'Motie van wantrouwen tast mijn gezag niet aan' Convenant veiligheid voor Walcherse scholen 'Nieuwe bakken afval voldoen' 6 WALCHEREN Cholesteroltest in Vlissingen 'Ik heb niet het gevoel dat ik nu op eieren moet lopen' Er wordt nu nog weinig gestolen of moedwillig vernield op Walcherse scholen. Dat moet in de toekomst zo blijven. 'Ik heb niet het gevoel dat we niet meer verder kunnen' In de regio Mijn dorp, mijn stad door Maurits Sep MIDDELBURG. Zijn stem klinkt timi de, zijn woordkeus is afgewogen. „Dit gaat me niet in mijn koude kle ren zitten, maar ik zal de toezeggin gen nakomen. We moeten werken aan de aanbevelingen van de Re kenkamer." Chris Simons is na de afgewezen motie van wantrouwen nog steeds wethouder en verantwoor delijk voor Waterpark Veerse Meer. De oppositie van LPM, SP, Groenlinks en D66 eiste maan dagavond zijn vertrek, de coalitie vond dat niet nodig. En dus zet Simons zijn werk voort.„De motie tast mijn gezag richting de curator r Chris Simons wethouder en andere betrokken partijen niet aan", meent hij. „Het bidbook voor de overname van Waterpark Veerse Meer is bijna klaar; daarna wordt mijn rol toch al kleiner. En ik heb niet gevoel dat ik nu op eie ren loop. Het goed, adequaat en tij dig informeren van de raad was al een taak. Dat blijf ik dus doen." Toch was dat juist één van de grote kritiekpunten. De wethou der is volgens de oppositie 'niet in control', heeft de raad 'niet ade quaat geïnformeerd' en heeft be sluiten van de raad 'onvoldoende' uitgevoerd. De coalitiepartijen waren ook niet volledig te spreken over de gang van zaken rondom Water park Veerse Meer. Maar daarvoor twee wethouders wegsturen, dat ging PvdA, CDA, WD, SGP en Christenunie te ver. Behalve Simons kreeg namelijk ook wethouder Johan Aalberts een motie van wantrouwen aan zijn broek, als wethouder van fi nanciën en vertegenwoordiger van de gemeente in de aandeel houdersvergadering voor de ener giecentrale op Waterpark. Hij had er niet voor gezorgd dat de finan ciële dossiers over de energiecen trale voor het park compleet wa ren, maar dat betekende niet dat de gemeente niet wist hoe de vlag er financieel bij hing, verdedigde het CDA zijn wethouder. „Ik heb ook niet het gevoel dat ik niet door René Hoonhorst VLISSINGEN. In de hal van HZ Uni versity of Applied Sciences in Vlis- singen kunnen studenten hun jas rustig aan de kapstok laten han gen. En als ze op vrijdag hun koffer alvast meenemen om na de les di rect naar pa en ma te gaan, dan worden de valiezen ook niet gesto len. Verbazingwekkend en fijn dat het nog kan in het huidige tijdsge wricht vinden bezoekers uit de Randstad, hoort voorzitter Adri de Buck van het college van be stuur van de HZ regelmatig. Maar geen reden om achterover te leu nen. Ook op Walcheren is school- veiligheidsbeleid nodig. Het gaat tenslotte niet alleen om maatrege len tegen diefstal en vechtpartij en, maar ook om pesten (al dan niet via sociale media), alcohol en drugs en radicalisering. Daarnaast moeten scholen, hoe wel het in Nederland nog niet 2e paasdag GEOPEND Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubïleumkeukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl voorkomt, bedacht zijn op verwar de figuren, die de school binnen dringen om zoveel mogelijk men sen te doden ('schoolshooting'). „Het gaat om het onderhouden van het veiligheidsbewustzijn. Ie dereen moet precies weten wat er in welke situatie moet gebeuren en wiens verantwoordelijkheid het is", betoogde burgemeester Rob van der Zwaag van Veere, de gemeente die het Walcherse schoolveiligheidsbeleid coördi neert. Van der Zwaag sprak gistermid dag bij de ondertekening van het convenant Schoolveiligheid 2016. Daarin leggen de drie Walcherse gemeenten, jusititie, politie en al le Walcherse middelbare en hoge scholen de handelingsprotocollen vast voor alle mogelijke veilig heidsproblemen. Van der Zwaag zei dat alle instanties ten allen tij de met elkaar in gesprek moeten blijven en elkaar er op moeten aan spreken als één of meer leerlingen in problemen komt of dreigt te ontsporen. Alleen door constante monitoring kunnen Zeeuwse scholen veilig blijven. Johan Aalberts wethouder meer de juiste man op de juiste plaats ben", reageert Aalberts. „Ik vind dat we goed verder kunnen. Mijn gezag is niet aangetast, vind ik." Ook Simons mag verder gaan met het veiligstellen van de ge meentelijke risico's in het project ter waarde van zo'n vijf miljoen euro. Dat moet hij wel doen zon der de adviseur die hem daarbij de afgelopen tijd hielp. Die man was voorheen één van de directeu ren van Waterpark Veerse Meer. In navolging van de Rekenkamer vond de raad dat belangen zo door elkaar heen konden lopen. Mid dels een motie is besloten dat de adviseur weg moet. MIDDELBURG. De nieuwe afval bakken in Middelburg voldoen, meldt het dagelijks bestuur van de gemeente. Ze werden in sep tember geplaatst. Het straat beeld is volgens het college rus tiger als het om zwerfafval gaat. „De stad is op het oog veelal schoon en het legen van de af valbakken gaat gemakkelijk en snel. Informeel hebben wij van het wijkteam ook een positieve reactie ontvangen", aldus het Middelburgse college op vra gen van de LPM. Tot september stonden in het centrum van de binnenstad 116 afvalbakken van elk zestig li ter. Die zijn vervangen door ne gentien met een ondergrondse opslag van 850 liter en veertien met een inhoud van 100 liter. „Minder locaties, maar er is nu sprake van een capaciteit die ruim twee keer zo groot is, 17.550 tegenover 6960 liter. Burgemeester en wethou ders melden ook nog dat de openingen van de afvalbakken speciaal voor Middelburg zijn aangepast. „Zwerfafval moet voorkomen worden, zonder dat er een alternatief ontstaat voor afval als vuilniszakken, para plu's en dozen. Want het is niet de bedoeling dat winkel en marktafVal in de bakken te rechtkomt." MIDDELBURG Songs From The Heart in De Spot In de Spot in Middel burg vindt morgen 'Songs From The Heart: een ode aan Gilian Welch en Dave Rawlings' plaats. In hun tijdloze, vaak donkere muziek ko men invloeden uit verschillende traditio nele Amerikaanse muziekstijlen samen. Ook dit keer leveren weer muzikanten uit heel Zeeland en ver daar buiten een bij drage. In ieder geval: Ruud Hermans, Wid- dershins en Ellen Shae. Het concert be gint om 20.30 uur en toegang is gratis. MIDDELBURG Beurs met munten en postzegels Filatelistenvereniging 'De Zeeuwse Delta' houdt zaterdag 19 maart een beurs van postzegels, munten en oude ansichtkaar ten in ontmoetings centrum Dauwendae- le in Middelburg. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. ARNEMUIDEN Visserskoor Crescendo zingt Christelijk Urker Vis serskoor 'Crescendo' zingt zaterdag in Ar- nemuiden. Het optre den in de Rehoboth- kerk begint om 19.00 uur. Inloop vanaf 18.00 uur. Kaar ten kosten 5 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 3 euro. VLISSINGEN. Wie benieuwd is naar zijn cholesterol kan dit van maan dag 21 maart tot en met vrijdag 1 april laten opmeten in Servi ce-apotheek Govert Flinck in het Gezondheidscentrum aan de Govert Flincklaan 51 te Vlissingen. De test wordt aangeboden aan de risicogroep. Door het beantwoorden van acht vragen via nationa- lecholesteroltest.nl kunnen mensen erachter komen of ze tot de risi cogroep behoren. Zo ja, dan kan er een afspraak gemaakt worden op een dag en tijdstip naar keuze bij de apotheek of online. De test zelf is een vingerprik, de meting duurt ongeveer 45 seconden en de uitslag wordt meteen gegeven, met uitleg en advies. AAGTEKERKE HCR Kodde, Burg. Bosselaarstraat 14, 19.30 uur - Openba re vergadering dorpsraad met als thema 'duurzaam wonen'. DOMBURG Albert Heijn, Singel 6,13.00-16.00 uur - Zorgspreekuur door WVO Zorg. GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 14.00 -17.00 uur - Koers- bal voor senioren. KOUDEKERKE Vlissingsestraat 28, 13.30-15.00 uur - Rondleiding door buitenplaats Moes bosch. MIDDELBURG Lange Noordstraat 62,12.45-13.10 uur - Lunchlezing, er wordt voorgelezen uit de Matthaus Passion; De Druk- kery, 15.00 uur - Knutselmiddag rondom de prenten boekenreeks van Gonnie het gansje; Stadschouwburg Middelburg, 20.00 uur - Voorstelling Turks Fruit door Sjoerd Pleijsier; Ci nema Middelburg, 20.00 uur - Avond van de Franse Film, La loi du marché. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Kerk, 20.00 uur - Fo tolezing Wim Staat met als thema 'Langs 's Heeren we gen in Nederland'. OOSTKAPELLE Emté, 09.00-12.00 uur - Zorgspreek uur door WVO Zorg; De Halve Maan, 19.30 uur - Dorpsvergadering Stichting Dorps raad Oostkapelle met als onderwer pen 'ontwikkeling van het toerisme' en 'jaarwisseling in Oostkapelle'. OOST-SOUBURG Jumbo, 13.00-16.00 uur - Zorgspreek uur door WVO Zorg; Kroonjuweel 5,16.30-17.30 uur - Kleutergym voor kleuters van 4 en 5 jaar; Tweemaster, Jan de Priester straat, 20.00 uur - Thema-avond over hoogbegaafdheid. SEROOSKERKE De Zandput, 13.30-17.30 uur - Soos voor senioren. VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recreatieve wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen; Van Ho- gendorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier, iedere woensdagmorgen de mogelijkheid kle ding te laten verstel len. WESTKAPELLE Spar, 13.00-16.00 uur - Zorgspreek uur door WVO Zorg. ZOUTELANDE Emté, 9.00-12.00 uur - Zorgspreek uur door WVO Zorg; De Tienden, 13.30-16.30 uur - Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34