Bayern München knokt zich 18 PSV keerde met een katterig gevoel terug, maar er is ook trots over de prestatie tegen Atlético. Tickets voor groepsfase Europese toernooien 2018 in groot gevaar CHAMPIONS LEAGUE Nederland moet zich grote zor gen maken om de tickets voor de groepsfase van de Champions League en Europa League in het seizoen 2018- 2019. Doordat PSV dinsdagavond is uitgeschakeld in Europa, zijn er dit seizoen voor Nederland geen punten meer te behalen in de UEFA-ranking. Nederland heeft op dit moment nog één ticket voor de groeps fase van zowel de Champions League als de Europa League plus drie tickets voor de voorron des. Er is geen kans dat ons land een plaatsingsbewijs verliest, maar wel dat de kwalificatie voor de groepsfase wordt omge zet in deelname aan de voorron des. Olde Riekerink kijkt uit naar prachtig debuut Jan Olde Riekerink debuteert zondag als hoofdtrainer bij de Turkse topclub Gala- tasaray. Dat gebeurt uitgerekend in de derby tegen rivaal Fenerbahce. „Begin nen met zo'n grote en beladen wed strijd, mooier kan hier niet", zegt de 53-jarige Nederlan der, die is aangesteld tot het einde van het seizoen als opvolger van de ontslagen Mustafa Denizli. Olde Riekerink werd drie weken geleden benoemd tot het hoofd jeugdoplei ding bij de club van Wesley Sneijder. 6-3 5-7 7-6(5) 6-3 6-3. Barcelona heeft weer geen kind aan Arsenal Titelverdediger Bar celona heeft simpel de kwartfinales van de Champions Lea gue bereikt. Arsenal werd in Camp Nou met 3-1 verslagen, na dat het thuis al met o-2 onderuit was ge gaan. Neymar (foto) opende voor rust de score. Mohamed El- neny maakte gelijk, maar Luis Suarez en Lionel Messi stelden de zege nog veilig. Dat gebeurt als Turkije, Zwitser land en Tsjechië voorbij Neder land gaan. Voor volgend seizoen is dat risico er nog niet. Daar voor gelden de punten van de laatste vijf seizoenen. Het gevaar voor het seizoen 2018-2019 is fiks groter. Het pun- tenaantal van Nederland ligt in de stand, wanneer de punten van 2011-2012 wegvallen, fors la ger. Nederland behaalde in dat seizoen veel meer punten dan de concurrentie. Als Turkije, Zwit serland en Tsjechië na volgend seizoen boven ons eindigen, is Nederland de tickets in de groepsfases van de Europa Lea gue en Champions League in 2018-2019 definitief kwijt. Fortuna Sittard kan zich richten op toekomst Fortuna Sittard hoeft even niet meer te vrezen voor het voortbestaan. De li centiecommissie van de KNVB heeft een traject om de prof licentie van de Lim burgse eerstedivisio- nist in te trekken ge staakt. Fortuna wist de 900.000 euro die nodig waren om het seizoen uit te spelen bij elkaar te halen. Omdat de ge gevens te laat waren aangeleverd, krijgt Fortuna Sittard wel een boete van 30.000 euro. De toe komst na het huidi ge seizoen is nog niet veiliggesteld. spelers van PSV vlogen gisteren ook talloze fans vanuit Madrid te rug naar Nederland. Het leidde op vliegveld Barajas tot aardige sfeerbeelden. Andrés Guardado passeerde met zijn vrouw en zijn zoontje Maximo bij een barretje en werd begroet met applaus dat wel een minuut duurde. Trainer Phillip Cocu en zijn groep meldden zich rond de klok van elf uur bij de gate met nog steeds een katterig gevoel. Maar een enorme kater zoals een jaar geleden na de uitschakeling in de knock-outfase van de Europa Lea gue tegen Zenit Sint-Petersburg was er niet. Ja, hooguit bij Lucia no Narsingh, de schlemiel van de verloren penaltyserie tegen Atlé tico Madrid. „Als je tot de achtste straf schop in de race blijft voor een kwartfinaleplaats, dan doe je het gewoon heel goed", zei Jetro Wil- lems. „We voelden dat we het konden halen, maar dat lukt dan net niet. o-o thuis en o-o uit te gen een internationale topclub. Twee intense wedstrijden, een slopende verlenging, we kunnen vooral trots zijn op onszelf. Het positieve overheerst." Willems verwacht daarom niet dat de uitschakeling negatief gaat doorwerken naar de volgen de topwedstrijd die al snel weer volgt. Zondag komt Ajax naar Eindhoven voor een rechtstreeks gevecht in de titelstrijd. Saillant is dat de kraker voor PSV precies in een zelfde soort week valt als vorig seizoen. Toen kwam Ajax- thuis vlak na de Europese return tegen Zenit. Gesprekjes Cocu vertelde laatst nog eens dat hij lang heeft gebaald van hoe het destijds liep. Zenit was beter, schakelde PSV terecht uit, maar Cocu had het gevoel dat zijn spe lers tien, twintig procent hadden laten liggen op het mentale vlak. Ajax zat toch al een beetje in het hoofd bij spelers. Dat maakte de staf op uit gesprekjes achteraf. Cocu: „Ook van Ajax verloren we vervolgens, dus het werden twee Het gemis van Robben liet zich lange tijd voelen bij de Duitse grootmacht. De Nederlandse ve dette sloeg dinsdag- en woensdagochtend de training al over. Niet een verkoudheid maar een dijbeenblessure hield de vleu gelspits aan de kant. Robben ontbreekt komende zaterdag waarschijnlijk ook in de competitiewedstrijd tegen FC Köln. Of hij met Oranje zal aan treden in de oefeninterlands te gen Frankrijk en tegen Engeland, is ook nog maar de vraag. Voor Robben, die in de uitwed strijd tegen Juventus (2-2) voor 0-2 zorgde, is de zoveelste spier blessure een zware tegenvaller. De linkspoot keek erg uit naar de beslissende laatste maanden van het seizoen, om te beginnen met de thuiswedstrijd tegen de Itali aanse topploeg. Spierblessures De smaakmaker van Bayern Mün chen werd dit seizoen twee keer eerder door spierblessures ge kweld. Vorig seizoen ontbrak hij in de eindfase van het seizoen door een buikspierblessure en een kuitspierblessure. Zijn absen tie liet zich gisteravond lange tijd voelen bij Bayern München. De thuisploeg keek gisteravond bij rust tegen een unieke 0-2 achter stand aan. Een communicatiefout tussen Manuel Neuer en David Alaba leidde na ruim vijf minu ten de verrassende openingstref fer van Paul Pogba in. Twintig mi nuten later werden de extreem Sport VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN SCHAKEN Moskou (Rus). Kandidatentoernooi. Vijfde ronde: Giri (Ned) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ind) - Nakamura (VSt) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Karjakin (Rus) 1/2-1/2, Aronian (Arm) - Caruana (VS) 1/2-1/2. Stand: 1. Karjakin 3,5, 2 Aronian 3, Caruana, Giri, Svid ler, Anand 2,5, 7. Nakamura 2, 8. Topalov 1,5. TENNIS Indian Wells (VSt). Mannen, derde ronde: Djokovic (Ser/1) - Kohl- schreiber (Dui/27) 7-5 7-5, Lopez (Spa/18) - Bautista (Spa/14) 7-6 (5) 6-7 (10) 6-4, Thiem (Oos/11) - Soek (VSt/21) 7-5 6-7(5) 6-1, Na- dal (Spa/4) - Verdasco (Spa) 6-0 7-6 (9). Vier de ronde: Cilic (Kro/10) - Gasquet (Fra/8) 7-5 5-7 6-2, Goffin (Bel/15) - Wawrinka (Zwi/3) Vrouwen, vierde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Bondarenko (Oek) 6-2 6-2, Rybariko- va (Slw) - Vinei (lta/9) 6-2 2-0 opgave, Halep (Roe) - Strycova (Tsj) 6-3 1-0 opgave. Drummondville (Can). Mannen. Tweede ronde: Polansky (Can) - Sijsling (Ned/3) 6-2 2-6 7-5, Van Rijthoven (Ned) - Mertens (Bel/6) 3-6 6-4 6-4. San Antonio (VSt). Vrouwen. Eerste ronde: Bertens (Ned) - Pereira (Bra/5) VOETBAL VOETBAL VOETBAL Champions League. Achtste finales, returns. FC Barcelona - Arsenal 3-1 (1-0). 18. Ney mar 1-0, 51. Elneny 1-1, 65. Suarez 2-1, 88. Messi 3-1. Eerste duel: 2-0. Bayern Miinchen - Juventus 4-2 n.v. (0-2, 2-2). 5. Pogba 0-1, 28. Cuadrado 0-2, 73. Le- wandowski 1-2, 90+1 Muller 2-2, 108. Thiago 3-2, 110. Coman 4-2. Eerste duel: 2-2. Geplaatst voor kwartfinales, net als Benfica, Real Madrid, Paris Saint-Cermain, VfL Wolfsburg, Atléti- co Madrid en Manchester City. Europa League. Achtste finales, returns. Programma. Vandaag, 19.00 uur: Bayer Lever- kusen - Villarreal (eerste duel: 0-2), Valencia - Athletic Club (0-1), Lazio - Sparta Praag (1-1). 21.05 uur: Manchester United - Liverpool (0-2), Tottenham Hotspur - Borussia Dort mund (0-3), Sporting Braga - Fenerbahce (0-1), Sevilla - FC Basel (0-0), Anderlecht - Sjachtar Donetsk (1-3). WIELRENNEN Nokere Koerse. 1. Dupont (Bel) 199 km in 4.34.39, 2. Halvor- sen (Noo), 3. Groenewegen (Ned), 4. Planc- kaert (Bel), 5. Goetarovitsj (WRu), 6. Kreder (Ned), 21. Van Poppel. door Maarten Wijffels MADRID/EINDHOVEN. Net als de door Johan Inan MÜNCHEN. Zonder de aan een dij been geblesseerde Arjen Robben had Bayern München gisteren een enorme kluif aan Juventus bij de return in de achtste finale van de Champions League. De Oude Da me stuntte na de 2-2 in Italië door met 0-2 voor te komen in Beie ren. Bayern dwong in de laatste twintig minuten een verlenging af en hield trainer Pep Guardiola daarin uiteindelijk op koers voor een ultiem afscheid: 4-2. BAYERN MUNCHEN JUVENTUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18