Mijn carrière komt nu op de 28 CULTUUR SHOW Edsilia Rombley zit twintig jaar in het muziekvak. In haar theatershow 'Mama Sings1 geeft ze een kijkje in haar leven. Edsilia in vijf steekwoorden. JUBILEUM „Het is dat iemand tegen mij zei: 'Edsiel, weet je dat je al twintig jaar bezig bent?', an ders had ik het niet in de gaten gehad. Mijn moeder neemt sinds jaar en dag mijn tv-optredens op. Onlangs heeft ze alle videobanden laten digitalise ren en mij de dvd's ervan gegeven. Grappig om te zien: ik was alweer veel vergeten, maar ik heb ook zo veel gedaan. Na zo'n tijd wil ik het publiek graag een kant van mij laten zien die niet ieder een kent. Dus ik zing in deze theatershow ook werk van v Phil Collins en The Rasmus. Dat verwacht je niet van mij." SOUNDMIXSHOW „In 1996 won ik de Soundmixshow, maar daarvoor droomde ik eigenlijk nooit van een carrière als zan geres. Ik was als kind wél altijd aan het dansen en sketches aan het doen. Later heb ik zelfs nog bedrijfsadmini stratie gestudeerd. Ik zag mezelf al rond lopen in een mantelpakje en met een aktetas. Nee, mijn zus was steengoed, die moest maar gaan zingen." Lacht. Dan: „Ik ben nu blij hoe het gelopen is. Ik zie mezelf echt niet op kan toor zitten. Zingen is hard werken; het komt me niet aanwaaien. Maar door de ervaringen die ik na de Soundmixshow en het Eu rovisiesongfestival (ze werd vierde in 1998 en kwam negen jaar later niet door de voorron de heen, red.) heb opgedaan - bij Dinnershows tussen de ta fels zingen terwijl mensen za ten te eten, my god - heb ik alle schroom overwonnen. Op het podium voel ik me thuis en ik voel me niet ongemakkelijk als ik dicht bij mensen kom." MOEDERSCHAP Ik ga niet onder stoelen of banken steken dat ik het best zwaar vind. Sommige vrouwen doen alsof het niks is, net als bevallingen. Nou, ik poepte ze (Imaani van 5 en Aysa-Lynn van 2, red.) er echt niet zo uit. En als ik na een lan ge avond in het theater 's nachts door die kleine om twee, vier en zes uur uit mijn bed word geterroriseerd, dan breekt dat me op. Mijn stem is heel gevoelig voor zo'n slaaptekort. „Aan de andere kant zijn de clichés hele maal waar. Het is zo leuk om jezelf en je man terug te zien in zo'n kleintje en je staat toch op met een glimlach als je een zoen krijgt van zo'n lief meisje. Eigenlijk mag ik niet klagen: ik heb twee mooie, ge zonde kindjes op de wereld gezet. In mijn Ik ben nu blij hoe het gelopen is. Ik zie mezelf echt niet op kantoor zitten' voorstelling kom ik het podium op terwijl ik verzucht dat ik zo moe ben en het liefst in een onesie zou zitten. Maar het is niet zo dat ik een huismoeder zou willen zijn. „Ik zou onrustig worden als ik zou stop pen met werken. Ik heb wél leren doseren, want ik heb mijn kinderen niet gekregen om de zorg over te laten aan anderen. Al moet ik zeggen dat ik ontzettend blij ben met de lieve oma's die veel opvangen." TJEERD „In Mama Sings vertel ik dat onze relatie ver anderd is door de komst van onze kinde ren. We rennen niet meer naakt achter el kaar aan door ons huis: nu zijn het onze twee dochters die in hun blote billen ren nen als ze in bad moeten. Toch heb ik niet het idee dat we hard moeten werken om on ze relatie leuk te houden. Het helpt dat we met elkaar werken en onze passie voor mu ziek delen. Soms hebben we behoefte aan een weekendje weg, maar dan missen we de kindjes weer zo. We genieten intens van de momenten die we als gezin beleven." DROMEN „Ik vind elk jaar weer spannend. Krijg ik de dingen voor elkaar die ik voor elkaar wil krijgen? Het gaat er niet om dat ik een druk ke agenda heb; mijn carrière is sinds de komst van mijn kinderen echt naar de twee de plaats verschoven. Het belangrijkste vind ik dat ik mezelf blijf ontwikkelen als entertainer. Ik heb pas voor Zapp online een talkshow mogen maken rond het Junior Songfestival. Presenteren is van nature niet mijn kopje thee, maar ik vond het waanzin nig leuk om te doen." door Marlies van Leeuwen tweede Edsilia Rombley toert t/m 7 mei door het land met haar show Mama Sings. Info: www.edsiliarombley.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28