Jongerenkoor Lois slaat vleugels uit Een tatoeage is de gewoonste zaak van de wereld SCHOUWEN-DUIVELAND 7 De Tattoo Studio op het Havenpark werd met scepcis ontvangen. Maar de weerstand vervloog en de zaken gaan goed. 2e paasdag GEOPEND Diverse kookdemo's Mooie jubileum- keukens BRUINISSE. Het jongerenkoor Loïs slaat z'n vleugels uit naar Goeree-Overflakkee. Dirigent en repetitor wordt de slechts 18 jaar oude Rik van de Veer, die ook het gemengd koor in Brui- nisse onder z'n hoede heeft. Loïs begon in 2012 als christe lijk projectkoor onder de naam Ais-jongerenkoor. Een jaar la ter werd de naam veranderd in Loïs en ontstonden afdelingen in Oud-Beijerland, Sliedrecht en Gouda. De aanwas voor nieu we leden voor Goeree-Overflak- kee is nog niet volledig, laat di rigent van het 'totaalkoor' Peter Wildeman uit Tholen weten. Loïs is nog op zoek naar nieu we leden van 15 tot 45 jaar oud. De eerste repetitie is gepland op 1 september in Middelhar- nis. Loïs wil jaarlijks zo'n acht concerten gaan geven in oude kerken in Nederland. Meer nieuws zie: www.pzc.nl 2e paasdag GEOPEND Zijn eerste tatoeage nam Johan van Mou- rik toen hij veertien jaar was, op vakan tie in Turkije. „Een spin op mijn boven arm. Een lelijk ding. Daar zit inmiddels een ander overheen. Gezichten." Duidelijk een gevalletje van een opwelling, geeft de 29-jarige Zierikzeeënaar ogenblikkelijk toe. Nu hij zijn eigen studio heeft, waakt hij voor dat soort jeugdige overmoed. „Je merkt snel genoeg wanneer iemand wel goed heeft nagedacht over een tattoo. Dat geldt gelukkig voor de meesten." De buurt reageerde een beetje zuinigjes, toen bekend werd dat Van Mourik aan het chique Zierik- zeese Havenpark zijn Tattoo Stu dio wilde vestigen. Maar de ge meente zag geen beletsel voor een vergunning en driekwart jaar later hebben de meeste omwonen den hun scepsis ook wel laten va ren, ervaart de zelf rijkelijk ver sierde lichaamskunstenaar. „Ei genlijk is dit ook niets meer dan een winkel waar je een mooi stuk je kunst kan kopen. Alleen zit het dan niet in een lijst." Van Mourik bedient meer dan alleen de lokale markt. Een aantal van de vaste klanten die hij bij zijn baas in Rotterdam had, kwam in zijn kielzog mee. „Klan ten uit de stad zelf, maar ook ver uit Brabant en tot aan Limburg toe. Wanneer je aan een stuk be gint en de mensen zijn tevreden, dan zegt een uurtje rijden voor een tattoo die je de rest van je le ven meedraagt, niet zo veel." Zijn inspiratie zoekt hij in de Verenig de Staten, via internet en op con venties. „Macko Tattoo is echt su per! Of Mister Flaks, die is weer WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... meer in lettertypes gespeciali seerd. Dat is ook helemaal mijn ding. In negen van de tien tattoos moet wel een naam of cijfer wor den verwerkt. Dan vind ik dat zo iets ook wel speciaal moet zijn. Ta toeëren kan je in principe wel le ren, maar als het niet écht je ding is, wordt het nooit wat. Een strak lijntje zetten is één. Waar het om draait, is het juiste schaduwwerk; de diepte en extra nuances. Aan het schaduwwerk kan je zien of een tattoo artist goed is. Je werkt eigenlijk andersom. Bij een por tret zijn de enige lijntjes die ik zet de ogen, neus en lippen. De rest is een kwestie van inschadu- wen. Daarom werk ik ook het liefst met zwart en grijstinten. Met kleur maak je van een tattoo meer een cartoon. Ik ben bij ver schillende klanten met grote stuk ken bezig. Dat zijn sessies van zo'n twee uur. Het moet ook leuk blijven. Sommige delen zijn best pijnlijk. De borst en vooral de buik kan heel heftig zijn. Ik waar schuw daar altijd wel even voor. En door na pakweg twee uur te stoppen met een groot stuk, blijf ik zelf ook scherp. Ik probeer me zelf voortdurend te overtreffen." In de studio overheerst de on miskenbare lucht van het ont smettingsmiddel Dettol. Van Mourik staat net als iedere ta toeage-artiest onder voortduren- 'Eigenlijk is dit ook niets meer dan een winkel waar je een mooi stukje kunst kan kopen' de controle van de GGD en is ui terst kien op de hygiëne. „Je werkt ook met bloed. Ik weet niet of iemand een ziekte met zich meedraagt, dus je kan daarmee ab soluut geen risico nemen." Voor de gelegenheid zet hij zijn baseballpet even af. Blood, sweat en tears die zijn gezicht te kenen, tikken een grote revolver aan, links op z'n hoofd. „Twee stukken op mijn bovenbeen moe ten nog worden gedaan. En m'n billen zijn nog helemaal vrij. Als je zó ver bent en je kijkt in de spiegel, zie je alleen die witte plekken nog. En dat begint te irri teren. Dat is denk ik het verslaven de van tattoos." WOENSDAG 16 MAART 2016 Van 10.00 tot 16.00 uur Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileumkeukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 door Marcel Modde Handel in lichaamstaal Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen Johan van Mourik werkt de Maria-tatoeage van Jerry de Haan bij. Grotere tattoos maakt hij het liefst in sessies van twee uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Johan van Mourik Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 KEUKENSTUDIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60