Eigen pagina voor elke Schouwenaar ÜUlfli Zorg gebaat bij overname Bloemkool Scheldestromen wil de mooiste 1;pÉÉÉtii 2 ZEELAND Het waterschap gaat oude sluizen en duikers opknappen. Daarmee blijft een bescheiden maar niet onbelangrijk deel van de Zeeuwse historie behouden. COMMENTAAR Het Erasmus Medisch Centrum (EMC) neemt het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis over. De ziekenhuizen zijn geen onbekenden van elkaar, want ze werken al jaren samen. Hoewel overname een vergaande stap is, kan het gunstig uitpakken voor de gezondheidszorg in Zeeland. Met het solide Erasmus MC als eigenaar lijkt een definitief einde te komen aan de financiële problemen bij het ADRZ. Allereerst stopt het EMC 10 miljoen in het Zeeuwse ziekenhuis, zodat de nieuwste apparatuur kan worden aangeschaft. Bovendien ver groot de injectie het eigen vermogen waardoor banken - na jaren de hand op de knip te hebben ge houden - weer geld gaan stoppen in het ADRZ. Met het eind van de financiële sores in zicht, kan de directie zich weer richten op waar het werkelijk om draait: de kwaliteit van de zorg. Die lijkt eveneens gebaat bij de overname. Want straks hoeven patiënten niet altijd meer naar Rotterdam, maar komen specialisten ook naar Zeeland. Daarmee is de overname een goede ontwikkeling voor de Zeeuw se zorg. Mits het niet ten koste gaat van de samenwerking tussen ADRZ en ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. Want die is inmiddels de kern van het toekomstplan voor de Zeeuwse zorg. Overname maakt einde aan financiële sores en zorgt voor uitbreiding van de zorg in Zeeland. „De website wordt ons belangrijk ste communicatiemiddel met de inwoners", zei concerncontroller Johan Walpot maandagavond tij dens een informatieve bijeen komst van de gemeenteraad. De gemeente heeft al een be scheiden digitaal loket, maar biedt 'Willen de inwoners van ons een mailtje ontvangen of hebben ze liever een appje?' Sandra Strotkamp communicatie binnen afzienbare tijd al haar diensten op de website aan: van rijbewijs tot bijstandsuitkering. Inwoners die zaken willen doen met de gemeente moeten op de website inloggen met hun Di- giD. Daarmee is de pagina al ge maakt. Alle gedane zaken blijven daarop bewaard. Mensen die moei te hebben met internet, krijgen hulp van een gastvrouw of gast heer van de gemeente. De manier waarop de gemeen te contact zoekt met inwoners ver andert ook. Onderzocht wordt welk communicatiemiddel de in woners willen. „Willen ze van ons een mailtje ontvangen of heb ben ze liever een appje", lichtte hoofd communicatie Sandra Strot kamp toe. Dit onderzoek onder in woners, ondernemers en raadsle den vindt dit voorjaar plaats. Het staat vast dat Facebook ge bruikt gaat worden om berichten te verspreiden. Twitter daalt in po pulariteit, maar wordt nog wel in gezet voor crisiscommunicatie. Strotkamp: „Vanwege de snelheid en omdat alle persmedia er op zit ten." Op verzoek van het CDA wordt gekeken naar de mogelijkheid om te chatten met inwoners, zoals bij voorbeeld Ikea met zijn klanten doet. De PvdA wil dat de website het keurmerk Drempelvrij krijgt, zodat mensen met een (visuele) beperking er ook gebruik van kun nen maken. De nieuwe website is nog niet klaar. Een datum van ingebruikne ming werd niet genoemd. Almanak Dat die Goese niet op haar mondje is gevallen, weet bijna iedereen. Afgelo pen zaterdag bracht ze, zoals zo veel stadgenoten, een bezoekje aan de ge zellige weekmarkt. Aangekomen bij de groentekraam liet ze de verkoper weten dat zij een bloemkool wenste aan te schaffen. De middenstander informeerde beleefd of het voor mevrouw een Hollandse, danwel een Italiaanse bloemkool mocht zijn. „Maekt me glad nie uut," antwoord de de Goese gevat. „Ik wil 'm alleen maar opeten. Ik was niet van plan er mee tepraete." Leerling Ten Hove wint prijs Jan van Harberden van Bak kerij Ten Hove in Nieuwer- kerk heeft met zijn bourgondisch vruchten broodje de eerste prijs bin nengesleept bij de jeugd - vakwedstrijden van regio Zuidwest. Op 5 april doet hij mee aan de Nederlands kampioenschappen. Jan is bij Ten Hove in dienst als leerling bakker en volgt in Middelburg op het Scalda de opleiding voor brood- en banketbakker. Het prijswinnende broodje is de komende weekenden bij Ten Hove te koop. Vondst uit wrak Roompot te zien Het Stadhuismuseum opent het depot met ruim 200 objecten uit het wrak van de Zierikzeese Oostin- diëvaarder De Roompot voor publiek. Iedere dins dag-, woensdag-, donder dag- en zaterdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur is er een medewerker van het museum bezig om de re cent door wrakduiker Vic Verlinden geschonken stukken te analyseren. In het depot is ook een onder waterfilm van het wrak te zien. Scheffers blijft nog bij museum Interim-manager Albert Scheffers blijft nog tot 31 maart 2019 verbonden aan het Stadhuismuseum in Zierikzee. Dat doet Schef fers op verzoek van de Raad van Toezicht van het verzelfstandigde museum. Scheffers (1958, historicus en museoloog) trad in sep tember 2014 aan als inte rim-manager en kwartier maker verzelfstandiging. Het Stadhuismuseum trok in 2015 een record aantal bezoekers en zette zich veelvuldig in de kijker. Trouwen op Schouwen.love Verschillende trouwspecia- listen uit de regio lanceren samen de website www.trouwenopschou- wen.love. Van trouwambte naar tot dj en van trouwfo- tograaf tot trouwlocatie. Wie op Schouwen-Duive- land trouwt, kan via die website alle benodigde vak mensen vinden. De onder nemers slaan de handen in een omdat aanstaande bruidsparen van elders Schouwen-Duiveland steeds beter weten te vin den. MIDDELBURG. Wie over de Zaagmo- lendijk - een doodlopend wegge tje bij Nieuw- en Sint Joosland - rijdt, merkt nauwelijks dat hij hal verwege over een waterbouwkun dig monumentje rijdt. Alleen de schapen op de dijk hebben goed zicht op de vroegere sluis. Als het aan waterschap Schelde stromen ligt, blijven ze dat ook tot in lengte van jaren houden, want het is een van de in totaal 28 'histo rische kunstwerken' - ofwel oude duikers en sluizen - waarvan het vindt dat die moeten worden be waard. Binnen het waterschapsbe stuur gingen de afgelopen jaren re gelmatig stemmen op om te kij ken naar het behoud van de oude sluizen en duikers, die voorheen de waterstand in de polder regel den. Die werden decennialang drastisch gesloopt en vervangen, zonder al te lang stil te staan bij de cultuurhistorische waarde er van. Inmiddels is het besef gerijpt dat het gaat om erfgoed, waarmee behoedzaam moet worden omge sprongen. „Er is een aantal echt bijzonde re exemplaren", zegt Rutger Pol derman van het gelijknamige bu reau voor restauratie- en monu mentenadvies in Rotterdam. „Als je die sloopt, ben je een deel van je geschiedenis kwijt. Sluizen en duikers behoren tot het gebouwd archief van het waterschap. Ze zijn de oudste elementen waar- 'Als je dit sloopt, ben je een deel van je geschiedenis kwijt' mee het land werd drooggehou- den. In die zin zijn ze van uitzon derlijke betekenis voor de geschie denis van Zeeland." Polderman heeft in opdracht van het waterschap de resterende exemplaren in Zeeland zo veel mo- iilAtAfcAè&Ar'ê fa 'M f 5 fmMljVk'!1 m K'jk voor '"tste nieuws ook op: www.pzc.nl van BEST T 0499 39 53 12 Best door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Elke inwoner van Schou- wen-Duiveland krijgt zijn of haar ei gen pagina op de gemeentelijke website. Tip? redactie@pzc.nl NIEUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Pareltjes van door Rolf Bosboom Rutger Polderman adviseur b'lTë - tij i VV iMfe Ai- De Beaufortsluis (1761) bij Walsoorden is een van de objecten die water schap Scheldestromen wil restaureren. info@vandonzelbest.nl www.vandonzelbest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58