0? I 5 0 KLEINGELD Ik zou het zelfs helemaal niet gek vinden als huisartsen bepaalde patiënten adviseren een activity tracker te kopen ij DE UITSLAG i De verschillen tussen de vier geteste •f activity trackers waren niet erg groot. Het test- draagt zo'n bandje, maar ze zijn wel panel, met nieuwsgierig naar de functies van activity de verschillende activity trackers, tracker, in Koers: „Ik geloof in het nut van ac- ganzenpas tivity trackers, helemaal als je via de door de app ook vrienden kunt motiveren. Media En ik denk dat je de data heel goed Markt. kunt gebruiken voor analyses op het gebied van slapen en bewegen. En eerlijk is eerlijk, activity trackers zien er ook een stuk beter uit dan die oude, stoffige stappentellers die je aan de riem moest bevestigen." Spiegel Ronald Veerbeek beschouwt een ac tivity tracker vooral als een spiegel die je permanent wordt voorgehou den. „De activity tracker liegt niet: als je bepaalde doelen hebt gesteld, maar je beweegt te weinig, kan dat heel confronterend zijn, lijkt me." Peter Anbeek verkoopt activity trac kers in zijn winkels, maar draagt zelf altijd een sporthorloge. „Als ik hardloop, wil ik weten waar ik gelo pen heb en hoe snel ik gelopen heb. Ik heb dus gps nodig. En dat zit niet in activity trackers. Wie intensief sport, kan volgens mij beter een sporthorloge kopen. Wat ik wel weer interessant vind, is dat zo'n bandje je slaap registreert." Martin Hemels constateert dat de technologie de mens vooral lui heeft gemaakt, maar dat de activity trac ker een uitzondering is: hij brengt mensen juist in beweging. Tijdens zijn spreekuur ziet de cardioloog echter steeds vaker patiënten met hartklachten als gevolg van een on gezonde leefstijl. „Dan moet ik me dicijnen voorschrijven of hartritme stoornissen wegbranden, maar lie ver had ik gezien dat ze een gezon dere leefstijl hadden aangenomen. Ik geloof in het nut van activity trac kers, omdat hij mensen in beweging brengt. Wanneer je veel beweegt, gaatje rusthartslag omlaag. Met een activity tracker kun je heel eenvou dig zien hoe je rusthartslag is. Als die hartslag in rust steeds verder daalt, ben je in principe goed bezig. Het is een prima tooi om leefstijlge- relateerde hartziekten te voorko men, zoals hoge bloeddruk, atriumfibrilleren, hartinfarcten en hartfalen. Ik zou het zelfs helemaal niet gek vinden als huisartsen be paalde patiënten adviseren een acti vity tracker te kopen. Wanneer ze bij mij komen, zijn ze eigenlijk al te laat." De vier panelleden hebben vier ver- schillende activitiy trackers getest: twee om de linkerpols, twee om de rechterpols. Mertens heeft een route van ruim 500 meter in de winkel uitgezet, langs onder meer de koffie zetapparaten, de wasmachines, de tv's en de laptops. Na afloop zijn alle activity trackers uitgelezen op de verschillende smartphones en heb ben twee productspecialisten van Media Markt de apparaten en de functionaliteiten van de bijbeho rende apps toegelicht. Koers wijst op een leuke functie van de Polar-app. Stel, hij heeft 5 pro cent van zijn vooraf ingestelde doel gehaald met lopen, dan geeft de app alternatieven aan om die resterende 95% te volbrengen: 44 minuten ten nissen, 2 uur 11 minuten tafeltennis sen, 1 uur 20 schoonzwemmen, 28 minuten touwtjespringen of 3 uur 58 schoonmaken. Je kunt er om gniffelen, maar veel inzichtelijker kun je het niet krijgen. Alle vier de apparaten meten wat ze beloven te meten, zoals stappen en calorieën: in dat opzicht zijn de ver schillen niet zo groot. De apps maken vooral het verschil. Scrollen? Zo min mogelijk. Je wilt liefst in een blik een totaaloverzicht zien. De Fit bit scoort goed op dat gebied, net als Garmin. Nadeel van de Garmin is dat het display van de tracker zelf moeilijk te lezen is (verticaal, in plaats van horizontaal). De app van de Polar heeft wel iets weg van een cockpit, terwijl de Jawbone-app juist weer heel educatief is. VS slop! gold in kookboek Hoc laai moet ik de deur uit? W BOEK Omgaan mol gold 9 BESPAARTIP kampioon van do /.iiinighoid >4. Jawbone UP3 Prijs: 159 euro. Meet alleen hartslag in ruststand, verder duidelijke app. I. Fitbit Charge HR Prijs: 128,95 euro. Zeer overzichtelijke app. Biedt bovendien mogelijk heid om eetpatroon op te slaan in dieetdatabase. ->3. Polar A360 Prijs: 189 euro. De app heeft een cockpitachtig design: is even wennen. -9>2. Garmin Vivosmart HR Prijs: 149 euro App geeft mooi totaaloverzicht. Trilalarm waarschuwt wanneer gebruiker te lang inactief is geweest. 44 Een idee voor het kook boek Indo Dutch Kitchen Secrets slaat aan bij Amerikaanse investeer ders. Op de crowfunding- site Kickstarter.com is al 14.000 dollar binnen. miljard euro bespaarde de Autoriteit Consument Markt consumenten in 2015 door oneerlijke concurrentie te berispen. Dat is 170 euro per huishouden. Tijd is geld en alleen al daarom is de gratis reisapp TimesUpp (iOS) een aanrader. Deze assistent kijkt in je agenda, geeft file-informatie en tips over je reisgedrag. Zo weet hij wanneer je écht de deur uit moet om op tijd te komen. Ouders hebben een be langrijke taak als het gaat om de financiële opvoe ding van hun kroost. Het boek Gids voor financieel opvoeden van het Nibud helpt daarbij. Vanwege de Week van het Geld is het boek (104 pagina's) maar een tientje (normaal €15,95) bij nibud.nl. Het verzenden kost €2,95. Hij is multimiljardair, maar dat betekent niet dat de IKEA-oprichter Ingvar Kamprad ook graag geld uitgeeft. In een documen taire die binnenkort op de Zweedse tv komt, vertelt Kamprad dat zijn kleding van de vlooienmarkt komt. Hij wil daarmee het goede voorbeeld geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50