Rekordmeister is op zijn 16 D D Zeven penalty's lang hield PSV uitzicht op een ongelooflijke avond in Madrid. Tevergeefs. CHAMPIONS LEAGUE Dick Kooy (28) zet punt achter zijn interlandloopbaan Kompany snel geblesseerd Volleyballer Dick Kooy stopt als international bij het Nederlands team. De 28-jarige speler van de Türkse club Halkbank Ankara heeft een Italiaans paspoort aan gevraagd, om makkelijker te kun nen uitkomen in het geboorte land van zijn vrouw en zich per manent te vestigen in het huis dat hij al in Milaan bezit. „Ik ben de laatste jaren twaalf maanden per jaar van huis ge weest en dat wil ik niet meer. Ik Kuipers fluit de topper in Eindhoven Björn Kuipers fluit komende zon dag het cruciale duel in de eredi visie tussen PSV en Ajax. De twee clubs strijden om de lands titel en trappen om 16.45 uur af in Eindhoven. De winnaar neemt mogelijkerwijs een voor schot op de titel. Momenteel voert PSV de ranglijst aan met een punt voorsprong op de rivaal uit Amsterdam. heb de wens me snel permanent te gaan vestigen in Italië. Niet al leen vanwege het volleybal, maar vooral vanwege mijn privé- leven." In de Italiaanse competitie is het aantal buitenlanders per team be perkt. Met een Italiaans paspoort op zak wordt het voor Kooy mak kelijker om een club te vinden. In theorie kan hij over twee jaar gaan spelen voor de 'Azzurri', de nationale ploeg van Italië. Bas Dost traint weer bij VfL Wolfsburg Bas Dost traint weer mee bij VfL Wolfsburg. De Nederlandse aan valler stond sinds begin januari geblesseerd aan de kant. Dost werd in januari geopereerd aan zijn voet. Hij brak een midden voetsbeentje op een trainings kamp in Portugal. Sindsdien ont brak hij in alle duels van zijn club en miste hij ook het Cham pions League-duel met AA Gent. MADRID. Hoe het gisteravond ook zou aflopen in de bloedstollende penaltyserie in Madrid, PSV dwong het respect van heel Euro pa af met zijn verweer over twee wedstrijden tegen een internatio nale topclub. Twee keer o-o spe len tegen Atlético Madrid, en ook geen krimp geven in een slopen de verlenging; het is bijna een tien met een griffel waard. Bijna dus, want natuurlijk was er teleurstelling na het keiharde verdict vanaf 11 meter. Van Gin- kel, Guardado, Pröpper, Bruma en Moreno, Lestienne en Arias schoten allemaal feilloos raak, toen de strafschop van Narsingh de lat raakte en de droom van PSV ten einde was. Zo lang mogelijk de nul probe ren houden. Daar was alles bij PSV op gericht geweest in het gaandeweg van emoties overko kende stadion Vicente Calderon. Het sprak helemaal aan het begin van de lange avond al uit de keu ze van trainer Phillip Cocu om Zoet, Bruma, Isimat en Moreno warn de mannen die PSV het meest van al recht hielden, Vooral Bruma was een ware rots in Madrid. met drie centrale verdedigers te beginnen. Drie weken terug in Eindhoven was Atlético vroeg in de wedstrijd een paar keer dwars door het hart van de PSV-defen- sie gesneden, waar Bruma en Mo reno zich toen als duo uit elkaar lieten trekken. Nu was Moreno de vrije man die als extra slot op de deur moest fungeren. Fenomenale keeper Werkte het? Ja dus. Al ontsnapte PSV op een aantal cruciale mo menten ook dankzij zijn fenome- nale keeper en dankzij geluk. Griezmann, de Franse spits van Atlético, had bijvoorbeeld net als in Eindhoven meteen in het eer ste kwartier al voor ï-o moeten zorgen. Maar opnieuw kreeg hij de bal niet langs Zoet. De keeper behoorde samen met Bruma, Isimat en Moreno tot de mannen die PSV het meest van al recht hielden. Vooral Bru ma was een rots. In principe heeft hij al jaren alles wat een moderne topverdedigers moet hebben in zijn bagage. Maar nu, op zijn 24ste, heeft hij ook de rust en het overzicht om het steeds te tonen. Snel Wat ging het soms fabelachtig snel, bijvoorbeeld als de Spaanse topclub aanviel over de rechter kant via de offensieve back Juan- fran. En als hij niet diep ging, dook middenvelder Koke wel in het gat of anders Griezmann. Je zag er het trainingswerk van uren en uren in terug. PSV op zijn beurt wilde ook doorkomen via de flanken. Het lukte bijvoorbeeld een keer per fect toen Van Ginkel in de hoek werd vrijgespeeld en zijn voorzet bijna Locadia bereikte bij de tweede paal. De rebound ging voorbij aan De Jong die net te ver was doorgelopen. Op andere momenten ontbrak de onderlinge afstemming of de finesse. Spelers als Locadia, Van Ginkel en De Jong hadden daar nogal eens last van. Dan spron gen de ballen bij de aanname te ver van hun voet of handelden ze onder druk net te langzaam. Maar wat Locadia wel kan als de beste: gericht schieten. Zoals gisteren na een uur, toen hij bijna voor 0-1 zorgde met een ge kruld schot op de paal. Weer kwam De Jong net niet helemaal goed uit voor de rebound. Die kans gaf PSV nieuwe ener gie. Er brak een fase aan waarin de partij definitief in evenwicht kwam. PSV hield meer balbezit, kwam steeds meer aan aanvallen toe. En wat ook hielp: Atlético Vanavond verwelkomt Bayern München in ei gen huis een gehavend Juventus. Om te kun nen dromen van een nieuwe fina le, moet de Italiaanse kampioen na het 2-2 gelijkspel uit de heen wedstrijd flink aan de bak. Zowel in München als Turijn ligt men op koers om de felbe geerde treble binnen te halen. Na vanavond moeten die ambities voor een van beide teams een jaartje de koelkast in. De Biancon- eri moeten door de afwezigheid van Giorgio Chiellini, Claudio Marchisio en Paulo Dybala een aantal belangrijke spelers missen. Bovendien wordt het klaarsto- ^*4/1ly Sport VOLLEYBAL VOETBAL VOETBAL MANCHESTER. Voor Vincent Kompany verliep het Champions Lea gue-duel van zijn club Manchester City tegen Dinamo Kiev gisteren dra matisch. Hij verstapte zich en moest zich al snel laten vervangen. Zijn EK-deelname is in gevaar. City bereikte wel de kwartfinales, foto AFP UITSLAGEN VOETBAL Champions League. Achtste finales. Atlético Madrid - PSV 0-0. (Atlético Madrid wint na strafschoppen: 8-7). PSV: Zoet; Arias, Bruma, Moreno, Isi- mat-Mirin, Willems (75. Brenet); Van Cinkel, Pröpper, Guardado; De Jong (118. Narsingh), Locadia (87. Lestienne). Scheidsrechter: Clat- tenburg (Eng). Geel: Locadia, De Jong (PSV) Manchester City - Dinamo Kiev 0-0. Man chester City gaat door naar kwartfinales. Programma vandaag: 20.45 uur: FC Barcelo na - Arsenal (eerste wedstrijd 2-0), Bayern Mü- nchen - Juventus (2-2). Europa League. Achtste finales. Morgen: 19.00 uur: Bayern Leverkusen - Villar- real (eerste wedstrijd 0-2), Valencia - Athletic Club (0-1Lazio - Sparta Praag (1 -1 21.05 uur: Manchester United - Liverpool (0-2), Tottenham Hotspur - Borussia Dort mund (0-3), Sporting Braga - Fenerbah^e (0-1), Sevilla - FC Basel (0-0), RSC Anderlecht - Sjachtar Donetsk (1-3). SCHAKEN Moskou (Rus). Kandidatentoernooi. Vierde ronde: Svidler (Rus) - Aronian (Arm) 1/2-1/2, Caruana (VSt) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Karjakin (Rus) - Anand (Ind) 1-0, Nakamura (VSt) - Giri (Ned) 1/2 - 1/2. Stand: 1. Karjakin 3, 2. Aronian 2,5, 3. Caruana, Giri, Svidler en Anand 2, 7. Nakamura 1,5, 8. Topalov 1 WIELRENNEN Tirreno - Adriatico. Zevende etappe, individuele tijdrit, San Be nedetto del Tronto: 1. Cancellara (Zwi) 10 km in 11.08, 2. Le Bon (Fra) 0.13, 3. Martin (Dui) 0.15, 4. Dowsett (GBr), 5. Bodnar (Pol) 0.17, 6. Geniez (Fra) 0.18, 10. Sagan (Slw) 0.24, 17. Clement 0.27, 23. Van Avermaet (Bel) 0.31, 38. Mollema 0.40, 43. Tjallingii 0.44, 50. Poels 0.46, 61. Roosen 0.51, 62. Lan- geveld, 82. Hofland 0.58, 87. Teunissen 1.00, 103. Leezer 1.06, 109. Sinkeldam 1.09, 114. Ligthart 1.10, 127. Timmer 1.16, 141. Stam- snijder 1.26. Eindklassement: 1. Van Avermaet 20.42.22, 2. Sagan 0.01, 3. Jungels (Lux) 0.23, 4. Reichen- bach (Zwi) 0.24, 5. Pinot (Fra), 6. Nibali (Ita) 0.29, 9. Mollema 0.45, 14. Poels 0.55, 54. Ligt hart 7.09, 76. Clement 12.40, 79. Teunissen 12.45, 81. Hofland 13.01, 85. Roosen 14.09, 91. Langeveld 15.03, 107. Stamsnijder 17.56, 111. Leezer 18.15, 134. Tjallingii 23.27, 141. Sinkeldam 26.11165. Timmer 35.30. door Maarten Wijffels ATLÉTICO MADRID Pep Guardiola (midden) leidt de training van Bayern München in win- sterse omstandigheden, foto AP door Naïm Derbali PSV breekt pas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16