf van 180 uur. Twee weken geleden eiste de officier van justitie nog een cel straf van dertig maanden tegen de man. De officier zei toen dat seksueel misbruik juridisch vaak moeilijk te bewijzen is. Maar in dit geval, zo vervolgde hij, stond voor hem vast dat er sprake was van een verkrachting. Hij eiste Er is geen sprake van een poging tot doodslag, wel van een poging tot zware mishandeling. dan ook een onvoorwaardelijke celstraf van dertig maanden. Raadsman Bart Vader pleitte twee weken geleden al voor vrij spraak. Hij wees erop dat getui gen die ook spraken over een ver krachting, haar verhaal navertel den. TEST MET ZELFRIJZENDE AUTO S SESLA.4SZ LANCEWEECJE KAMPERLAND VLISSINGEN MAASTRICHT NK-oestersteken begint met voorrondes Op 24 maart en 13 mei worden de voorrondes voor het Nederlands Kampioen schap oestersteken gehou den. De eerste wedstrijd vindt plaats tijdens het Foodfestival in de Rai. De laatste voorronde is op 13 mei tijdens een culinair weekend in Velserbroek. Er is nog plek voor zowel mannelijke als vrouwelijke oesterstekers. Aanmelden: www.wijntheater.nl Door illegale stroomleidingen en 42 groeilampen die op hout waren ge monteerd, ontstond er een brandgevaarlijke situatie, foto's Lex de Meester door Elodie Kint MIDDELBURG. Ruim vijftig huis houdens in het woningenblok rondom de Hugo de Grootlaan in Middelburg zaten gisterenoch tend een half uur lang zonder stroom. Zo konden medewerkers van Enduris de illegale energie voorziening van een hennepkwe kerij uitgraven. De geknutselde stekkerdoos zou brandgevaarlijk zijn. door Emile Calon t>E TEST MET Hl ZELFEETALEKItJE f MONNEE NOS NIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2