Benhammou blijft bij Groene Ster Sjaak de Kooning is de animator van actie onder 12 ZEELAND Saïd Bouzambou krijgt geen speelminuten in oefeninterland Duivenliefhebbers zamelen geld in voor nieuw onderzoek naar behandeling van alvleesklierkanker. Saïd Bouzambou is gisteravond niet in actie gekomen voor het Nederlands zaalvoetbalteam. Oranje werkte een oefenwed strijd af tegen Hongarije. De nationale ploeg ging in de Ge- nerali Arena in Miskolc uiteinde lijk met 2-0 onderuit. Bij rust was het 1-0. De oefeninterland in Hongarije stond voor beide ploegen in het teken van de play-offwedstrij- den voor het wereldkampioen schap in Colombia. Over een week - dinsdag 22 maart - speelt Oranje in het Topsportcentrum in Almere vanaf 20.00 uur de eer ste van de dubbele ontmoeting tegen Azerbeidzjan. De return in Bakoe staat voor dinsdag 12 april op de agenda. De winnaar van de barrageduels plaatst zich voor het mondiale eindtoernooi. Zandee pakt punt tegen De Zwaan Een gehavend Zandee Kloetinge sleepte in de vierde divisie drie banden een punt uit het vuur. Het uitduel met BV De Zwaan eindigde in een 4-4-gelijkspel. Voor de pauze was er al even wicht na een nipte nederlaag voor Jan Willem Slabber en een royale overwinning van een sterk spelende Martin Capelle. Na de pauze was Leo Koopman kansloos maar beperkte Piet Ver- schure de schade. In een mooie partij greep hij de winst en stelde zo een punt veilig voor het team van Zandee. JVOZ D1 strijdt om plek in halve finale JVOZ Di speelt vanavond op ei gen veld de kwartfinale van de landelijke beker tegen ADO Den Haag Dl. Het duel in Vlissingen begint om 18.30 uur. In de com petitie bleef JVOZ Dl ongeslagen tegen ADO Den Haag. In Vlissin gen werd het eerder dit seizoen 1-1, in Den Haag won de ploeg van trainer Piet de Rijke met 0-2. Ajax Dl en Sparta Dl hebben zich al geplaatst voor de halve fi nales. De laatste kwartfinale wordt volgende week dinsdag ge speeld. Dan staat Heerenveen Dl tegenover de Dl van AZ. sport kort Vj^»7 De duivensport zit in zwaar weer. De vergrijzing heeft toe geslagen en het ledenaantal loopt terug. De saamhorig heid en het enthousiasme daarentegen zijn onverminderd groot. „De duivenlief hebbers hebben een groot hart", zegt Sjaak de Kooning. De 65-jarige Lewedorper is daarvan misschien het beste bewijs. Hij is een be zige bij en heeft al menig evenement of toernooi georganiseerd. Een aantal jaren geleden mobiliseerde hij de duivensport wereld om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de tsunami. In Aalsmeer mocht De Kooning een groot bedrag overhandigen aan Paul de Leeuw, presen tator van het gala. „Ik was aan de beurt tijdens het reclameblok op de tv. Ik ben geen minuut in beeld geweest, maar dat maakte niet uit. Het was voor het goede doel." Dit keer is hij samen met Wim Seg- boer en Cees la Grand de man achter een nieuwe actie. Professor Casper van Eijck, tevens clubarts bij Feyenoord, zamelt sa men met een team van vrijwilligers geld in om innovatief onderzoek te doen naar de behandeling van alvleesklierkanker. De duivensportliefhebbers in Nederland en België willen dit goede doel onder steunen. „We hopen boven de 10.000 eu ro uit te komen", zegt De Kooning. De man uit Lewedorp kwam de afgelo pen maanden in contact met het team van professor Casper van Eijck. Dat ge beurde toen hij zelf behandelingen on derging in de Daniel den Hoed kliniek in Rotterdam. Bij De Kooning werd eind vo rig jaar blaaskanker geconstateerd. Inmid dels heeft hij twee chemokuren van elk 120 uur en 33 bestralingen achter de rug. „Een geluk is dat ik geen bijwerkingen heb", vertelt De Kooning. „Ik heb me een ongeluk gefietst op de hometrainer. Ik wilde mijn condi tie op peil houden. De dokter noemde mij de Zeeuwse energiebron." „In april krijg ik een nieuw onder zoek. Het is afwachten, maar ik heb het nu eenmaal. Ik zit in een trein, moet wachten tot de trein stopt en moet ho pen dat de conducteur zegt dat ik er ook uit mag. Zoiets overkomt je. Maar ik ga gewoon naar de voetbal kijken hoor en ga ook fietsen met mijn vrouw. Ik heb mijn werk als conciërge bij de school ook weer opgepakt. Stilzitten is niks voor mij. Ik moet onder de mensen zijn. Dat is afleiding voor mij." Ellende Tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis zag hij veel ellende om zich heen, zoals hij het zelf omschrijft. „Dan kwam ik jon ge mensen tegen die nog maar een paar dagen te leven hadden. Daar lag ik wak ker van 's nachts. Ik kan daar niet tegen. Ik heb ook veel met de zusters daar ge sproken over de ziekte kanker, en auto matisch kwam ik ook in aanraking met de actie rond het onderzoek naar de be handeling van alvleesklierkanker. Er is bijna drie miljoen euro nodig voor dit on derzoek. „Eigenlijk vind ik dat de over heid zo'n onderzoek moet financieren", zegt Segboer, die zich echter niet princi pieel wenst op te stellen. „Ik help mee met de actie, zeker ook voor Sjaak de Kooning. Ik neem mijn hoed voor hem af. Eigenlijk hoort het hele Zeeuwse dui- vengilde trots te zijn op Sjaak." De Kooning heeft 82 duivenkwekers uit Nederland en België zo ver gekregen dat ze een jonge duif schenken om te vei len via de internationale site www.gps-auctions.com. Vanaf vandaag kan er geboden worden. „De leden van onze vereniging De Postduif hebben stukjes over die duiven geschreven, zodat iedereen weet wat de duiven hebben ge presteerd. Er zitten duiven bij die vol gens mij over de duizend euro gaan. Elke euro gaat naar het onderzoek." iS5Ë^asfl~j I Hl tm 'We hopen boven de 10.000 euro uitte komen' De club en de coach kwamen een contractverlenging voor één seizoen overeen. Benhammou: „We kijken van jaar tot jaar. Er was voldoende draagvlak om verder te gaan. De club is groeiende en we willen de speel wijze verder verbeteren. Zoals het er nu naar uitziet doen we tot de laatste speeldag mee om deelname aan de play-offs. We zijn op de goede weg." Benhammou ging medio 2012 bij de Vlissingse club aan de slag. In zijn eerste seizoen bij de club promoveerde Groene Ster naar de eredivisie, waarin de ploeg momenteel zevende staat. Zaterdagavond verloren de Vlis- singers in Rotterdam van con current TPP (8-6) maar de strijd om een plek in de play-offs is volgens Benhammou nog niet voorbij. Met nog vier competitie duels te gaan bedraagt de achter stand op nummer vier FC Marie ne vier punten. Groene Ster treft die ploeg op 15 april in de Vlissingse sporthal Baskens- burg. Dat Benhammou langer bij Groene Ster blijft was geen abc' tje. De coach kreeg de afgelopen tijd ook aanbiedingen van ande re Nederlandse clubs op het hoogste niveau. „Natuurlijk is het fijn om te zien dat ook ande re clubs waarderen wat je doet. Maar ik ben nog niet klaar bij Groene Ster. Ik wil als coach het juiste pad volgen." Hij heeft met het bestuur van de club een aantal gesprekken gevoerd. „We zijn het erover eens dat we verder willen profes sionaliseren. De wil om dat te doen is er absoluut maar je hebt ook met een financieel plaatje te maken. Aan dat laatste wordt hard gewerkt. Het zou mooi zijn als een aantal bedrijven zich ach ter Groene Ster zou scharen. Want volgens mij zijn wij uniek in Zeeland." Sport sport@pzc.nl MISKOLC Saïd Bouzambou, hier in actie voor Groene Ster Vlissingen, kreeg bij de oefeninterland van gisteravond geen speeltijd, foto Dirk-Jan Gjeltema SPRUNDEL VLISSINGEN GOES NK C-jeugd bij korfbalclub Togo Bij korfbalvereniging Togo in Goes wordt zaterdag het Neder lands kampioenschap voor de C-jeugd ge houden. De acht bes te eersteklassers strij den om de titel. Dat zijn Maassluis, Tilburg, Fortuna (Delft), DOS'46 (Nijeveen), OVVO (Maarssen), VEO (Voorburg) en Atalante (IJsselstein). Het toernooi in Om nium begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Togo heeft een tradi- tie van het organise ren van NK's. De club doet het dit jaar voor de negentiende keer. OLDENZAAL Podiumplaatsen voor atleten AV'56 De C-junioren Bezua- yehu Petersen en Shirin van Anrooij van AV'56 uit Goes pak ten afgelopen week end een medaille bij het NK cross. In Ol- denzaal, op een zwaar, 2100 meter lang parkoers, sprintte de vijftienjarige Peter sen bij de jongens in de laatste meters naar het zilver. De overwin ning ging naar de ster ke Najib Hassan, in een tijd van 6.32 mi nuten. Bij de meisjes stelde de veertienjarige Van Anrooij het brons vei lig door in de laatste driehonderd meter weg te lopen uit een groepje van drie atle ten. Ze moest alleen Anna Hightower en Anne Knijnenburg voor laten gaan. De duivensport door Jan Dagevos II Sjaak de Kooning (links) en Wim Seg boer zetten zich in voor de actie. foto Marcelle Davidse Sjaak de Kooning door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Als het aan Hicham Benhammou ligt, heeft Groene Ster Vlissingen haar plafond nog niet bereikt. Gisteren werd be kend dat de Thoolse coach zijn contract bij de zaalvoetbalvereni ging met één seizoen heeft ver lengd. „Deze club kan nog stap pen maken", zegt Benhammou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61