Verdachte ontkent dreigen met wapen Op het allerlaatst Parkeerplaatsen langs kust krijgen voldoende De prijs van veiligheid Ajax In PP-box zitten tien handige 2 ZEELAND Middelburgse verpleegkundigen presenteren PP-box: spullen om iemand in laatste dagen te verzorgen. COMMENTAAR Terwijl de Statenleden gistermiddag voor het eerst de zes mogelijke varianten te horen kregen van de aansluiting van de Sloeweg op de Westerscheldetunnelweg en de Bernhardweg, spreekt de Veiligheidsregio al uit welke het moet worden: de oorspronkelijk geplande, ongelijkvloerse kruising die de beste doorstroming van het dagelijkse verkeer ga randeert. Dat is ook de duurste oplossing, die vorig jaar uit de plannen is geschrapt omdat de kosten van het Sloewegprojeet uit de hand liepen. Maar de argumentatie van de Veiligheidsregio is sterk. Niet alleen is de verkeersveiligheid het beste gediend met de zogeheten STER-variant, min stens zo belangrijk is dat hulp diensten snel hun weg kunnen vinden en de omgeving ont ruimd kan worden als zich echt grote calamiteiten voordoen. Dat plaatst de provincie wel voor een dilemma. Het budget van de Sloeweg is al met 20 miljoen euro overschreden en voor de betref- De oplossing die de Veiligheidsregio wil voor de Sloeweg is gelijk ook de duurste fende aansluiting is nog geen stui ver gereserveerd. Uitstel is een optie, omdat de doorstroming op die locatie de komende jaren nog is gegarandeerd. Maar eens moet er geld op tafel komen. Het is niet onredelijk als ook de meest betrokken gemeenten een flinke bijdrage leveren. Ram penbestrijding is ook hun verantwoordelijkheid. Van E. moest voor de rechtbank verschijnen omdat hij een pistool Toen Van E. opendeed, zagen agenten dat hij iets verdachts in zijn hand had. Hij gooide daarop deur weer snel dicht in bezit had en omdat hij dat wa pen, aldus de officiële aanklacht, op 19 september 2015 op haar had gericht. De Souburger zei vele malen dat hij het wapen die dag op nie mand had gericht. Hij had die dag ruzie met een vriend en had dat wapen, 'ooit legaal gekocht in Duitsland', tevoorschijn gehaald om die vriend, als hij aan de deur zou komen, af te schrikken. Niet de vriend klopte aan maar twee agenten. Toen Van E. de deur opende, zagen die agenten dat hij iets verdachts in zijn hand had. Hij gooide de deur weer dicht, smeet het wapen onder de bank en liet vervolgens de agenten bin nen. Die vonden binnen de kort ste keren het wapen, waarna de man werd aangehouden en 123 da gen in voorarrest in Torentijd zat. Officier van justitie Van Loon vindt niet dat de man nog eens te rug moet naar Torentijd. Vooral niet omdat de man niet meer drinkt en weer wat probeert te ma ken van zijn leven. Hij eiste een celstraf van 213 dagen waarvan 90 voorwaardelijk en een taakstraf van in totaal 240 uur. Volgens de officier is er wel degelijk gericht met dat wapen. Dat leidt hij af uit een verklaring van een getuige. Zij belde die dag met de toenmali ge vriendin van Van E. en hoorde haar zeggen: „Richt dat pistool niet op mij." Ook stelde hij dat het om een omgebouwd wapen gaat, dat volgens een deskundige dodelijk kan zijn. Uitspraak 25 maart. Almanak De Terneuzense Ajacied toonde zater dagavond op het sociale mediakanaal Twitter een staaltje Amsterdamse bra nie. Concurrent PSV liet punten lig gen tegen Heerenveen. „We hebben een H, we hebben een E, Heeren veen!", tikte hij uitdagend in. Een dag later verzuimde zijn favoriete ploeg de koppositie over te nemen. Een Mid delburgse collega met een PSV-hart diende hem digitaal meteen van re pliek. „Dat doen we niet meer hè, vriend", beet de Terneuzenaar hem toe. „Daar scoor je geen punten mee." De Middelburger reageerde ad rem: „Nee, en jullie lekker ook niet!" Frunnikcafé bij De Vanger Beetje bij beetje begint het dorpshuis van Bruinisse vorm te krijgen. Er is nu ook een haak- en breicafé opgericht. De club wil elke drie weken samenkomen in dorpshuis De Vanger. De eerste bijeenkomst is vandaag van 9.30 tot 11.30 uur. Iedereen die het leuk vindt om te haken en te breien is welkom, gratis zelfs, mits ze hun eigen haak- en breimateriaal meenemen. De groep Bru- se creatievelingen staat on der leiding van Marjolein de Waal-Kempe. Stad verdeeld in 12 app-groepen Zierikzee-Monumenten- stad.nl heeft het initiatief genomen voor een stads- dekkende whatsappgroep. Zierikzee is voor die gele genheid in 12 aparte buur ten ingedeeld. De bewo ners van zo'n buurt kun nen zich aanmelden. Bin nen de buurtwhatsap- pgroep kunnen de deelne mers elkaar waarschuwen voor duistere praktijken in de straat. De politie zou zo op basis van een signale ment doelgerichter tot ac tie kunnen overgaan. Lezing over watersnoden Museumgids Cees van den Bovenkamp geeft zaterdag in Historisch Museum de Bevelanden een lezing over de Zeeuwse watersno den. Aanvang is 14.00 uur. Deelnemers betalen de en treeprijs van het museum: volwassenen 9 euro, kinde ren tot en met zeventien jaar 3 euro. Aanmelden voor de lezing en rondlei ding kan via secretariaat@hmdb.nl of te lefonisch via 0113-228883. Het museum is te vinden aan Singelstraat 13 in Goes. Alleen gouden paren op feestje Burgemeester Gerard Rabe- link ontvangt donderdag 53 gouden paren op het ge meentehuis voor een feeste lijke middag. Het gemeen tebestuur houdt bij hoe lang inwoners getrouwd zijn. Eens per jaar worden gouden paren uitgenodigd voor een bijeenkomst. Bij zestigjarige huwelijken komt de burgemeester op huisbezoek. In de PZC van gisteren stond abusievelijk dat alle jubileumparen wor den uitgenodigd. Naast de Blije Doos voor zwangere vrou wen is er nu ook de 'Droeve doos'. Letter lijk een box vol spullen om ie mand in de laatste dagen van zijn leven zo goed mogelijk te kunnen verzorgen. „Je kunt wel van alles in een boekje schrijven, maar je hebt ook de goede spul len nodig." En dat is nu juist niet zo een voudig, weten Willeke de Pagter en Mandalie Bulten. Ze werken als verpleegkundigen in Sint Jans Hospice De Casembroot in Middelburg. Veel handige spul len die zij in het hospice gebrui ken, kun je niet zomaar kopen. Mandalie: „Wat we heel vaak ho ren van mensen die iemand in de laatste dagen hebben ver zorgd is: 'Hadden we dit maar thuis gehad. Dat had ons heel erg geholpen'." Als Mandalie en Willeke in 2014 door Zorgstroom worden aangemoedigd mee te doen aan een ideeënwedstrijd van verzeke raar VGZ, presenteren ze de PP-box. In de Praktische Palliatie- ve box zit eigenlijk alles wat je nodig hebt om iemand in zijn laatste week te kunnen verzor gen. „Denk bijvoorbeeld aan een shampoo-cap, een soort van bad muts waar water en shampoo in zit." Mandalie pakt een klein plas tic pakje uit de doos. „Dit doe je in de magnetron, zet het daarna op iemands hoofd en masseer het in. Zo kun je iemands haar wassen zonder dat je water hoeft te gebruiken. Als mensen langdu rig in bed liggen, is dat heel com fortabel. Je hoeft niet na te spoe len." 'Wat we heel vaak horen is: 'Hadden we dit maar thuis gehad. Dat had ons heel erg geholpen" In het hospice liggen dat soort spullen voor het grijpen. „Maar wie iemand thuis wil verzorgen, weet vaak niet van het bestaan. En als iemand dat al weet, is het moeilijk te verkrijgen. Boven dien wil je geen tijd verspillen om voor het één naar het Kruid vat te rennen en voor het ander naar de apotheek." Mandalie grabbelt nog wat in Precies goed, dacht Gerdien Willemse toen ze op de website las wat er precies in de PP-box zit. Ze heeft hem nu in huis, om haar bijdrage te kunnen leveren in de zorg voor een ziek familielid. Ze heeft haar eigen moeder verzorgd voor ze overleed en weet daardoor met welke ongemakken een mens kampt in zijn laatste levensfase. „Comfort is het allerbelangrijk ste wat je kunt geven, op het laatst", zegt Willemse. In zekere zin zijn alle artikelen in de box precies dat: brengers van comfort. De spray die de dro ge mond bevochtigt, de crème voor de gebarsten lippen, de gaasjes om de mond te reinigen, het sponsje waaraan je kunt zui gen als je niet meer kunt drin ken, de washandjes en de weg werphandschoenen voor de 'on gelukjes'. Twee dingen die een belangrijk verschil kunnen ma ken, liggen minder voor de hand. Willemse: „Dat zakje actie- Dat concluderen onderzoekers van het Kenniscentrum Kusttoe risme en de NV Economische Im puls Zeeland. Zij vroegen in to taal bijna duizend gebruikers van negen parkeerterreinen naar hun ervaringen en wensen voor het parkeren en het strand. Wat bereikbaarheid, onder houd, prullenbakken en uitstra ling betreft scoren de parkeerter reinen zonder uitzondering een dikke voldoende. Voor veiligheid en toezicht krijgen de parkeerterreinen cij fers tussen de 6,6 en 7,6. Over het parkeertarief loopt het rapportcijfer uiteen van 6,3 (Kamperland) tot 8,5 (Cadzand) en 9,0 (Zoutelande). Mensen missen op de meeste onderzochte parkeerterreinen wel (voldoende) toiletvoorzienin gen. Kamperland, Noordduine, Dishoek en Cadzand krijgen daardoor een waardering onder de 6. De mogelijkheid om een elek trische auto of fiets op te laden krijgt alleen in Zoutelande en bij Westhove een voldoende van de gebruikers van de parkeerterei- nen. door Emile Calon MIDDELBURG Mijn ex heeft aangif te tegen mij gedaan omdat ze an ders haar kinderen kwijt zou raken, zo zei gisteren H. van E. tegen de leden van de Middelburgse recht bank. „Dat heeft ze tegen mij ge zegd. Ze moest het doen van de kinderbescherming omdat er een wapen in huis was", zei de 32-jari- ge Oost-Souburger. Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE ZIERIKZEE GOES ZIERIKZEE Droeve doos door Jeffrey Kutterink en Ondine van der Vleuten Mandalie Bulten verpleegkundige VLISSINGEN. De grote parkeerter reinen langs de Zeeuwse kust krij gen van de gebruikers een vol doende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57