SC®RER Iedereen heeft lovende woorden voor organisatie 12 ZEELAND Zeeuws topscorer Schalkwijk van Walcheren naar Goes Ad Colijn is zo trots als een pauw. Hij looft de vele vrijwilligers, die samen bergen werk hebben verzet. Arjen de Koeijer komt doelpuntje dichterbij Steve Schalkwijk speelt volgend seizoen bij voetbalvereniging Goes. De koploper in het PZC-topscorersklassement (29 doelpunten) maakt de overstap van zaterdag-derdeklasser Wal cheren. Bij zondag-eersteklasser Goes is hij de beoogd opvolger van Bart Deprez, die volgend sei zoen bij ASWH gaat spelen. De 23-jarige Schalkwijk stond bij diverse clubs in de belangstel ling, waaronder Kloetinge, VC Vlissingen en FC Axel. Schalkwijk: „Ik had nooit ge dacht dat zoveel clubs zouden bellen. Het was een moeilijke keuze. Zonder alle andere clubs tekort te doen, gaf Goes mij uit eindelijk het allerbeste gevoel. Ik hoop dan ook veel van John Ka- relse (trainer) te mogen leren en voor Goes veel goals te kunnen maken." Tweede plaats Mesu, De Jong negende Wielrenster Daphne Mesu is bij de Trofee der Lage Landen twee de geworden bij de nieuwelingen meisjes. Zaterdag, bij de eerste wedstrijd in Strijen, sprintte de Middelburgse naar de dertiende plaats. Een dag later werd ze in het Belgische Heule derde. Het le verde haar in het klassement een tweede plek op, achter clubgeno te Noa Jansen uit Oosterhout. Timo de Jong (16) werd bij de ju nioren negende in Zottegem-Strij- pen. De Goesenaar viel voor de start en kon daardoor in de sprint om de zege niet voluit gaan. sport kort Keeper Stam met Oranje naar Portugal Delta Sport-doelman Micha Stam is opgenomen in de defini tieve selectie van het Nederlands beachhandbalteam onder 16 jaar. De vijftienjarige keeper uit Zie- rikzee maakte sinds begin februa ri al deel uit van de voorselectie. „In juni wordt de EK-selectie be kend gemaakt, maar ik zit daar nu wel heel dichtbij", blikt Stam opgewekt vooruit op het EK beachhandbal, dat van 8 tot en met 10 juli in Portugal plaats vindt. Deze week wordt het pro gramma van de voorbereiding richting het EK bekend. Het publiek was zondag in Axel de grote winnaar bij de eerste wed strijd van de Dutch Masters of Motocross van het seizoen. Su- pertrots was Ad Colijn van de or ganiserende Stichting RES. Te recht, want het was in alle op zichten een geslaagde dag. „Dit kan niet beter, na twee mindere edities in 2012 en 2014. Het was een mooie show. We hadden goe de winnaars en veel publiek en er waren geen grote ongeluk ken", zei hij vlak na de prijsuitrei king. Colijn was vol lof over de 150 vrijwilligers die in de aanloop naar het evenement al bergen werk hadden verzet. „We hebben best een moeilijke voorbereiding gehad vanwege het weer, maar er staat zo'n fantastische ploeg vrij willigers. Op de wedstrijddag hebben we zelfs nog wat aanpas singen aan de baan gedaan om het voor de rijders perfect te ma ken." Axel was zondag in de ban van de topsport. Dat mochten de in woners weten. De auto's van de 2.500 bezoekers stonden gepar keerd tot in het centrum van de stad en tot aan het viaduct bij de Tractaatweg. Zonder de vele vrij willigers - van gastvrouwen tot hulpverleners - zou de wedstrijd niet plaats hebben kunnen vin den. In de permanence op het ter rein, de zogeheten nissenhut, was het een komen en gaan van helpers. Marie-Louise Blommae- rt en Marina Govaert verwenden de gasten met koffie, een broodje of een kop tomatensoep. „Ik ben vanmorgen om half zeven begon nen met broodjes te smeren en de koeling bij te vullen", vertelde Govaert. Haar zoon Dennis had in het voortraject met de shovel het zand verplaatst om de baan in optima forma te brengen. Blommaert is de tante van motorcrosser Jordi van de Wiele, die kampt met de naweeën (ge broken schouderblad) van een valpartij in België. Haar echtge noot Gylbert Vanhaverbeke ver telde drie dagen te hebben gehol pen met de opbouw van het par koers. EHBO-ploeg Op het zonovergoten terrein stond een strakke oostenwind, maar dat deerde de vrijwilligers niet. Tien leden van de EHBO- ploeg uit Koewacht, die bij veel Zeeuws-Vlaamse sportevenemen ten aanwezig is, verzamelden zich tijdens de pauze in het vrij- willigershome. „Tot op heden hebben we eigenlijk niets te doen gehad", vertelde Johan van der Ha. Zijn vrouw Corinna sprak van een valpartijtje waarbij verzorging nodig was. „We heb- 'Ze proberen wel eens op een gunstiger plek te staan, maar ze weten dondersgoed wat hun plaats is' ben een Zweedse motorcrosser verzorgd. Zijn teennagel was inge scheurd en hij had kneuzingen aan zijn bovenbeen." De EHBO-ers stonden ver spreid over de baan. „We houden zo een goed overzicht. We ma ken vooraf goede afspraken. We mogen op eigen initiatiefin actie komen. In principe gebeurt er weinig, omdat het parkoers veilig is", zei Van der Ha, die voor de PvdA in de gemeenteraad zit. Ad van de Beeten is ook zo'n typisch voorbeeld van een echte vrijwilliger. De Brabander doet al 25 jaar als hoofd technische dienst vrijwilligerswerk voor de KNMV. Hij geraakte als suppor ter van oud-Grand Prix-rijder Gert-Jan van Doorn in de ban van de motorcross. Voor de start controleerde de 71-jarige inwoner van Uden zondag via een check list de namen van de rijders en deelde hij de startplek mee. Na de verkenningsronde wees hij de deelnemers nog eens op hun startpositie, die ze tijdens de tijd- training hadden afgedwongen. VLISSINGEN. Arjen de Koeijer is een stapje dichter bij de kop van het PZC-topscorersklassement gekomen. De aanvaller van Yer- seke scoorde één keer in de met 2-1 gewonnen stationsderby te gen Kapelle. Hij kwam daarmee op 23 doelpunten, goed voor 34,5 punten. Daarmee heeft De Koe ijer nog altijd een achterstand van negen punten (zes doelpun ten) op koploper Steve Schalk wijk. De Zeeuws topscorer, die volgend seizoen bij Goes speelt, kwam niet tot scoren namens Walcheren. Hij had met zijn ploeg weinig in te brengen te gen koploper Serooskerke (0-3). Schalkwijk bleef daardoor op 29 doelpunten staan. Serooskerke D auwendaele L ewedorpse Boys WHS klasse 3A 3A 2E 4B 3A 2E 4A 3B 4A 5A 3A 4A 2E goals effect zat 29 1,5 zat 23 zat 22 zat 31 zat 20 zat 19 zat 27 zat 17 zat 25 zon 25 zat 16 zat 24 zat Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN Steve Schalkwijk speelt volgend seizoen bij Goes, foto Lex de Meester STRIJEN ZIERIKZEE ROTTERDAM Eredivisie lonkt voor handballers De handballers van het Rotterdamse Haro, met de Zeeuw en Zeno Canninga en Jari van de Moosdijk in de gelederen, ver speelden afgelopen weekeinde hun titel- kansen in de eerste di visie. Haro verloor met 30-29 van JMS. Toch heeft de ploeg uit Rotterdam een goede kans om via de nacompetitie alsnog promotie naar de ere divisie af te dwingen. Vanaf 3 april nemen vier teams het tegen elkaar op in de nacom petitie. Door de uit breiding van de BeNe League promoveren daarvan drie ploegen direct naar de eredivi sie. De nummer vier speelt beslissingswed strijden tegen een de gradant uit de eredivi sie. Canninga komt uit Middelburg, Van de Moosdijk uit Vlissin gen. Beide spelers zijn afkomstig van EMM Middelburg. ROOSENDAAL Karter Boutens wint Dutch Challenge Ruben Boutens (foto) heeft de Dutch Open Kart Challenge gewon nen. De Middelburger was in Roosendaal een klasse apart. Er werden vier kwalifi catieraces verreden, gevolgd door twee fi nales en de finale. Slechts in één kwalifi catierace moest Bou tens genoegen nemen met een tweede plaats, de overige ra ces won hij. De Dutch Open Kart Challenge was de tweede kwalificatie wedstrijd voor het WK indoorkarten in Italië. Boutens is aan een sterk seizoen be zig. In januari won hij in het Engelse Milton Keynes nog de Britse titel. Topdag in Axel door Aector Dooms De 71-jarige Ad van de Beeten was zondag één van de ongeveer 150 vrijwilligers in Axel. Ad van de Beeten vrijwilliger KARCHES 1 Steve Schalkwijk 2 Arjen de Koeijer 3 Ramon Janson 4 Robin Provoost 5 AronWattel 6 Peter van Gorsel 7 OldeRaas 8 Frank den Engelsman 9 Yordi Nijland Bart van den Hemel 11 Marinus Baas Morad Bobouh 13 Robin Dek Arvin de Witte Walcheren Yerseke MZC'11 ZSC'62 Noad'67 RCS G roede Arnemuiden Vlissingen De Meeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40