Van Poppel heeft geen pijn: 'Dat is het belangrijkste' Goudkoorts in Gouda voor OKT 20 SPORT Willem II moet op zoek naar trainer én technisch directeur Straf blijft staan voor Santos ADO Den Haag sluit lening af „Voor mij is deze koers specialer dan de voor de meeste andere jongens", vertelt Danny van Pop- pel een halfuurtje voor het start schot in D einze klinkt. Nokere Koerse is een warmhoudertje voor de mannen van de grote teams. „Ik ben in ieder geval al lang blij dat ik weer op de fiets zit", klinkt het vanuit de grond van zijn hart. „Want pech is de laatste jaren mijn grootste tegen stander geworden", voegt hij er zuchtend aan toe. Vorig jaar won Van Poppel in het begin van het seizoen een rit in de Driedaagse van West-Vlaan deren en in september een rit in de Ronde van Spanje, maar de pijn om het missen van het voor jaar was er niet minder om. „Ik had graag de kans gehad om me te tonen in de klassiekers, maar door een blessure ging dat niet. Nu dreigt hetzelfde. Door die knieblessure miste ik het begin van het klassiekerseizoen." Niet panikeren Als het aan ploegleider Servais Knaven ligt, hoeft Van Poppel niet te panikeren. „We hebben Danny vooral naar Sky gehaald omdat hij een goede renner is. Niet omdat we een sprinter no dig hadden. Bij onze ploeg is het niet gemakkelijk om een sprinter te zijn. In de etappekoersen gaan we meestal voor het klasse ment." Knaven hoopt dat Van Poppel op tijd klaar is voor Parijs-Rou- baix. „Ik denk dat hij daar in de laatste 50 kilometer nog in de eer ste groep moet kunnen zitten. Nu nog om de andere mannen bij te staan, maar op termijn om ook voor de winst te kunnen rij den." Dit voorjaar denkt Knaven de van Trek overgekomen nieuwko mer al te kunnen uitspelen in de Driedaagse De Panne of de Ron de van Californië. „Want hij is na tuurlijk ook nog eens superrap." Het moet Van Poppel als mu ziek in de oren klinken. „In de toekomst wil ik beide dingen, sprints en klassiekers, combine ren. Zoals John Degenkolb dat doet. Ik weet ook dat je bij een ploeg als Sky niet veel kansen krijgt om klassiekers te rijden. Daarom baalde ik zo van die knie blessure." Volle bak Om kwart over twaalf gaat ook voor Danny van Poppel eindelijk het seizoen van start. Bijna vijf uur later spurt hij op de Nokere- berg naar de 21ste plaats. „Het eer- 'Conditioneel had ik er geen moeite mee. Ook niet als het op de kant ging' ste uur voelde erg raar aan", zo kijkt hij terug op de eerste koers- dag van het jaar. „Normaal begin je ergens rustig aan in een warm land. Dit was even wat anders." Volle bak koers en valpartijen die overal op de loer lagen. „Dat was dus even wennen. Na twee uur begon het echter lekker te draaien. Conditioneel had ik er geen moeite mee. Ook niet als het op de kant ging." Omdat Andy Fenn aangaf niet goed te zijn, mocht Van Poppel voor zijn eigen kans gaan in de sprint. Op de steentjes van de Nokereberg was hij echter kans loos tegen winnaar Timothy Du- pont en de balende nummer drie Dylan Groenewegen. Van Poppel maalde er niet om. „Het belang rijkste is dat ik vandaag pijnvrij hebben gereden. Alleen zo krijg ik het plezier in het fietsen weer terug." En de kasseien? Hoe voel den die? „Die hebben me altijd al goed gelegen. Vandaag ook." In navolging van trainer Jurgen Streppel verlaat ook technisch di recteur Carlos Aalbers Willem II aan het eind van het seizoen. Waar het vertrek van Streppel (46) naar sc Heerenveen al in de lucht hing, kwam de overstap van Aalbers (51) naar FC Gronin gen gisteren als een donderslag bij heldere hemel. Zo had de voormalig technische man van NEC in de winterstop zijn con tract in Tilburg nog met een jaar verlengd. Hij was ook pas bezig aan zijn eerste seizoen. De KNVB handhaaft de schor sing van vier duels, waarvan één voorwaardelijk, voor NEC'er Christian Santos. De Venezolaan se goalgetter verloor de beroeps zaak tegen zijn schorsing. De straf was eerder al uitgesproken door de tuchtcommissie van de KNVB naar aanleiding van de slaande beweging van de spits van NEC naar Khalid Karami van Excelsior op 26 februari. Arbi ter Björn Kuipers nam het inci dent niet waar, maar gaf de twee spelers wel geel. Dat was voor het opstootje erna. Santos mocht de voorbije weken nog spelen. Hij scoorde nog tegen Heracles Almelo (1-0 zege) en Ajax (2-2). Aalbers gaat bij FC Groningen aan de slag als hoofd scouting, een functie die vacant was na het vertrek van Henk Veldmate naar Ajax. Streppel tekent een tweejarig contract in Friesland, waar hij Foppe de Haan opvolgt. De oud-prof is vanaf 2011 werk zaam bij Willem II. Hij degra deerde en promoveerde met de Tilburgers. Onder leiding van de nu vertrekkende trainer verraste Willem II vorig seizoen met een negende eindklassering. Nu strijdt de ploeg tegen degradatie. De lening die ADO Den Haag bij een Duitse bank heeft aange vraagd om het dreigende liquidi teitstekort af te wenden, is rond. Daarmee zijn de salarissen van het personeel tot het einde van dit seizoen gewaarborgd. De kans is bovendien groot dat de club in de veilige categorie twee kan blijven. De licentiecommis sie van de KNVB maakt deze week de indeling bekend. ADO Den Haag heeft naar verluidt zo'n 1,5 miljoen euro geleend en kan met het geld diverse opties in spelerscontracten lichten. Als het beloofde geld van eigenaar Hui Wang niet komt, moet de se lectie wel worden uitgedund. Cal moet finale wereldbeker laten schieten Edward Gal mist volgende week de wereldbekerfinale in Göteborg. De dres suurruiter heeft nog te veel last van een val, die hem afgelo pen weekeinde ook zijn deelname aan In- door Brabant kostte. Gal raakte gebles seerd aan zijn rug en pols door een val van zijn jonge paard Glock's Sir Schenken- berg, die bij het losrij- den in de Brabanthal len schrok van een passerende tractor. O'Neill langer aan het roer bij Noord-lerland Michael O'Neill (46) blijft nog tenminste vier jaar bondscoach van de nationale voetbalploeg van Noord-lerland. De voormalig internatio nal heeft zijn verbin tenis tot en met de zomer van 2020 ver lengd. O'Neill, sinds 2011 bondscoach, kwalificeerde zich met zijn ploeg voor het EK in Frankrijk. Noord-lerland debu teert komende zo mer op een Europese eindronde. Vijfde remise op rij voor Ciri in Moskou Schaker Anish Giri heeft ook in de vijf de ronde van het kandidatentoernooi in Moskou niet kun nen winnen. De Haagse grootmeester kreeg in het vroege middenspel met wit tegen de Rus Peter Svidler wel enig voordeel, maar kon dat niet uitbouwen tot een serieuze kans op zijn eerste zege. Door zetherhaling besloten ze tot remi se, voor beiden de vijfde op rij. Mascotte Swimba loopt deze woensdagmid dag langs de badrand al warm voor volgen de week. Vijf camerateams volgen de verrichtingen van de waterpo- lovrouwen tijdens het laatste oe fenduel (8-14 verlies tegen USA) voor het olympisch kwalificatie toernooi. Langzaamaan stijgt de goud koorts in het Groenhovenbad in Gouda. Er staat dan ook wat op het spel volgende week, wanneer de vrouwen zich voor de Olympi sche Spelen kunnen plaatsen. In 2012 werd de schifting voor het toernooi in Londen niet gehaald. Toen verloren de waterpolosters in een dramatische beslissings wedstrijd van Italië. Daardoor was de kans op titelprolongatie al voor de openingsceremonie verkeken. Ja, natuurlijk denkt Lieke Klaas- sen nog weieens terug aan die wedstrijd in Triëst, maar meer ook niet. „We hebben er laatst wel in een officiële bijeenkomst over gesproken met staf en speelsters", zegt Klaassen. „Gewoon om terug te kijken hoe het toen is misge gaan. Ik denk dat het voor sommi ge speelsters wel goed is geweest. Er is nu meer rust in het team." Voor Klaassen had die ontmoe ting niet gehoeven. „Wat heeft die wedstrijd van vier jaar geleden nu te maken met de huidige situatie? Helemaal niets! Er staat een ander team met andere coaches." De opdracht blijft hetzelfde als in 2012: een startbewijs afdwingen voor de Olympische Spelen. Vanaf maandag moet de ploeg van bondscoach Arno Havenga elke dag aan de bak op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT). Voor Klaassen kan het niet snel ge noeg maandag zijn. Na de verlo ren EK-finale tegen Hongarije had ze het liefst een week later al het OKT gespeeld. Nederland verspeel de in januari in Belgrado dé kans 'We wisten ook: op het EK was maar één ticket voor Rio te vergeven en bij OKT vier' om al vroeg in het jaar verze kerd te zijn van de Spelen. Al leen voor de Europees kampioen lag een startbewijs klaar. „Natuur lijk ben ik wel een tijd ziek ge weest van die verloren finale, maar we wisten ook: op het EK was maar één ticket te vergeven en bij OKT in Gouda zijn dat er vier", aldus Klaassen, die bekend staat om haar enorme schot kracht. De vrouwen mogen zich ver heugen op een ongekend grote be langstelling. Alle wedstrijden van Oranje zijn al weken uitverkocht. Klaassen: „Voor mijn schoonfami lie kon ik geen kaarten meer ko pen. Iedere speelster krijgt maar vier kaartjes per wedstrijd." En die gaan naar haar eigen familie. door Ad Pertijs DEINZE. Danny van Poppel ver scheen gisteren bij Nokere Koerse voor de eerste keer aan de start in het shirt van Team Sky. Het was de bedoeling dat de 22-jarige Brabander vorige maand al zou de buteren in de Omloop Het Nieuwsblad, maar een nieuwe knieblessure gooide destijds roet in het eten. Danny van Poppel F Danny van Poppel foto Cor Vos VOETBAL VOETBAL VOETBAL PAARDENSPORT VOETBAL SCHAKEN door Natasja Weber Lieke Klaassen Lieke Klaassen kijkt uit naar de start van het OKT. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20