in 'Vandaag feest vieren, morgen rouwen' 'Partijdige houding gemeente over Aldi' Verzet tegen plan terrein Amac bezorger! 6 BEVELANDEN en THOLEN Deltabrouwers houden Bierfestival n Werk met voldoende beweging? Kamperland Yerseke ANBO In de regio Mijn dorp, mijn stad Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Bezoekers van het zestigjarig jubileumfeest van de Anbo Kruiningen luiste ren en kijken naar het optreden van Con Amore. foto Marcelle Davidse door Willem Adriaansens Misschien bedoelde ze het cynisch, mis schien ook niet. Maar kort voordat 'Juf frouw Jansen' op het Anbo-feest even sjanste met wethouder Hans de Kunder zei ze het toch echt: „De Anbo Kruiningen bestaat zes tig jaar. U kunt nog lid worden." Met die woorden raakte het typetje van het optredende Con Amore gisteren de kern van de feestmiddag in Ons Dorpshuis. De afdeling Kruiningen vierde inderdaad zijn zestigjarig jubi leum. Maar lid worden, helaas, dat gaat niet meer. „Vandaag vieren we feest, mor gen gaan we rouwen", aldus Jan Louwerse van de Stichting Senio ren Reimerswaal. „Dit is de laatste activiteit van deze Anbo-afdeling. Dan bestaat ook die niet meer. Dat is jammer, want de bond had een hoop goeds te bieden." Door veranderingen, die door het landelijk bestuur zijn opgelegd, stop pen veel afdelingen van de ouderen bond. Maar de senioren in Kruinin gen hoeven volgens Louwerse niet bang te zijn dat ze vanaf nu niets meer te doen hebben. „Met 'Kom uit je Huiskamer' hadden we al drie dinsdagmiddagen in de maand activi teiten voor senioren. Die Anbo-mid- dag pakken we er nu gewoon bij." door Ellen Jobse WISSENKERKE. De gemeente Noord-Beveland stelt zich par tijdig op in de politieke discus sie over de kwestie Aldi in Wis- senkerke. Dat schrijft voorzitter van Betrokken Noord-Beveland (BEN) Jo Valente in een brief aan burgemeester Marcel Del- hez. Hij reageert daarmee op een persbericht, dat de gemeen te Noord-Beveland vrijdag ver zond. Daarin meldde de ge meente dat VVD, CDA, SGP, PvdA en NBB zich distantiëren van de opvatting van BEN over de Aldi. Volgens Valente schendt de gemeente daarmee de politieke onafhankelijkheid die een ge meentelijke organisatie hoort te hebben. Ook vindt de voor zitter dat de inhoud van het be richt BEN en haar raadsleden in een negatief daglicht plaatst. Burgemeester Delhez weet nog niet of hij op de brief gaat reageren. „Ik heb nog geen ken nis genomen van de inhoud. Maar ik ga in ieder geval niet publiekelijk reageren op een brief die aan mij persoonlijk is gericht", liet de burgemeester weten. 'S-HEERENHOEK. Op driehon derd arbeidsmigranten zitten ze niet te wachten in 's-Heeren- hoek. Dat werd gisteravond heel duidelijk tijdens de jaarver gadering van de dorpsraad. Dat het onderwerp leefde bleek wel uit de uitpuilende zaal, de mensen stonden tot op de gang. „Onbegrijpelijk dat jul lie praten over 300 mensen op zo'n klein dorp", zei een van de inwoners. Hij kreeg een luid ap plaus. Overlast, mensen die zich lopen te vervelen, heel an der leefritme, slaande autodeu ren om half zes 's ochtends. Al lemaal voorbeelden van over last die voorbijkwamen. Maar onderhuids speelde er nog een veel grotere angst. Wat gebeurt er als de woningen niet ver huurd worden aan arbeidsmi granten? „Komen er dan asiel zoekers?" was de vraag. „Nee, geen asielzoekers", zei burge meester Jaap Gelok stellig. Het nam de onrust niet weg. Homeflex wil op een deel van het Amac-terrein huizen bouwen. Arbeidsmigranten zouden daar vtijdelijk moeten zitten. Appartementen voor tel kens vier personen, en twee woonlagen hoog. Of het plan gerealiseerd gaat worden, is nog onzeker. Gelok beloofde de dorpbewoners snel terug te ko men op het onderwerp. HEINKENSZAND Toneelvoorstelling Rika Rommeltje Ter gelegenheid van haar veertigste ver jaardag brengt toneel vereniging OVU uit Heinkenszand vrijdag 18 en zaterdag 19 maart de plattelands komedie Rika Rom meltje. Het avondvullende stuk wordt gedeelte lijk in Zeeuws dialect gespeeld en is ge schreven door Joh. E.G. Ruiter. De voor stelling begint om 20.00 uur in De Sten- ge in Heinkenszand. Kaarten zijn te koop bij Bruna in Heinkens zand of op de avond zelf. De toegang kost 8 euro voor volwasse nen en 5 euro voor kinderen tot 15 jaar. KAPELLE Lezing over aquariumplanten Aquariumvereniging De Vuurneon in Ka- pelle houdt vrijdag een speciale avond op het gebied van aquariumplanten. Albert Sanderse geeft op deze avond een lezing met be hulp van foto's. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en vindt plaats in het clubgebouw aan de Bruelisstraat 21 te Ka- pelle. De toegang is gratis. GOES Cursus 'Penningmeester' In buurthuis De Pit in Goes wordt woens dag 13 en 20 april de cursus 'Penningmees ter' gegeven. In de cursus komen de ta ken en verantwoorde lijkheden van een penningmeester aan bod, waaronder de fi nanciële administra tie en het financieel beheer. De lessen zijn van 19.30 tot 22.00 uur. Aanmel den kan tot woens dag 23 maart via www.vrijwilligerspunt- goes.nl onder de ru briek 'Trainingen'. De cursus kost 15 euro per persoon. GOES. De Deltabrouwers houden zondag de 22e editie van het Del ta Bierfestival in De Goederenloods in Goes. Verschillende brouwers presenteren deze dag hun bieren. Uit België komen brouwerij Jes- senhofke en Prearis en als Zeeuwse brouwers zijn brouwerij Kees, Emelisse en Bad Hair Brewing vertegenwoordigd Reuzenbieren uit Moergestel maakt deze dag compleet. Ook de Deltabrouwers pre senteren deze dag hun eigen Goesting, een amberbier gebrouwen bij brouwerij Marckensteijn in Groede. Het festival begint om 13.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De toegang voor deze dag is gratis en consumptiebonnen kosten 2 euro. archieffoto Johan van der Heijden GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; MEC De Bevelan- den, Hollandsche Hoeve, 14.30-16.30 uur - Activiteit voor kinderen van 7-12 jaar 'Maart roert zijn staart!', met o.a. eigen weer station maken; Sportzaal de Spin ne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras HEINKENSZAND Scoutinggebouw, 09.30-15.00 uur- Kinderkleding- beurs; Dorpsstraat 43,13.00-18.00 uur - Expositie schilde rijen van Marco van Trierum en beelden van Carla Wersch; De Stenge, 19.30- 22.30 uur - Ladies night met signeer sessie Judith Visser. KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Exposities schilderijen René Tramper en zelfge maakte poppen van Lida Fakkeldij. KRABBENDIJKE Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie schilderijen Ineke de Vries. KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren; Zorgcentrum Hof Cruninghe, 14.00 uur - Informatiebij eenkomst over pro ject 'Elke stap telt'. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 09.00 uur - Schildercursus. WAARDE Adullamkerk, 19.30-21.00 uur - Koor- en samen- zangavond m.m.v. het koor van de Ti mothy Christian School uit Canada en Zangkoor Praise The Lord uit Waar de. YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van ma t/m zat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67