Groter Zwin moet nog even wachten Zeeland heeft Piet Zoon altijd getrokken en nu komt hij thuis Tholen is blij met Beatrix 4 ZEELAND Het natuurgebied, op de grens tus sen Retranchement en Knokke, omvat nu ruim 200 hectare en wordt uitgebreid met 120 hectare in de Willem Leopoldpolder. Daar voor sneuvelt de huidige waterke ring, de Internationale Dijk. Tien hectare van de uitbreiding ligt op Nederlands grondgebied. De ont- poldering is onderdeel van de Scheldeverdragen uit 2005, waarin ook de ontpoldering van de Hedwigepolder is geregeld, en dient ter compensatie van natuur verlies in de Westerschelde. Daarnaast denkt het Rijk dat verzanding van Het Zwin - een overblijfsel van een zeearm die ooit tot Brugge reikte - dankzij de uitbreiding beter te voorkomen is. Er hoeven geen mensen uit hun huis. Wel werd enkele jaren gele den de eigenaar van camping De Sandtplaet (voorheen De Wild- hof) bij Retranchement uitge kocht. De polder bestaat voorna melijk uit landbouwgrond, en deels uit natuur. De provincie Zeeland heeft na mens ons land de uitvoering in handen. Het project wordt samen met Vlaanderen opgepakt, vertelt projectleider Monique Ekkebus. „We moeten rekening houden met verschillende regelgeving, maar we trekken in alles gezamen lijk op. Er is één bestek gemaakt voor het hele gebied." Er is ook één hoofdaannemer voor het volle dige project: een combinatie van Aertssen uit Stabroek en Artes-De- pret uit Zeebrugge. Aertssen doet vooral grondwerk, Artes-Depret houdt zich met name bezig met het bouwkundige gedeelte, zoals de aanleg van een pompgemaal op Vlaams grondgebied. Het werk begon gisteren offici eel, maar voorlopig kan er niet heel veel gebeuren. „Op 1 april be gint het broedseizoen en dat duurt tot 1 augustus", verklaart Ek kebus. „Dat brengt veel beperkin gen met zich mee." In die periode worden wel onder meer grond monsters genomen en bouwwe- gen aangelegd in het werkgebied. Zo hoeft bouwverkeer straks zo weinig mogelijk over de openbare wegen te rijden. Pas in augustus wordt het werk bij Het Zwin beter zichtbaar en merkbaar, vertelt Ekkebus. „Dan komen de grote machines." Het nieuwe Zwin moet in 2019 klaar zijn. vragen aan Piet Zoon. De 66-jarige WD'er is per 1 mei waarnemend burge meester in Reimerswaal. „Toen ik daar aantrad, was mijn voorganger al kort na zijn benoe ming opgestapt. Bovendien had Raalte net een herindelingsproces achter de rug. Die beginfase was niet voorbereid en er waren tegen stellingen tussen partijen onder ling. Bij mijn aantreden deden bij voorbeeld twee partijen niet mee met het overleg in het presidium. Eén van mijn opdrachten was het terugbrengen van de stabiliteit. Ik heb daar heel hard aan gewerkt om dat voor elkaar te krijgen. Bij mijn terugtreden heeft men alom bevestigd dat het wel gelukt is." „Ik vind het geweldig om samen met raadsleden en wethouders aan de slag te gaan met een agen da voor de toekomst. Ik zie het als een ultiem doel om de weg vrij te maken voor de benoeming van een nieuwe burgemeester. Daar is me echt alles aan gelegen." „Ik heb dat nooit weersproken, maar ben geboren op Goeree- Overflakkee, dat eiland dat bij Zee land hoort, haha. Ik denk dat 98 procent van de Nederlanders niet weet dat het een deel van Zuid- Holland is. Ik heb nooit onder stoelen of banken geschoven dat ik wel waarnemer in Zeeland wil de worden. Ik ben Zeeland ook al tijd blijven volgen, via social me dia, krantenartikelen en kennis sen. Zeeland trekt me. In de afgelo pen dagen dat ik in de provincie was, voelde het als thuiskomen." „Dat is moeilijk te beant woorden. Als waarnemer moet je de tijd en rust kunnen nemen om de gemeente te leren kennen. Zo wil ik alle 19 raadsleden bezoeken en interviewen. En om te voelen hoe zo'n gemeente is, moet je ook in de dorpen komen. Ergens een kopje koffie drinken, sportvelden bezoeken, een kerkdienst bijwo nen. Dat hoort er allemaal bij." „Ik was al voornemens om eind april van Salland naar Zuid-Hol land te verhuizen. Vanuit daar is Reimerswaal goed aan te rijden. Maar dat heen en weer crossen is niet bevorderlijk voor je humeur. Als waarnemer moet je 7 maal 24 bereikbaar en beschikbaar zijn. En als je hoorbaar, zichtbaar en be trokken in de samenleving wilt zijn, moet je ook in de gemeente verblijven. Hoe, daar heb ik nu nog geen zicht op." „Het is prachtig", stelt Rianne Verhees van de Stichting Roose velt, die het informatiecentrum straks exploiteert. Volgens haar zijn de stichting en de gemeen te samen opgetrokken in het streven om iemand van het ko ninklijk huis naar Oud-Vosse meer te halen. Desondanks komt de stichting en andere be trokkenen in Oud-Vossemeer volgens burgemeester Ger van de Velde de meeste eer toe. „Zij hebben iets prachtigs neerge zet. Maar het formele verzoek aan het koninklijk huis is inder daad door de gemeente ge daan." Van de Velde is in haar nopjes over de komst van de prinses op 20 april. „We waren al zo blij met de aanwezigheid van een delegatie uit Amerika. Dat ook de prinses komt, is ge weldig. We zijn supertrots." De komst van Beatrix helpt zeker ook bij de wens om Tho len beter op de kaart te zetten. „Ik merk nu al dat het bezoek van de prinses, en daarmee ook het informatiecentrum, landelij ke aandacht krijgt." 112-nieuws Man vast voor reeks inbraken Een 21-jarige verdachte van een reeks inbraken is gister middag aangehouden op het politiebureau in Zierik- zee. De politie kwam de man uit Zierikzee op het spoor bij een onderzoek naar inbraken in huizen en sportcomplexen in de ge meente Schouwen-Duive- land. Agenten hebben gis terochtend het huis van de verdachte doorzocht. Daar werd een deel van de buit in beslag genomen. Het gaat onder meer om sport- spullen, fietsen en tuinge reedschap. De man was niet thuis, maar meldde zich later op het bureau. Auto te water, inzittende gered Een 62-jarige automobilist uit Terneuzen is gisteroch tend met zijn bestelwagen te water geraakt aan de In dustrieweg in Westdorpe. Dat gebeurde rond 9.15 uur. De auto was vrijwel met een onder water verdwe nen. Een brandweerduiker heeft het slachtoffer uit het water gehaald. De Ter- neuzenaar is door mede werkers van de ambulance behandeld en naar het zie kenhuis gebracht. Duo roofde kraampjes leeg Een 20-jarige man en een 28-jarige vrouw uit Osse- nisse zijn maandagmiddag rond 16.35 uur op de Knui- tershoek in Ossenisse aan gehouden voor verschillen de diefstallen in Zuid-Beve land en Zeeuws-Vlaande- ren. De politie kreeg de laatste weken meldingen dat een duo geld wegnam uit kraampjes aan de weg. Zo kwamen onder meer be richten binnen uit Hein- kenszand, Nisse en Vogel waarde. Zeven slachtoffers deden aangifte van de dief stal. Het politieonderzoek leidde naar de man en vrouw. Aanhouding na vondst van ghb Een 35-jarige man uit Ber gen op Zoom is gisteroch tend rond 5.40 uur aange houden omdat hij auto reed terwijl hij onder in vloed was. De man stond met pech langs de A58 ter hoogte van Arnemuiden. Een medewerker van de ANWB en een medewer ker van een takelbedrijf meldden allebei dat de be stuurder mogelijk onder in vloed zou zijn. Toen agen ten ter plaatse kwamen, za gen zij in de auto een flesje liggen met daarin mogelijk ghb. Toen dat werd aange troffen, is de man aange houden. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT. De uitbreiding van natuurgebied Het Zwin bij Re- tranchement mag gisteren dan offi cieel begonnen zijn, heel veel is er de komende maanden nog niet te zien. Pas in augustus, na het broed- seizoen, kan de aannemer zich echt gaan uitleven. Het huidige Zwin met op de achtergrond de Internationale Dijk en de Willem Leopoldpolder. foto Peter Nicolai 5 Als burgemeester van Raalte wist hij rust te brengen in verstoorde politieke verhoudingen. Deze taak staat Piet Zoon ook in de gemeen te Reimerswaal te wachten. door Joeri Wisse "I Bij uw afscheid in Raalte werd u alom geprezen omdat u de rust hebt laten terugkeren in de politiek. U gaat dat nu ook in Reimers- waal doen? 3U staat bekend als Zeeuw, klopt dat eigenlijk wel? 4 Hoe lang blijft u? 5 Komt u hier ook wonen? Als waarnemer bent u dat strikt ge nomen niet verplicht... Piet Zoon, per 1 mei waarnemer in Reimerswaal. foto Gerard Vrakking door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. Een betere ma nier om jezelf op de kaart te zet ten is haast niet denkbaar. In Oud-Vossemeer zijn ze daarom maar wat blij dat prinses Beatrix op 20 april het Roosevelt Infor matiecentrum komt openen. ZIERIKZEE WESTDORPE OSSENISSE ARNEMUIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32