'Jumbo zet zich volkomen voor schut' effeweg.nl ECONOMIE 23 Schiphol: nieuwe pier en terminal Autoverkoop in EU stijgt flink Maart ACTIE! mmp 1 8 effeweg.nl/alpen Krakau 'Florence van Polen effeweg.nl Schiphol heeft van zijn aandeel houders definitief groen licht ge kregen voor de ontwikkeling van een nieuwe pier en terminal. Die zal in 2023 klaar zijn. Er worden jaarlijks zo'n 14 miljoen extra rei zigers verwacht. De verkoop van nieuwe perso nenauto's in de Europese Unie is in februari met meer dan 14 pro cent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Alleen in Nederland daalde de verkoop. Volgens brancheorganisatie ACEA werden vorige maand meer dan 1 miljoen auto's ver kocht. De Europese autoverkoop nam daarmee voor de dertigste maand op rij toe. Italië liet de sterkste verkooptoename zien (plus 27,3 procent), gevolgd door Frankrijk (plus 13 procent). In Nederland ging de verkoop met 15 procent omlaag naar ruim 28.000 auto's. BlMIHHIMUI met een negatief imago. Nederlan ders associëren cruiseschepen met drie maal daags in de rij staan voor een buffet, prijzige drankjes, massaliteit en weinig tijd om door te brengen op de bestemmingen, blijkt uit onderzoek van TNS-NIPO. Daar ligt een taak voor de reders, zegt Schuffel. „Mensen die een cruise hebben gemaakt, komen steevast enthou siast terug. We moeten beter laten zien hoe gevarieerd het aanbod is." Marketingdirecteur Nico Bleichrodt van Holland America Lines heeft er vertrouwen in dat Nederlanders binnen een paar jaar om zijn. „Het duurde ook lang voor Nederland warm liep voor all-inclusive vakanties. Maar die zijn inmiddels niet meer weg te denken." Hij spreekt uit erva ring: voor hij bij HAL in dienst trad, werkte hij meer dan twintig jaar voor all-inclusivepionier Club Med. De reders hebben de hoop om de Nederlandse passagier aan boord te krijgen nog niet opgege ven. Want als hij eenmaal is inge scheept, is de Nederlander geliefd. „Nederlanders letten op de prijs bij de aanschaf van een reis, maar eenmaal op vakantie willen ze vooral genieten", verklaart Schuf fel. Dan kijken ze niet op een drankje of excursie meer of min der. Juist omdat er nog zo weinig Nederlanders op cruise gaan, is er volgens hem nog veel te winnen. „De Nederlandse cruisetermi nals timmeren hard aan de weg." Zo heeft Amsterdam, de populair ste bestemming in Nederland, zijn kade verlengd tot 630 meter, zodat er meerdere schepen tege lijk kunnen liggen. Rotterdam, dat afgelopen jaar 99.500 passa giers trok, verwacht er volgens de CLIA dit jaar 137.000. speelt mee dat populaire noordelij ke vaarbestemmingen als de Noor se fjorden en IJsland dichterbij Hamburg en Kiel liggen dan bij Amsterdam en Rotterdam. Dat scheelt al snel een dag varen, en dus brandstof en personeelskos ten. Nog een argument in het na deel van Nederland: Nederland heeft geen eigen cruiserederijen, zegt Schuffel. „Duitsland heeft met TUI en AIDA Cruises twee sterke reders. Die hebben hun thuismarkt opengebroken." Holland America Lines heeft weliswaar wortels in Rotterdam en vaart onder Nederlandse vlag, maar maakt deel uit van het Ame rikaanse cruisconcern Carnival Corporation. In Nederland kam pen cruisevakanties bovendien maar tot één conclusie komen: het lijkt er sterk op dat de 'top' hele maal niet wist dat er onderhan deld werd." „Dat maakt het allemaal nog vreemder. We hebben pas bij Al- bert Heijn ook 1,75 procent afge sproken. Heeft de raad van be stuur zitten slapen?" „Dat is aan de leden, maar eerlijk gezegd zou het mij helemaal niets verbazen. Er wordt momenteel keihard gewerkt in de distributie centra in aanloop naar Pasen. Als ze dat ineens niet meer doen, dan gaan ze dat wel merken." „Die club draait als een tierelier. Onbegrijpelijk dat ze zichzelf pu bliekelijk zo voor schut zetten." 6 vragen aan Henk van der Ploeg, bestuurder bij FNV Handel „Nou dat mag je wel stellen. Dit is een unicum. In de veertig jaar dat ik vakbondsbestuurder ben, heb ik dit nog nooit meegemaakt." „Ik ben ook woest. We hadden een deal met Jumbo, en die deal was absoluut niet buitensporig. We hebben normale onderhande lingen gevoerd en waren er betrek kelijk snel uit." „Nee, volstrekt niet. De onderhan delaars van Jumbo moeten zich overigens net zo overvallen voe len door hun directie. Als ik het nog eens op een rij zet, kan ik ONY Wenen en het Wienerwald va. €399 Andorra en Barcelona va. €429 Umbrië en Toscane va.€459 Rome en Napels va. €489 Devon en Cornwall va. €499 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 1 I 5 8 DAGEN DONDERDAG 17 MAART 2016 231 GrandVision, van de opticiens Pearle en EyeWish, boekte vorig jaar 231 miljoen euro winst. De omzet bedroeg 3,2 miljard, een groei van 14 procent. irsrianHiï De Harmony of the Seas, het groot ste cruiseschip ter wereld, voer op 10 maart uit bij de werf in het Fran se Saint-Nazaire. Het kan ruim 6.000 passagiers herbergen, foto Stephane Mahe/Reuters 4 De top van Jumbo zou zijn ge vallen over de 1,75 procent loonsverhoging. 5 En nu? De beuk erin wat jullie betreft? Praten lijkt geen zin meer te hebben. Het gaat toch hartstikke goed met Jumbo; waar komt dit op eens vandaan? Jumbo zegt in een reactie de gang van zaken 'vervelend te vinden'. „Wij betreuren de onduidelijkheid die is ontstaan. We nodigen de vakorganisa ties uit om deze week verder te pra ten." Van het verbreken van een ak koord is volgens Jumbo 'geen enkele sprake'. „Er was een voorlopig onder handelingsresultaat dat beide partijen aan hun achterban zouden gaan voor leggen en derhalve van twee kanten nog onder voorbehoud was. Helaas hebben wij moeten vaststellen dat de voorlopige overeenstemming voor Jumbo niet acceptabel is. De distribu tie-cao van Jumbo is een van de duur ste in de branche en het verschil zou met het opgestelde pakket alleen maar verder oplopen." Bij supermarktketen Jumbo drei gen acties in de aanloop naar Pa sen. De reden: de directie floot gisteren de onderhandelaar terug vanwege de nieuwe cao. -I De directie van Jumbo heeft -®- twee uur na het sluiten van een nieuwe cao voor het distributieper- soneel haar veto uitgesproken. Ver baasd? U zegt de gang van zaken 'vol- strekt onacceptabel' te vinden. Dat klinkt dreigend. 3 Had nu echt niemand dit kun nen zien aankomen? 8 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 19 aug, 23 sep, 4 nov Highlights: Donau Abdij Melk natuurtocht •Tullnerbach 10 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 30 apr, 23 mei Highlights: Andorra La Vella Valleientocht Barcelona 10 daagse busreis Halfpension Vertrek: 30 apr, 20jun, 19 sep Highlights: Orvieto kathedraal Siena Perugia Florence 10 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 30 apr, 6 jun Highlights: Orvieto Napels dagtocht Capri Pompei' 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 23,30 apr, 8,15,22okt Highlights: Winchester Dorset Dartmoor Stonehenge Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. COUPONCODE WEG11 O fN X u o cd m cd U5 _i O CM I LU CC I X CC I O NU VANAF VERTREKDATA: 30 apr, 3 jun, 15 jul, 5 aug, 2 sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23