Piet Zoon (66) aan de slag in Reimerswaal Huishoudhulp doel 't goed Dorpsraad Bruinisse zamelt klachten in. De heringerichte Noorddijk is ergernis nr 1 SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Via social media klagen Bruenaren zich suf over de openbare ruimte. De dorpsraad Bruinisse zamelt de klachten eenmalig in. IflCFL 60001 Waardeloos. Schrijf dat maar op. Waar-de- loos. We zijn er wreed op achteruit gegaan", vat boer Geluk van de Noorddijk uit Bruinisse kort maar krachtig zijn oordeel over de heringerichte weg voor zijn erf samen. Een zwarte middengeleider deelt de weg op in twee smalle stroken. „Dit is één van de grootste ergernissen hier op het dorp", weet Marja Maas kant van de dorpsraad Bruinisse. Ze heeft het nog niet gezegd of een automobilist demonstreert waarom. Hoewel hij behoedzaam over de hobbel stuurt, schuurt de onderkant van zijn wagen hoor baar over het asfalt. Ook menig velg moet al een krasje hebben op gelopen, doen de afdrukken op stoep- en bermrand vermoeden. „Dat is ook een linke broeder", wijzen Geluk en Kees Verstrate -ook Noorddijkbewoner- op de be tonnen zijrand. „Het is levensge vaarlijk die bobbel, ook voor mo torfietsen. Het regent klachten", zegt Verstrate. Geluk kan zijn erf niet eens fatsoenlijk af. De mid dengeleider is voor zijn oprit ge woon doorgetrokken. „Tja, die zal er straks weer moeten worden uit- Hoewel de automobilist behoedzaam stuurt, schuurt de onderkant van zijn wagen hoor baar over het asfalt gefreesd." De herinrichting van de Noorddijk is één van de groot ste maar lang niet de enige bron van irritatie op het dorp. Voor de dorpsraad Bruinisse is de grote stroom klachten die op social me dia over de openbare ruimte voor bijkomt, reden om eenmalig al die klachten te verzamelen en bij het gemeentehuis te deponeren. „An ders wordt er niets met die klach ten gedaan", zegt Maaskant. De Bruse is nog maar net („Nog niet eens officieel") toegetreden tot de dorpsraad maar staat te popelen om haar tanden in de vooruitgang van haar dorp te zetten. „Alles ver paupert", wijst ze onder meer op het hobbelig wegdek in de Nieuwstraat, de afbladderende ge vel van de leegstaande garage en het 'gat' bij de supermarkt. Voor de gemeentelijke herindeling had Bru zijn zaakjes keurig op orde, herinnert Maaskant zich. „Ik heb persoonlijk het gevoel dat alles nu op Zierikzee is gericht. Ik snap ook dat de economische crisis een rol speelt, maar er moet iets gebeu ren. Toeristen komen in het cen trum en vragen daar waar het cen trum ligt. Je schaamt je toch dood? Ik wil van Bru weer Bru ma ken." Bij Albert Heijn en Lena's 'Toeristen vragen in het centrum waar het centrum ligt. Je schaamt je toch dood?' Tabakshop staan dozen waar klachten in kunnen worden gede poneerd. Mailen kan ook tot 4 april: info@dorpsraad-bruinis- se.nl. KRUININGEN. De in Middelharnis geboren Piet Zoon is per 1 mei benoemd als waarnemend burge meester in Reimerswaal. De hui dig burgemeester ]an Huisman vertrekt. Zoon werkte vanaf 1973 een jaartje of tien bij de toenmalige gemeenten Westerschouwen en Zierikzee. Na zijn vertrek uit Zee land ging hij als gemeentesecre taris aan de slag om tenslotte burgemeester te worden in Hat- tem (2003-2008) en Raalte (2008-2014). Maatschappelijk actief was Zoon op het gebied van gezond heidszorg en revalidatiezorg, ook in Zeeland. Daarnaast is hij on der meer betrokken bij de bevor dering van rivierveiligheid in het bestuurlijk platform Rijn en de stuurgroep IJssel. Naast de reguliere taken van de burgemeester zal de waarne mend burgemeester zich - met raad en college - inzetten voor herstel van de onderlinge verhou dingen en verbetering van de duale bestuurlijke verhoudin gen. Dit gebeurt op aanbeveling van bemiddelaar Geert Jansen, die een agenda voor verbetering opstelde. De openstelling van de burgemeestersvacature in Rei merswaal wordt aangehouden tot 1 november 2016. Dat vertelde Marcel Assink van bu reau WMO-support gisteravond voor leden van de gemeenteraad en de WMO-raad. Zijn bureau on derzocht de mate van tevreden heid van de cliënten en ging ook kijken of hun huizen 'schoon en leefbaar' waren. De vijf zorgaanbieders die op Schouwen huishoudelijke hulp aanbieden, krijgen gemiddeld 8,6 punten. Voor de kwaliteit van het (poets)werk geven de ondervraag den een 8,3. De huishoudelijke hulpen zelf worden gewaardeerd met een gemiddelde van 8,6 pun ten. Assink: „Opmerkelijk is dat in deze regio geen relatie bestaat tus sen fouten en tevredenheid. El ders in Nederland is dat wel het 'Zorgaanbieders moeten het cliënten laten weten als hun huishoudelijke hulp ziek is' Marcel Assink, WMO-support geval. Dat betekent dat de mensen hier veel vertrouwen hebben in hun huishoudelijke hulp." Waarin Schouwen niet afwijkt, is de gebrekkige communicatie tussen zorgaanbieder en cliënt. Twee zorgaanbieders hebben niet alle voorgeschreven gesprekken ge voerd. Waar wel met de cliënt is gesproken, blijkt de boodschap soms verkeerd begrepen. „Aanbie ders moeten het hun cliënten ook laten weten als hun hulp ziek is of vakantie heeft. En wanneer ze dit deden, dan bleek vaak dat de werk afspraken niet waren vastgelegd en wist de vervangende hulp bij voorbeeld niet wanneer de badka mer moest schoongemaakt." Op een vraag van de WMO-raad antwoordde Assink dat cliënten wel degelijk duidelijk is gemaakt dat zij zich tijdens het gesprek konden laten bijstaan door een familielid. De gemeenteraad krijgt het vol ledige onderzoek bij de stukken van de meivergadering. DINSDAG 15 MAART 2016 Waardeloos, die herinrichting ■«UINlSJt gQBgSRAAD BRUUMKCC MtilüSStNjg^ 5S 2VL' De zwarte middengeleider aan de Noorddijk is één van de grootste ergernissen in Bru foto's Dirk-Jan Gjeltema Marja Maaskant heeft boxen neergezet voor klachtenbrieven door Esme Soesman Marja Maaskant dorpsraad door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Schouwen-Duivelanders die via de WMO huishoudelijke hulp krijgen, zijn daar door de bank genomen tevreden over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59