Word bezorger! Zierikzee Snel actie met route strand Stichting OKD heeft geld te vergeven Haringvlietplein Zierikzee Albert Heijn en Lidl azen op de beste plek op het Haringvlietplein. De oude Praxis en Fordgarage worden gesloopt. 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Deltabrouwers houden Bierfestival Werken in de buitenlucht? Grootschalig Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl In de regio Mijn dorp, mijn stad AH en Lidl verhuizen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Zowel Albert Heijn als Lidl wil verhuizen naar het Ha ringvlietplein in Zierikzee. Pro bleem is dat ze allebei de beste plek willen hebben. Daarom geeft de gemeente aan Rialto Vastgoed opdracht te bemiddelen. Rialto moet ervoor zorgen dat zij gelijkwaardige locaties krijgen. De gemeente is al eigenaar van de fail liete Fordgarage. Na sloop hiervan in april wordt de grond verkocht aan Rialto. Die moet zelf de oude Praxis erbij zien te verwerven. Mo gelijk vestigen de Stadsbakkerij en World of Drinks zich later bij de twee grote supers. Albert Heijn heeft zichzelf ver plicht om straks op zijn huidige plek aan de Lange Nobelstraat een kleine super te openen. „Zodat centrumbewoners te voet hun da gelijkse boodschappen kunnen doen", licht wethouder Ad Verse- put toe. Hier is ook nog plek voor de Action (achter Huis van Nas sau) en voor 3000 vierkante meter aan kleine winkels. De plek van de Lidl aan de Schelphoekstraat krijgt een wijk- functie. Verseput: „Iets van zorg of beweging. In elk geval geen wo ningen of winkels." De twee supers zijn fase 1 van de herontwikkeling Haringvliet plein. Op de plek van het postsor- teercentrum en de bedrijven er omheen kan zich in fase 2 groot schalige detailhandel vestigen. 'Food' en 'non-food' zitten dan naast elkaar. Het winkelgebied wordt met twee nieuwe wegen ontsloten vanaf de rotonde in Laan van St Hilaire. Eén weg voor de klanten en één voor bevoorra ding. AH en Lidl gaan nu reken sommetjes maken. In oktober moeten ze besluiten. Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals PZC, AD, de Volkskrant en Trouw, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar. door Esme Soesman RENESSE. Als alles volgens plan verloopt dan is de strandroute via de Jan van Renesseweg in Renesse voor het zomerseizoen 2017 al klaar. Het voorlopige schetsontwerp werd gistera vond in Renesse gepresenteerd. Strandgasten worden vanaf het transferium straks via een 'snoer met kralen' richting het strand gevoerd. Die kralen zijn de punten langs de route (wa termeterplein, duinwatering). Die maken het bijna twee kilo meter lange parcours aantrekke lijker en daarmee gevoelsmatig korter. Met een wegdeel, een fiets- annex voetpad en een natuurbe levingspad op de plaats van het huidige ruiterpad wordt de Jan van Renesseweg aantrekkelij ker gemaakt, zonder de basis structuur aan te tasten. „Zodat mensen via die weg niet alleen zo snel mogelijk op strand kun nen komen maar ook de route op zich al een beleving is", lichtte Martijn Niehof van Kui- perCompagnons toe. De herinrichting van de Jan van Renesseweg is belangrijk onderdeel van het Masterplan Renesse. Dat moet er voor zor gen dat strand en dorp straks nadrukkelijk met elkaar zijn verbonden. door Ton van den Nouweland DREISCHOR. De stichting Onder steuning Kinderen Dreischor (OKD) hoort graag welke spul len ze voor de dorpsjeugd mag aanschaffen. „Tot nu toe hebben we voor al geld opgepot, maar nu willen we het teruggeven aan het dorp", zei OKD-voorzitter Ma rianne van den Hoek gistera vond in de dorpsraad. Zelf deed ze de suggestie van een duur zaam speeltoestel 'als kers op de taart' als het schoolplein wordt gerenoveerd. Suggesties kwamen er niet. Wel waarschuwde een aanwezi ge voor vragen over aansprake lijkheid als er een ongeluk ge beurt met een speeltoestel van de stichting. OKD is vorig jaar opgericht om spullen voor de jeugd, die door het dorp bij elkaar zijn ge bracht, te beheren. Aanleiding was het faillissement van kin deropvang Koos. Sindsdien be heert OKD door het dorp be taalde materialen. De stichting organiseert het ophalen en verbranden van kerstbomen. Daarmee is geld verdiend. De stichting heeft nu 3800 euro te besteden en wil daar graag iets duurzaams van kopen. De schooljeugd vindt een voetbalkooi wel leuk. RENESSE Jaaruitvoering Luctor et Emergo Muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse geeft zater dag en zondag haar jaaruitvoeringen in het dorpshuis van Renesse. Het programma heeft als thema 'Van alles waf. De werken die gespeeld worden zijn: Raiders of the lost Ark, Beauty and the Beast, La Storia, Rob de Nijs in Con cert en Marry You. De slagwerkers spe len onder meer Bru ce Springsteen in Concert, Let me en tertain You en Ver liefd Zijn is Veel Leu ker. Het orkest staat onder leiding van diri- gente Amanda van der Veer en de slag werkgroep onder lei ding van instructeur Ronald de Roo. Tij dens de uitvoeringen zal ook een aantal ju bilarissen worden ge huldigd. In de pauze wordt een grote ver loting gehouden. Het concert op zaterdag begint om 19.30 uur; zaal open om 19.00 uur. Het concert op zondagmiddag be gint om 14.30 uur; zaal open om 14.00 uur. Er is gratis par keergelegenheid op het Parkeerterrein Oude Moolweg. ZIERIKZEE Bodacious opent winkel in Zierikzee Bodacious fashion ac cessories store, een boetiekje op d'n Diek in Middelharnis, opende gisteren een winkel in Zierikzee. De boetiek is geves tigd op de Appel markt 2. In het pand zat tot voor kort Bey- men kledingrepara- tie, stomerij, stoffeer- derij en gordijnen. ZONNEMAIRE Dialoogcafe over eten in D'ouwe Smisse In d'Ouwe Smisse in Zonnemaire lanceren dialoognetwerk Schouwen-Duiveland en d'Ouwe Smisse morgen het eerste dialoogcafé van een reeks van vier met het thema 'anders denken over eten'. De deur gaat open om 18.30 uur. De avond duurt tot om streeks 22.00 uur. Aanmelden kan via info@ouwesmisse.nl. GOES. De Deltabrouwers houden zondag de 22e editie van het Del ta Bierfestival in De Goederenloods in Goes. Verschillende brouwers presenteren deze dag hun bieren. Uit België komen brouwerij Jessenhofke en Prearis en als Zeeuwse brouwers zijn brouwerij Kees, Emelisse en Bad Hair Brewing vertegenwoor digd Reuzenbieren uit Moergestel maakt deze dag compleet. Ook de Deltabrouwers presenteren deze dag hun eigen Goesting, een amberbier gebrouwen bij brouwerij Marckensteijn in Groede. Het festival begint om 13.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De toegang voor deze dag is gratis en consumptiebonnen kosten twee euro. archieffoto Johan van der Heijden BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 10.00-12.00 uur: Ka tholieke Bond Ouderen; 20.00- 22.30 uur: Boog schieten heren Sint Jan, 20.00-22.00 uur: Toneelavond A.S.V.; 20.00 uur: Bijeenkomst Vrou wen van Nu met le zing huisarts over botontkalking; BURGH-HAAMSTEDE Brasserie de Duin pan in Duinen van Haamstede, 14.00 uur: Slowdaten; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Volwasse nen Ontmoetings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; Studio Onbekommerd, 19.00-21.15 uur: Extra lange yogales met thema 'China meets India'; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 10.30-14.00 uur: Pe dicure; 19.15 uur: Bloemschikken; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum, 14.00 -17.00 uur: Exposi tie Blik op Zeeland; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jac queline Binnendijk; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Klepmiddag; ZIERIKZEE FIZI, 14.30 uur: Dummie de Mum mie en de Sfinx van Shakaba, 20.00 uur: The Lady in the Van; Gebouw de Driehoek, 9.00- 11.30 uur: Schilder cursus; Het Graven steen, 14.30-15.15 uur: Rondleiding in de oudste gevange nis van Zeeland; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop- middag Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59