Meer inbraken sleden Zeeland Middellandse Zee cruise Costa Politieactie houdt verband met aanslagen in Parijs NIEUWS 3 Bij schietpartijen tussen agenten en mogelijke terroristen is één verdachte gedood, vier agenten raakten gewond. 579 679 699 Dit blijkt uit voorlopige cijfers van de politie die het CBS van daag presenteert. In Middelburg was de stijging 22 procent (195 in braken) en in Reimerswaal 27 pro cent (70 inbraken). Beter nieuws is er voor Goes, daar kwamen in brekers een derde minder langs (-37 procent). Ook in de overige Zeeuwse gemeenten daalden het aantal inbraken of bleef het aantal gelijk. Totaal zijn er landelijk ge zien vorig jaar 64.660 inbraken ge meld bij de politie, een daling van 9 procent. De verschillen per gemeente zijn echter groot: in een derde van de gemeenten steeg het aantal in braken tegen de landelijke trend in. In Amsterdam, Rotterdam en Utrecht daalde het aantal inbra ken, maar in Den Haag waren er juist 9 procent méér dan een jaar eerder. Absolute uitschieter is Weesp, waar het aantal steeg van 55 naar 130. In zes kleine gemeenten was er in 2015 geen enkele inbraak: Be- dum, Boarnsterhim, Maasdonk en de Waddeneilanden Terschelling, Schiermonnikoog en Vlieland. Tussen 2007 en 2012 nam het to taal aantal woninginbraken jaar lijks toe, maar sinds 2012 daalt het aantal gestaag, totaal met onge veer dertig procent. BRUSSEL. Een operatie gericht te gen terreurverdachten in de Bel gische deelgemeente Vorst nabij Brussel is gisteren uitgemond in een serie hevige schietpartijen. Een appartement werd uren lang belegerd met eenheden van de Belgische politie, bijgestaan door Franse speciale eenheden. In Vorst zou een huiszoeking plaatsvinden in verband met de aanslagen in Parijs. In de woning aan de Driesstraat werd in de avond een lijk aangetroffen. De zoektocht naar twee mogelijke an dere verdachten gaat nog door. „We hebben geluk gehad. Dit had een drama kunnen worden", zei de Belgische premier Charles Michel gisteravond in reactie. De politie had, aldus Justitieminister Koen Geens, 'niet onvoorstelbaar veel van deze huiszoeking ver wacht' en was dus blijkbaar volko men verrast dat ze meteen een ko gelregen over zich heen kreeg. Bij het binnenvallen van de po litie, tegen drie uur 's middags, namen schutters vanuit het huis meteen de agenten onder vuur. Daarbij vielen onder de Belgische agenten twee gewonden. De schutters vluchtten daarna over de daken weg om iets verder op opnieuw het vuur te openen. Daarbij raakte een derde politie man gewond. Uit veiligheidsoverwegingen schermde de politie twee scholen en twee crèches in de onmiddel lijke omgeving af, met alle kinde ren nog in de gebouwen. De onge ruste ouders werden iets verder op opgevangen tot zij hun kroost - uren later - weer in de armen konden sluiten. De acties waren nog in volle gang toen de Franse antiterreur specialist Claude Moniquet op de Franstalige commerciële zender RTF-TVi concludeerde dat de schutters tot het uiterste zouden gaan: „Zij zijn erop uit om te do den en om zich te laten doden." Even voor zeven uur 's avonds volgde het bericht dat de politie in de belegerde woning een lijk had aangetroffen. Over de identi teit deed het parket geen medede lingen, 'maar het gaat niet om Sa- lah Abdeslam', aldus parket woordvoerder Eric Van der Sypt. Hij weersprak daarmee geruch ten die meteen de kop opstaken dat ook deze al maanden voort vluchtige Molenbekenaar bij de schietpartijen betrokken was. Salah Abdeslam wordt ervan verdacht een groot aandeel te heb ben gehad in de voorbereiding van de terreuraanslagen in Parijs, waarbij één van zijn broers, Bra- him, omkwam. Hijzelf reisde nog dezelfde nacht ongehinderd te rug naar Brussel, waar hij volgens politiebronnen in elk geval ook nog enkele weken verbleef. Omwonenden twitterden in eerste instantie uitgebreid over de actie, maar honoreerden het verzoek van de politie om geen fo to's te verspreiden die de daders of medeplichtigen zouden kun nen helpen. Bij een soortgelijke actie eind vorig jaar in Molenbeek gebeurde dat wel, waarna de schutters pre cies de posities van de politie in kaart konden brengen. Bewoners van de afgezette wijk in Vorst wa ren ongerust over het brute ge weld in hun wijk en de menigte scherpschutters. „Het lijkt wel oorlog", aldus een Congolese vrouw, wijzend op de helikopters die met lichtbundels de daken af zoeken en op de zwaarbewapen de agenten beneden. Zeecruise Ga naar Kras.nl/costacruises of bel 0900-96977 WOENSDAG 16 MAART 2016 Speciale eenhe den omsingelen een appartement in de Driesstraat in Vorst, Brussel. In een wo ning werd het lijk van een schutter aangetroffen, foto's Reuters/Belga door Jeroen de Vreede MIDDELBURG. Middelburg, Vlissin- gen en Reimerswaal hebben te ma ken gehad met een flinke toename in het aantal woninginbraken. Vo rig jaar steeg het aantal inbraken in Vlissingen met maar liefst 28 pro cent: van 195 naar 250 inbraken per jaar. Over het hele land bezien, daalde het aantal woninginbraken vorig jaar juist met 9 procent. Na jarenlange groei daalt sinds 2012 het aantal inbraken in woningen: in totaal met zo'n 30 procent Vuurgevecht in Brussel bij antiterreuractie door onze correspondent Frans Boogaard Incl. vliegreis en transfers^ 8 dagen al v.a. 579 Zorgeloos genieten: cruise met Costa Cruises over de Middellandse Zee! Bij Kras compleet verzorgd, incl. vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord! Westelijke Middellandse Zee Vanuit Palma de Mallorca naar o.a. Sicilië, Napels, Savona, Barcelona en Valencia. Per Costa Fascinosa*"** Verlenging strandhotel Mallorca mogelijk Vertrek: april t/m oktober Zie: Kras.nl/37471 Venetië naar Athene Vanuit Venetië naar o.a. Split, Corfu, Santorini, I Heraklion op Kreta en Athene. Per Costa neoRiviera**** Bezoek optioneel de ruïnes van Knossos Vertrek: mei en oktober Zie: Kras.nl/37342 Athene naar Venetië Vanuit Athene naar o.a. Mykonos, Santorini, Argostoli op Kefalonia, Dubrovnik en Venetië. Per Costa neoRiviera**** Bezoek optioneel het kanaal van Korinthe Vertrek: apr., okt. en nov. Zie: Kras.nl/37503 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. ANVR (®j) Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief rëServeringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3