Scrollen door de mobiel van bekenden Spullen van Prince gaan vandaag in de uitverkoop W&i'ös» 26 Japanse fotograaf krijgt Paul Huf Award Douwe Bob wint Schaal van Rigter Media Entertainment „Never nooit. Iedereen die ik sprak, kreeg het na een minuut of tien ineens be nauwd. Ik zou al vooraf die benauwdheid hebben." „Ongeveer de helft wilde niet. Humberto Tan, Eva Ji- nek en Art Rooijakkers wil den wel geïnterviewd wor den, maar 'graag zonder tele foon'." „Ik had eigenlijk helemaal geen zin om op televisie te verschijnen. Het leek me eerst ook een beetje opper vlakkig allemaal. Ik zag aan vankelijk niet hoe je een echt goed gesprek zou kun nen voeren via iemands tele foon, tot ik er goed over na dacht." „Linda de Mol had net dat hele verhaal van die stalker achter de rug. Daar maak ten we afspraken over. Som migen hadden vooraf wat berichten en foto's gewist." „Het mobiele nummer van Joop van den Ende blur je natuurlijk. Maar er echt iets uitknippen? Nou, bij ie mand kwam tijdens het be kijken van de foto's ineens een heel groot geslachtsdeel in beeld. Bij een ander kwa men wat pikante vakantiefo to's voorbij. Die waren wel wat erg bloot." et drie tal veilt vanaf vandaag privé-spullen van Prince. Daaronder bevinden zich nooit eerder uitge brachte muziek, ex centrieke outfits en liefdesbrieven. De vraagprijzen varië ren van ï.ooo dollar voor een sjaal tot ïoo.ooo dollar voor de verlo vingsring. Veilinghuis Nate D. Sanders in Los Angeles gooit 95 Prince-items in de verkoop. De spullen zijn beschik baar gesteld door de ex-vrouw van de artiest, Mayte Garcia, zijn voormali ge manager Owen Husney en gitarist Dez Dickerson, met wie Prince ooit samen werkte. Vooral Garcia lijkt haar zolder te hebben leeg geruimd. De danseres en ac trice, voor wie Prince ooit het nummer The Most Beau tiful Girl In The World schreef, wil zelfs af van de bruidsjurk waarin ze twintig jaar gele den trouwde. Ook doet ze definitief af stand van de verlo vingsring. Waarom ze de spullen nu veilt, is niet bekend. Wel werd vorig jaar in het realityprogram- ma Hollywood Exes duidelijk dat ze nog al met haar Prince-collectie in de maag zat. Eerder ver kocht ze al het huis in Mar- bella dat haar voormalige ge liefde haar cadeau had ge daan. Prince heeft zich niet uit gelaten over wat hij van de veiling vindt. Hij scheidde in 2000 van Garcia. De Japanse fotograaf Daisuke Yokota (1983) is de winnaar van de Foam Paul Huf Award 2016. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 20.000 euro en een tentoonstelling in het museum. De jury roemt Yokota om zijn vernieuwende en experimentele werk. Douwe Bob (23) is de winnaar van de Schaal van Rigter, de prijs voor de meest gedraaide Neder landse single op NPO 3FM. De zan ger won de onderscheiding voor zijn zomerhit Sweet Sunshine. Cultuur door Cudo Tienhooven In De Mobiel Van... scrollt An toinette Scheulderman drif tig door de telefoons van BN'ers. Het programma van LindaTV maakt vanavond de overstap naar televisie. Zou jij je telefoon inleveren aan een interviewer? Hoe krijg je BN'ers zo gek om mee te doen? Vond je dit programma gelijk een goed idee? Zijn er voorwaarden gesteld? Censuur achteraf? De Mobiel Van..., vanavond, Net 5, 22.05 uur. door Chantal Blommers Poplegende Prince leeft het liefst teruggetrokken. Maar dankzij drie voormalige goe de bekenden ligt een groot deel van zijn leven nu toch op straat. H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26