F< P Huib Meerman is trainer van de week De Schelde ziet winst door de vingers glippen van eerste wedstrijd Dutch Masters of Motocross m ZEELAND 13 Êfffl :*u J- ï'C|p E f Tlirnsters pakken medailles bij voorwedstrijd Bierma onderuit in kwartfinale ZEEUWSE VOETBAL AWARDS VC Vlissingen vraagt om een herziening Vm xv -i -- „Ze proberen wel eens op een gunstiger plek te staan, maar ze weten dondersgoed wat hun plaats is." Herkeuring Van Beeten keurde de motors voorafgaand aan de tijdtraining. „Het komt soms voor dat er een motor wordt afgekeurd, bijvoor beeld voor speling op de ketting. Dan krijgen ze de tijd om de mo tor in orde te brengen en vindt er een herkeuring plaats." 'We gaan eerst een feestje bouwen en dan evalueren. We zijn er in elk geval financieel uitgesprongen' Ook een helmkeuring en ge luidstest hoort bij grote wedstrij den. Van de Beeten doet jaarlijks twintig motorcrosswedstrijden in Nederland. De Grand Prix in Valkenswaard, die over twee we ken wordt verreden, is zijn vol gende grote wedstrijd. Hij ziet overigens zelf weinig van de wed strijden, want hij staat altijd ach ter de schermen. „In Axel kom ik al tien jaar. Het was weer perfect georganiseerd", vond hij. Jan Lonink, de burgemeester van Terneuzen, reikte aan het ein de van de dag de prijzen uit. Ad Colijn stond er met een grote glimlach bij te kijken. Komt er een vervolgeditie? „We gaan eerst een feestje bouwen en dan evalue ren", zei hij. „We zijn er in elk ge val financieel uitgesprongen." Namens VTV Vlissingen won Charlotte de Kam bij de Jeugd t Dl, Noemi Hendrikse in de catego rie Pupil 2 Dl en Julia Correia in Pupil 2 D3. Noor van Putten werd tweede bij Pupil 1 D2 en Vienna Niemantsverdriet eindigde op de derde plaats bij Divisie 4 Jeugd F. Ook de turnsters van Voor waarts uit Axel turnden een goe de wedstrijd. Er was goud voor Lois den Doelder, terwijl Jaydy Martens en Priscilla Goedhals zil ver pakten. Bronzen plakken wer den verdiend door Danitsja Goed hals en Sofie Hamelink. EMM Terneuzen pakte met He len de Bruijne goud bij de senio ren E en met Marina Rudeychuk bij de jeugd meisjes D2. Zilver was er in deze categorie voor Jodi Wauters. Ook Yara Lips (jeugd D3) behaalde zilver. Brons was er voor Natasha van Gijs (senior E) en Anique Cijsouw (jeugd D3). VTV Vlissingen was goed voor vijf podiumplaatsen. Charlotte de Kam, Noemi Hendrikse en Julia Correia wonnen goud. ROTTERDAM. De kwartfinales wa ren op het NK jeugdtennis in Rot terdam het eindstation voor Flory Bierma. De tennisster uit Koude- kerke was bij de meisjes tot en met 16 jaar niet opgewassen tegen Perla Nieuwboer, die ook kam pioen werd. Bente Bierma haalde de tweede ronde bij de meisjes tot en met 12 jaar. Daarin verloor ze van de latere kampioen Joelle Steur. Finn Joziasse uit Zierikzee ging bij de meisjes tot en met 16 jaar in de eerste ronde onderuit. Huib Meerman is geko zen tot trainer van de week. De trainer uit Arnemuiden won za terdag voor de vijfde opeenvol gende keer met Nieuwdorp in de tweede klasse. Daardoor heeft de club zich binnen no time ont worsteld aan de degradatiezor- gen. Meerman is gekozen in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. Tot speler van de week werd Olde Raas gekozen. De voetbal ler van Lewedorpse Boys maakte zaterdag vijf doelpunten tegen Spui (8-2-zege). Pechvogel van de week is Richard Hardebol (Pa trijzen) geworden. Hij maakte na maandenlang blessureleed zijn rentree en schoot in eigen doel, waardoor Patrijzen verloor van BSC. Philippine werd vanwege de 10-1-zege op Aardenburg club van de week, terwijl Jos van Bel- zen tot scheidsrechter van de week werd uitgeroepen. Guillaume Clinckemaillie (Hoek) maakte opnieuw het doel punt van de week. VLISSINGEN. VC Vlissingen legt zich nog niet neer bij de straf die de KNVB de club heeft op gelegd naar aanleiding van mo gelijke doodsbedreigingen na afloop van het thuisduel met UDI'19. De zondag-hoofdklas ser kreeg onlangs vier punten in mindering en een geldboete van 237 euro. Bij de commissie van beroep van de KNVB heeft de club nu om een herziening van de uitspraak gevraagd. In dien de commissie het verzoek tot herziening gegrond acht, vernietigt zij de uitspraak en volgt een nieuw oordeel. Als dit niet gebeurt is voor Vlis singen de gang naar de burger rechter nog mogelijk. HZ&PC-De Schelde 9-9: In Horst startte De Schelde goed en nam snel een 2-0-voorsprong. Persoon lijk fouten zorgden ervoor dat HZ&PC langszij kon komen (2-2). Daarna nam De Schelde het heft in handen, had het betere van het spel en liep uit naar 3-6. Halverwe ge stond het 5-6 en na een span nende derde periode, waarin bei de ploegen veel fouten maakten, was de stand 7-7. In de laatste pe riode kwam de thuisploeg voor het eerst op voorsprong: 8-7. De Schelde zette een tandje bij en boog de achterstand om (8-9). Met nog 39 seconden op de klok leek de winst binnen, maar in de laatste seconde werd het nog 9-9. Scores De Schelde: Sven Schieman, Niek Kampman, Gijs Manhave en Cas van Vorstenbos 2, Ivar Jansen van Roosendaal 1. Bruinvis speelde een lastige uit wedstrijd. In Breda ging het lange tijd gelijk op, maar in de laatste pe riode maakte De Bruinvis alsnog het verschil: 5-7. DINSDAG 15 MAART 2016 smaakt naar meer «r Het publiek in Axel kon zondag onder een stralend zonnetje een hele dag genieten van topsport, foto's Peter Nicolai Ad Colijn Stichting RES ZUNDERT Tijdens de tweede voor wedstrijd van de regio Zuid-West- Nederland kregen veel Zeeuwse turnsters dit weekend een medaille omgehangen. In Zundert werd ge turnd in de vierde, vijfde en zesde divisie keuze oefenstof en in de D-niveaus van de voorgeschreven oefenstof. door Ko Mechielsen TERNEUZEN. Eén seconde voor het eindsignaal verspeelden de water- poloërs van De Schelde de winst. De uitwedstrijd tegen HZ&PC ein digde door de late treffer in 9-9. De mannen van De Bruinvis won nen op bezoek bij SBC2000 3 met 5-7. SBC2000 3-De Bruinvis 5-7: De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73