TO©S Nieuwe middelbare school in Goes De Staat naar Vestrock Drie Zeeuwen vast voor smokkel 1100 kilo coke Dubbelganger 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Het Erasmus redt de Zeeuwse gezondheidszorg. Uw Mening ONEENS paul kusters Leerlingen naar finale Single met boodschap Subsidie voor getijcentrale column Jan van Damme He Kees!' Het is een voorjaars achtige ochtend in Middelburg. Uit de wind, in de zon, zo kom je de dag wel door. 'Hé Kees, ben je doof?' Ik wandel in een stil straatje. Op weg naar m'n auto, de parkeerme- ter moet zo ongeveer verlopen zijn, en dan weet je het wel in on ze hoofdstad. Voor me is het trot toir leeg. 'Kees, sodeju Kees, wil je ons niet meer kennen dan?' Alsof ik in een sciencefictionfilm acteer, waar je complete identiteit wordt gehackt Ook achter me loopt er niemand. Roepen ze naar mij? Ik sta nu stil en wend me naar het terras aan de overkant van de straat. Daar koesteren een man en een vrouw zich in het voorjaarszonnetje. Met consumpties. Alsof ze het nachte lijk bier niet voelen klotsen. 'Kees?', roep ik nu terug. 'Ik ben Kees niet. Jullie hebben de ver keerde voor'. Even is het stil. Dan zie ik het duo lachen. 'Ons hou je niet voor de gek. Natuurlijk ben jij Kees'. Wat nu? Voor ik een sluitend be wijs kan leveren dat ik Kees niet ben, klinkt het: 'Kijk die tas! Kees heeft net zo'n tas. En je loopt ook precies hetzelfde'. Dezelfde tas? Mijn schoudertas gaat al zo'n vijftien jaar mee, on verwoestbaar, ooit gekocht in de lederwarenwinkel van m'n zus. Zijn ze al zo ver in de olie? Ik heb wel vaker persoonsverwis selingen meegemaakt. Maar dan vooral op naam. Want er zijn heus meer Jan van Dammes in dit leven. Er heeft al eens een overlij densadvertentie in de krant ge staan, een paar jaar geleden, van een Bevelandse naamgenoot. Nu blijken er dus ook nog fysieke dubbelgangers rond te lopen. Het moet niet gekker worden. Alsof ik in een sciencefictionfilm acteer, waar je complete identiteit wordt gehackt. Ik besluit verder te lopen. Straks zit er nog een parkeerbon onder mijn ruitenwisser ook. 'Ah, nu zien we het', hoor ik ach ter me, 'jij bent Kees niet. Die geeft tenminste een rondje als we naar hem zwaaien'. Er is geen oplossing voor geweld op het voetbalveld. ihenk.nl E tOOf TABLETNEK <3R0ElENt> PROBLEEM ONtSER KINDEREN Leerlingen van de afdeling metaaltechniek van het Calvijn College in Krabben- dijke plaatsten zich maan dag voor de landelijke fina le van de Junior Vakkanjer- Wedstrijden. De vmbo'ers wonnen met hun zelfge bouwde Urban Transpor ter tijdens de regiofinale in Hillegom. Vorige week plaatste een ander team van Calvijn College zich ook al voor de finale in de teamwedstrijd. De finale is op 7 april in het Klokge- bouw in Eindhoven. Het Zeeuwse popduo Ro- Mi Cage (Romy en Michael Coomans) heeft een nieu we single uitgebracht: Who we really are. Het nummer is ontstaan nadat de gru weldaden van IS voor het eerst breed werden uitge meten in de media. „Dit konden we niet meer vat ten, dit ging ons te boven", aldus het duo. Who we real ly are omschrijft hun ver bijstering, maar ook hun 'hoop in ons mensen, bur gers, vrienden en vreemde lingen'. De getijdencentrale in de stormvloedkering wordt door de provincie gesteund met een subsidie van ruim 357.000 euro. Tocardo heeft met een aantal bedrij ven vijf turbines geplaatst in een van de openingen van de kering om elektrici teit op te wekken. Bij het project zijn de Zeeuwse be drijven Istemewa Elektro techniek, Van der Straaten en Hillebrand betrokken. De totale projectkosten zijn 2,2 miljoen euro. Mensen Enkele leerlingen zijn bij wijze van proef al begonnen op de school. „We hebben nu een leer ling die dyslectisch is, maar ook heel goed is in exacte vakken. Hij zit in de vierde klas van het vwo, maar doet dit jaar al examen in natuurkunde en wiskunde", zegt directeur Kees van der Wouw. Leerlingen kunnen tijdens hun middelbareschoolperiode ook alvast vakken op het mbo, hbo en de universiteit volgen. Het Stedelijk College richt zich met name op leerlingen uit de bovenbouw. „We denken dat daar de behoefte ligt, omdat leer lingen op andere scholen weinig vrije keuzes kunnen maken, ter wijl de wet daar wel de mogelijk heden voor geeft. Bovendien wor den leerlingen in de tweede fase van de middelbare school vaak in het diepe gegooid. Ze hebben coaching nodig. Met structuur en persoonlijke doelen, gaat hun motivatie omhoog." Omdat het Stedelijk College een particuliere school is, beta len ouders meer dan op een ge wone school: zeven- tot zestien duizend euro per schooljaar, af hankelijk van het vakkenpakket. 'Leerlingen kunnen op andere middelbare scholen weinig vrije keuzes maken' „We zijn vele malen goedkoper dan andere particuliere scholen", zegt Van der Wouw. „En ouders van minder bedeelde leerlingen komen in aanmerking voor een studiebeurs." Na de zomervakantie begin nen in elk geval tien leerlingen op het Stedelijk College. „We ho pen op vijftien tot dertig leerlin gen", zegt Van der Wouw. De school wordt gevestigd in het Sta tionsgebouw in Goes. www.stedelijkcollegegoes.nl HULST. De Staat en The Boxer Re bellion komen 3 en 4 juni naar festival Vestrock. Met The Boxer Rebellion haalt de organisatie een Britse rockband naar Hulst. De Nijmeegse band De Staat is een publiekslieveling en stond in 2014 ook al op het podium van Vestrock. Ook zijn Bingo Players, Bougenvilla, Black Ho ney, T. Raumschmiere, King Kong Company, Woodie Smalls en The Academie nieuw aan het affiche toegevoegd. VLISSINGEN. Er is nog een derde Zeeuw betrokken bij de 'ananas sapzaak' in Raamsdonksveer. Eind vorig jaar werd daar in een loods ïioo kilo cocaïne gevon den. Ter plaatse werden vier ver dachten aangehouden. Een paar dagen later kwamen daar nog eens twee arrestanten bij. Van de twee later aangehou den verdachten was al bekend dat zij uit Zeeland afkomstig wa ren. Nu blijkt dat één van de vier in de loods gearresteerde ver dachten ook uit Zeeland komt. Het gaat om een Middelburger, die samen met verdachten uit Rotterdam, Zwijndrecht en Har derwijk op 21 december 2015 bij de drugs is opgepakt. De grote partij harddrugs werd gevonden tussen een la ding ananassap uit Zuid-Ameri- ka. De twee later aangehouden Zeeuwen zouden voor het trans port hebben gezorgd vanuit de haven van Antwerpen. Hun zaak dient in Middelburg. De Middelburger die in de loods in Raamsdonksveer is gear resteerd zit sinds zijn aanhou ding in voorlopige hechtenis in Rotterdam. In die plaats dient ook zijn rechtszaak. Die begint op 31 maart met een pro-forma- zitting. 230 reacties ONZIN* IK VINÖ WEL MAKKELIJK. KRABBENDIJKE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Verhalen vertellen over sterke Zeeuwse vrouwen Komende zondag is het We reldverteldag met als thema 'Sterke vrouwen'. Zeeland doet mee met twee vertel- evenementen. In de Londen- sekaai 29 in Middelburg wordt vanaf 11.00 uur ver teld over Henriëtte van der Meij en Rika Chijsen (foto). In de hervormde kerk in Re- tranchement vertellen vier vertellers over sterke vrou wen. Aanmelden: v.de.tier@scez.nl door Cornelleke Blok GOES. In Goes begint na de zo mervakantie een nieuwe particu liere middelbare school: het Ste delijk College. Leerlingen van de school kunnen een persoonlijk examenprogramma samenstellen: ze kunnen vakken op verschillen de niveaus en in verschillende tempo's volgen. Kees van der Wouw directeur Rockband De staat, foto Paul Bergen/ANP door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2