Axel Koewacht Philippine RWS: Nooit beloften over bus in IJzendijke 'Mensen zeggen 'wauw' als ze cafe weer binnenstappen' Word bezorger! 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Open huis mét mooi uitzicht Werken in de buitenlucht? In de regio AXEL. DeHalle, 13.30 uur: Sjoelen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, koers- bal, bridge; BRESKENS. MfcDe Korre, 13.30 uur: Bil jarten, kaarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten, schieting; HENGSTDIJK. R.K kerk, 19.30 uur: Le zing vicaris Paul Verbeek; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge, biljarten; Vremdieke, 13.30 uur: Lentemarkt; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; 19.30 uur: Modeshow Modine; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; Robbedoes in basis school De Nobel- horst, 10.00 uur: Ma ma café; Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljarten; KOEWACHT. De Vla schaard, 14.00 uur: Galm; Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT. St. Albert, 13.00 uur: quilten, kaarten, bil jarten; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gym, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, prijs kaarten, TERNEUZEN. De Ves te, 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Soos, jeu de boules; 14.00 uur: Modeshow; Ter Schorre, 14.00 uur: Paasbloem- schikken Steun punt Terneuzen; Buurtcentrum De Triangel, 19.30 uur: Ladies night. Mijn dorp, mijn stad Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl IJZENDIJKE. Rijkswaterstaat heeft nooit beloofd dat de bushaltes in het dorp behouden zouden blij ven. Wel is afgesproken dat het mogelijk moet zijn dat bussen door het dorp kunnen blijven rij den. Aan die afspraken is voldaan. Dat schrijft Martin Oosse, dis trictshoofd bij Rijkswaterstaat, aan het dorpsraadbestuur in IJzen dijke. De lijnbus rijdt niet meer door IJzendijke, maar stopt sinds de reconstructie van de naastgele gen N61 alleen nog aan die weg. Dorpsraad en gemeente Sluis vechten al geruime tijd tevergeefs om de oude situatie te herstellen. Volgens hen zijn daarover bij het opstellen van het zogenaamde tra- cébesluit - waarin staat hoe de weg eruit komt te zien, en wat voor maatregelen daaromheen ge troffen worden - beloften gedaan. Niet waar, stelt Oosse. Rijkswater staat zou alleen beloofd hebben dat de infrastructuur goed genoeg zou blijven om bussen de gelegen heid te geven door het dorp te rij den. Daaraan is voldaan. Het is ver volgens aan de provincie - die het openbaar vervoer regelt - en ver voerder Connexxion om al dan niet van die mogelijkheid gebruik te maken, schrijft Oosse. Daarmee is wat Rijkswaterstaat betreft het boek gesloten. De dorpsraad wordt door Rijkswater staat verder verwezen naar de pro vincie. Basisscholieren op de planken Leerlingen van basis school Prinses Marij ke uit Axel geven donderdag en vrijdag een voorstelling in cultureel centrum De Halle in Axel. In het stuk getiteld 'Word ik dit of word ik dat' presenteren de leer lingen zich met mu ziek, dans en toneel. De kinderen van groep 1 tot en met 4 gaan in op het thema 'circus.' ven waar alles kan. We voldoen nu aan alle veiligheidseisen, alle bedrading is vernieuwd en de akoestiek in de feestzaal is veel be ter", legt Karei uit. Dat er alles kan, is niet overdre ven. Naast de activiteiten die weer met regelmaat worden georgani seerd staan er verschillende spel len, er hangen karaokeschermen en een groot scherm waar Karei en Renate in de toekomst films op willen vertonen. „Ook komt er een groot keyboard te staan. Wie iets wil spelen, kan dat gewoon doen", zegt Renate. „Want er zit veel muziek in Clinge", vult Karei aan. Ze spelen daarmee in op de le den van fanfare Weldoen door Vermaak en leden van bands die er vaak komen. De bands die er repeteerden en clubs die er samenkwamen, ko men allemaal weer terug. „Cover band Clingt Bekend en de Sunny Boys gaan zelfs een benefietcon cert houden. Ten behoeve van ons", vertelt Karei. „Heel mooi dat ze dat doen. Want het is toch een behoorlijke financiële strop ge weest." Met een vernieuwde bar, nieuwe plafonds, nieuw meubilair en een moderne uitstraling opende het café de deuren weer afgelopen za terdag. Drie maanden was er kei hard gewerkt om alles in orde te krijgen na het drama dat zich in oktober afspeelde, kort na de ope ning. Samen met zijn partner Renate betrok Karei het café in de 's-Gravenstraat. Net toen het lek ker begon te lopen, waaide een ge deelte van het dak eraf tijdens een storm. Tot overmaat van ramp bleek er asbest in het dak te zit ten, waardoor de feestzaal afgeslo ten moest worden. „En alles wat erin stond moest ik wegdoen. 74.000 euro aan inventaris", blikt Karei terug. Het paar liet zich niet uit het veld slaan. Ze grepen de tegenslag met beide handen aan om het café volledig op te knappen. „Een nieuw jasje, uit nood geboren. We wilden het goed aanpakken en Clinge een modern café terugge- WOENSDAG KLOOSTERZANDE. PHILIPPINE. De KLOOSTERZANDE. „Wat een uitzicht", riep een bezoekster van Anto- niusstraat 16 in Kloosterzande verwonderd. De zorgwoning van Cu- ramus, met spectaculair zicht op de polder aan de achterzijde, kon gisteren bezocht worden in het kader van de Week van Zorg en Welzijn. Bezoekers konden zien hoe een zelfstandige zorgwoning er uitziet en hoe de woning is gerenoveerd. Bewoners van wie de wo ning nog wordt aangepakt, konden er ook vloeren en gordijnen ko men uitkiezen. „En er is nog plek voor nieuwe bewoners", zei Lies- beth de Bruijn (r) van het Zorgadviespunt. Er is vandaag ook open huis in de appartementen van Woonstichting Hulst bij de Blaauwe Hoeve. Rondleidingen beginnen om 13.30,14.30 en 19.00 uur bij het Zorgadviespunt aan Truffinoweg 2. foto Ronald den Dekker Gezocht, vroege vogels* voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en BN de Stem. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. verdienste ca. €270,- tot 290,- per 4 weken;** gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. *De minimumleeftijd is 15 jaar. Afh. van de wijkgrootte. Legitimatie verplicht. HULST Rommelmarkt in Den Dullaert In gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst wordt zaterdag een overdekte rom melmarkt gehouden. Die duurt van 9.00 uur tot 14.00 uur. Toegang is gratis. PHILIPPINE Wafelactie van Sint Cecilia Muziekvereniging Sint Cecilia uit Philip pine houdt zaterdag een wafelactie. Er zijn van 8.00 tot 11.30 uur warme wa fels te koop bij de voormalige slagerij in de Gentsebreed- straat. Elf wafels kos ten vijf euro. Daar naast worden er van af 9.30 uur wafels aan de deur ver kocht. De opbrengst is bestemd voor de muziekvereniging. SINT JANSTEEN Fanfare houdt Rommelmarkt De fanfare van Sint Jansteen houdt zater dag een rommel markt om nieuwe uniformen te kunnen kopen. Vanaf 9.00 uur kunnen bezoe kers snuffelen tussen tweedehandsspullen in en rondom oefenlokaal Den Bombardon. AXEL Leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 zetten hun toekomstdromen in de spotlights. De voorstellingen be ginnen beide dagen om 19.15 uur. De toegangsprijs be draagt 3 euro. Op 23 maart is er vanaf 13.30 uur een paas- en vleeskaarting met aan sluitend een tombola. Inleg is 3 euro. Op 28 maart is er een feestelijke paas- bingo om 14.00 uur, waar voor gere serveerd kan worden. Op de Face- bookpagina van Joreka De Trouba dour staan alle activiteiten. door Sophie Stockman CLINGE. Wauw. Dat zeggen de be zoekers die na de drie maanden du rende verbouwing weer binnen stappen bij café Joreka De Trouba dour in Clinge. „Op de vloer na is alles nieuw, ledereen is enthou siast, het is onherkenbaar", zegt ei genaar Karei Molegraaf trots. Karei Molegraaf kan weer achter de bar staan, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72