NIEUWS 7 Aanklager eist acht jaar cel tegen Nederlandse 'horrortandarts' Segers wordt lijsttrekker CU Vondst schip uit 1708 Dramatische verklaringen slachtoffers op eerste dag van monstertruckproces: 'We zagen de hel, erger kan niet.' Galaxy S7 Galaxy S7 Edge vanaf vanaf De openbaar aanklager in het Franse Nevers heeft gisteren acht jaar cel geëist tegen de Ne derlandse tandarts Mark van N. Van N. wordt er onder meer van beschuldigd ruim honderd pa tiënten te hebben opgelicht en/of verminkt in de jaren 2008-2012. Procureur Lucile Jail- lon-Bru beklemtoonde dat al leen al het zonder noodzaak trek ken van een gezonde tand door het strafrecht als verminking wordt beschouwd. Maar veel be handelingen van deze tandarts hadden veel ernstigere gevolgen, zoals blijvende verlammingsver schijnselen door verkeerde verdo ving. Volgens Jaillon-Bru is er geen enkele verzachtende om standigheid die de verantwoorde lijkheid van Van N. vermindert. Hij zou zijn vak nooit meer mo gen uitoefenen. Het proces is af gelopen dinsdag begonnen. Van N. (51) erkende verantwoordelijk te zijn. Hij zei dat hij destijds niet in anderen geïnteresseerd was en kon zich ook veel geval len uit de aanklacht niet meer herinneren. Het is niet bekend wanneer de uitspraak volgt. Fractievoorzitter Gert-Jan Segers van de Christen-Unie wordt lijst trekker van zijn partij bij de ko mende Tweede Kamerverkiezin gen. Het partijbestuur heeft hem unaniem voorgedragen, zo maak te de partij gisteren bekend. Op een partijcongres in april moet het besluit vallen. Segers volgde vorig jaar Arie Slob op als voor zitter, die de fractie leidde van 2007 tot 2oro en van 2011 tot no vember 2015. De fractievoorzit ter van GroenLinks, Jesse Klaver, is onlangs door zijn partij voorge dragen als lijsttrekker. De SGP kwam eerder met de voordracht van fractievoorzitter Kees van der Staaij. Op de bodem van de Finse Golf is een goed bewaard Nederlands oorlogsschip uit 1708 teruggevon den. Het schip ligt 62 meter diep. Door het koude en diepe water is de houten constructie van het schip vrijwel intact. Alle kanon nen staan zelfs nog op het dek. Het schip is gebouwd in Medem- blik in 1708 en behoorde vermoe delijk tot de Admiraliteit van West-Friesland. Nooit eerder is een Nederlands oorlogsschip uit de Gouden Eeuw in zo'n goede staat teruggevonden, aldus de ge meente. De Finse Maritieme Dienst vond het schip al zo'n tien jaar geleden, maar het werd toen niet geïdentificeerd. slachtoffers vrezen er nooit hele maal bovenop te komen. Timo Blom (bekkenbreuk, klaplongen, urinebuis gescheurd) veranderde van een fitte man in een iemand die 'verzorgd moet worden en zelfs erectieproblemen heeft'. Blom liet zijn verklaring voor lezen: „Mijn toekomst is ver kloot." Mario D. kreeg na al die slachtofFerverklaringen het woord. „Ik kan het toch niet meer goedmaken", was het enige wat hij uit kon brengen. Zijn ad vocaat zei na afloop dat Mario een emotionele man is, maar dat hier niet kan laten zien. Net als Mario ruim een jaar ge leden in deze krant uitlegde, zei hij over de oorzaak van het dra ma ook nu: „Het gas bleef han gen." Dat had hij in negen jaar nog nooit meegemaakt, dus Ma rio vond niet dat hij er vooraf re kening mee had moeten houden dat zoiets zou kunnen gebeuren. „Dat is achteraf praten." Dat laatste zei hij zo vaak, dat het de officier van justitie irriteer de: „Dat is geen achteraf praten. Dat is vooraf praten! Dat had u moeten doen!" Vandaag gaat de rechtszaak verder en zal onder meer duide lijk worden welke straf Mario D. en ook de Stichting Sterevene menten (die de veiligheid ver waarloosde) boven het hoofd hangt. éénmalig €0 éénmalig €0 ALMELO. Het drama rond de mon stertruck in Haaksbergen, waar in september 2014 drie doden en 28 gewonden vielen, heeft diepe sporen nagelaten bij de slachtof fers. Gebroken bekkens, verbrij zelde benen, een afgescheurde tong, tragische sterfgevallen en zelfs erectieproblemen. Mario D. en Geerlof Kanis, voorzitter van de Stichting Sterevenementen, moesten het urenlang lijdzaam aanhoren: de ene vreselijke slachtofiferverklaring na de ande re kregen de chauffeur van de monstertruck en de organisator van de dodelijke stuntshow over zich heen. Mario kreeg de hardste klap pen. Af en toe sprak een slachtof fer hem rechtstreeks aan. „Ik zie maar één echte schuldige: de chauffeur. Hoe durft hij zich een professional te noemen", zei Lisa bijvoorbeeld, het meisje dat haar vader dood onder de monster truck zag liggen. „Ik probeerde hem nog te helpen, maar ik wist niet waar ik moest beginnen." Mario keek nooit om, hij zakte weg in zijn stoel. Lisa vertelde hoe zij te horen kreeg 'dat papa op slag dood was'. Hoe afgrijse lijk de herinneringen zijn 'aan het gegil en die grote banden die op ons afkwamen'. Haar ouders waren 32 jaar samen. „Mijn moe der mist mijn vader in alles wat ze doet." Niet minder dramatisch was het verhaal van de vader van Tim Hadders, de 5-jarige jongen die overleed. Tims zusje Marit raakte zwaargewond. „Mijn vrouw hield Tims handje vast. Het voelde als of hij erboven zweefde. Wat wij gezien hebben is de hel, erger kan niet." Vader was niet zelf bij het drama, iets wat hij zichzelf nog steeds verwijt. Na het drama kregen hij en zijn vrouw nog een tweeling. In plaats van gelukkig te zijn, voelden ze zich daar schul dig over, vanwege Tim. Ook heel schrijnend was de verklaring van Michael Molthoff. Zijn tong scheurde grotendeels af. Hij kan nooit meer vast voed sel eten. Praten kan hij dankzij een tongreconstructie weer een beetje. Zwaar slissend, dat wel. Dapper was het dat hij giste- 'Ik probeerde papa nog te helpen, maar ik wist niet waar ik moest beginnen' ren zelf zijn verhaal voorlas. „Ik heb een hond gekocht om mezelf te dwingen onder de mensen te komen", zei hij. „Ik wil een nor maal leven, huisje-boompje beestje, maar dat zal waarschijn lijk niet meer gebeuren. Alles is kapot gemaakt." Naast de vele fysieke proble men kwamen ook psychische problemen voorbij van slachtof fers die hun werk of hobby niet meer kunnen uitoefenen. Jan Al berts zag zichzelf zelfs in coma liggen: „Ik dacht: verdomme Al berts, dit gaat niet goed." Veel DINSDAG 15 MAART 2016 foto GinoPress SAMSUNG Links: chauffeur Mario D. Rechts: organisator Geerlof Kanis, illustratie Petra Urban Ik zie één schuldige: dat is de chauffeur' NEVERS DEN HAAG HELSINKI door Victor Schildkamp Lisa nabestaande Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1066(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7