EO komt een week lang naar Tholen Geen Aldi maar wel actie voor Lidl in Wissenkerke Omwonenden willen geen arbeidsmigranten 6 BEVELANDEN en THOLEN Buurt ziet de komst van driehonderd Oost-Europeanen, Spanjaarden en Portugezen als bedreiging voor het dorp. Lezing over Zeeuwse watersnoden 'Wij voelen ons voor het blok gezet. Alsof dit de laatste kans is voor het terrein' Nu de komst van een Aldi in Wissenkerke van de baan is, hopen inwoners een Lidl naar de Voorstraat te halen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Protest tegen plan voor Amac-terrein door Rob Paardekam 'S-HEERENHOEK. Het huisvesten van zo'n driehonderd arbeidsmi granten op het voormalige Amac- terrein in 's-Heerenhoek is een be dreiging voor het dorp. Dat stelt een aantal omwonenden. „Wij zijn ons te pletter geschrokken van dit plan", zegt André van de Waart. Van de Waart woont tegenover het verpauperde terrein. Hij ver zet zich mede namens buurtgeno ten tegen het plan van Homeflex om er onder meer Oost-Europea nen, Portugezen en Spanjaarden te laten wonen. „We voelen ons voor het blok gezet", stelt hij. „Als of dit de laatste kans is om nog iets te doen met het terrein. Maar deze oplossing heeft onze steun absoluut niet." De bewoners vrezen voor on der meer onveiligheid, waardeda ling van hun woningen en een ver slechtering van de verkeerssitua tie. „Ook zullen deze mensen niet integreren, want ze zitten er maar tijdelijk", stelt Van de Waart. „Communiceren met ze gaat ook niet, want ze spreken de taal niet. Dit staat allemaal volledig haaks op één van de belangrijkste pijlers André van de Waart buurtbewoner van ons dorp: een sociale en hech te gemeenschap." Het aantal van ruim driehon derd arbeidsmigranten, vrijwel uit sluitend mannen, is volgens Van de Waart bovendien buitenpropor tioneel. „De omliggende wijk telt ongeveer 250 inwoners", stelt hij. „De sociale structuur wordt op de ze manier helemaal ontwricht." De protesterende buurtbewo ners hebben het idee dat 's-Hee- renhoek als een soort proefkonijn wordt gebruikt. Homeflex heeft volgens hen geen ervaring met het opvangen van zulke grote aan tallen arbeidsmigranten. De gemeente en Homeflex ga ven eerder aan het plan alleen uit te voeren bij voldoende draagvlak in het dorp. „Dat is er volgens mij niet", stelt Van de Waart. „In elk geval niet bij de omwonenden." Het verpauperde terrein kan vol gens hem beter worden ingevuld met zonnepanelen, woningen of desnoods een grasveld. „De plan nen die er nu liggen, zien we als een bedreiging voor de toekomst van 's-Heerenhoek. Wij willen een leefbaar en gezellig dorp, waar we veilig kunnen wonen." Hoe de rest van het dorp over de plannen denkt, wordt wellicht vanavond duidelijk. Dan wordt het plan toegelicht tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad. Al le inwoners zijn welkom op deze vergadering. Aanvang: 19.30 uur. door Rob Paardekam THOLEN. Tholen staat binnenkort een week lang centraal in het EO-televisieprogramma Geloof en een Hoop Liefde. Dat heeft de stich ting Stavoord6 bekendgemaakt. In het programma, dat elke werk dag in de vooravond wordt uitge zonden, gaat een aantal presenta toren van de Evangelische Om roep op zoek naar bijzondere ver halen, mooie plekjes en de rol van het geloof. Elke week staat een an dere plaats centraal. Onlangs wa ren de makers van het programma al een week in Goes te vinden. Vol gens de stichting Stavoordö komt de EO in Tholen opnames maken in de week van het Glazen Ei. Dat evenement zal ook uitgebreid aan bod komen in het programma. Tijdens Pasen sluiten vier le den van de stichting zich honderd uur lang op in het Glazen Ei om radio te maken. Daarmee zamelen ze geld in voor de bouw van het Stavoordö-huis, een vakantiewo ning voor ernstig zieke mensen. Die woning wordt ergens op Tho len gebouwd. Drie van de vier le den deden drie jaar geleden ook al mee aan de eerste editie van het Glazen Ei: Rachella Slokkers, Jo- han de Jager en Jan Koning. Anco Fase is nieuw. Het Glazen Ei staat in een tent op de Markt in Tholen. Rondom de marathonuitzending vinden tal van andere activiteiten plaats, zoals een taartenbakwedstrijd, de koers op rollen en allerlei optre dens. Het volledige programma staat op de website van de stichting. www.stavoord6.nl door Luc Oggel WISSENKERKE. 'Géén Aldi? Dan een Lidl in Wissenkerke'. Onder die noemer is een aantal inwoners van het dorp een petitie begonnen op internet. Op die manier hopen ze alsnog een discount-supermarkt naar het dorp te halen. De Aldi besloot vorige week na een jarenlang traject toch af te zien van een vestiging aan de Voorstraat in het centrum van het dorp, tot teleurstelling van sommi ge inwoners. Zij moeten nu naar Goes voor (goedkope) boodschap pen. Na vier dagen stond het aan tal handtekeningen gistermiddag op 132, maar de initiatiefnemers willen er minstens vijfhonderd. Dan gaan zij naar de Lidl en ge meente. Overigens doet het ge rucht de ronde dat al gesprekken met Lidl gevoerd worden. Het Aldi-fïasco blijkt een splijt zwam in politiek Noord-Beve- land. De fractie Betrokken Noord-Beveland (BEN) staat al leen in de kritiek dat er met ge meenschapsgeld is gesmeten. Op de Facebookpagina van de partij legt fractievoorzitter Mark Faasse nog eens uit waarom hij en zijn partij moeite hadden met de komst van de supermarkt. „BEN is nooit tegen de komst van een an dere supermarkt geweest, maar hecht wel aan een gelijk speelveld voor iedereen. De komst van Aldi is zwaar gesubsidieerd, de super markten in Kortgene en Kamper land hebben zich voor eigen reke ning en risico verplaatst en uitge breid. En die worden dan met geld van de gemeente beconcur reerd door een grote Duitse dis counter? Zo wil je toch op een ei land als Noord-Beveland niet met elkaar omgaan?" petities24.eom/forum/160252 'S-CRAVENPOLDER Bijeenkomst computerclub HCC Computerclub HCC houdt vandaag haar maandelijkse bijeen komst in dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in 's Gravenpolder. Er wordt informatie gegeven over Win dows 10. De bijeen komst duurt van 20:00 tot 22:00 uur. De toegang is gratis. GOES Workshop door SMWO SMWO verzorgt woensdag 23 maart een workshop voor vrijwilligersorganisa ties in de gemeente Goes over het voor komen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het doel van de workshop is om vrijwilligers handvat ten aan te reiken hoe om te gaan met ver velende situaties en hoe dit te voorko men. Er wordt onder ande re samen met de deelnemers gekeken naar wat seksueel grensoverschrijdend gedrag is, wat te doen bij een vermoe den van seksueel overschrijdend ge drag en welke preven tieve maatregelen uw organisatie hierin kan nemen. Deze workshop is bedoeld voor alle vrijwilligers die werken met kin deren of jongeren tot achttien jaar. De bijeenkomst vindt plaats tussen 19.00 en 22.00 uur. Aanmelden kan tot 16 maart via de web site: www.vrijwilligers- puntgoes.nl. Deelna me is gratis. WAARDE Samenzangavond met schoolkoor uit Canada In Waarde verzorgt een Canadees koor de koor- en samen- zangavond in de Adullamkerk op woensdag 16 maart. Aan deze zangavond wordt meegewerkt door het schoolkoor van de Timothy Chris tian School uit Chilli- wack, onder leiding van Janna Maljaars. De muzikale avond begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Wel wordt er een col lecte gehouden. GOES. Museumgids Cees van den Bovenkamp geeft zaterdag een le zing in Historisch Museum de Bevelanden over de Zeeuwse waters noden. Aansluitend is er een korte rondleiding over de afdeling 'Blin ken en Verzinken'. Aanvang is 14.00 uur, deelnemers betalen de en treeprijs van het museum: volwassenen negen euro, kinderen tot en met zeventien jaar 3 euro. Aanmelden voor de lezing en rondleiding kan via secretariaat@hmdb.nl of telefonisch via 0113-228883. Histo risch Museum de Bevelanden is te vinden aan Singelstraat 13 in Goes, foto Ge van der Werff/ANP GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maatschappelijk werk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé. 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis ons dorpsleven, Poel- voordestraat 3, 20.00-22.00 uur - In loopavond Compu terclub Zeeland met beantwoording van computervra- gen en lezing Wal ter Meerbeek over 'Apps in Windows 10'. HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren. 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur - Di gitaal inloop- en ad- viespunt, KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt. KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-17.15 uur - Viering 60-jarig be staan ANBO met o.a. optreden Con Amore. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,13.45-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren. WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband. YERSEKE Trefpunt, Moer- plein i2d, 13.00-16.15 uur - Maandelijkse Bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66