Souburg vult de dorpsapp 'De vlonders moet ik wéér leggen' Mogelijk vervolg van hoorzittingen over WMO 6 WALCHEREN Raadscommissie vindt dat solidariteit tussen gemeenten op zorggebied moet worden hersteld. Superjacht van 74 meter 'Onzekerheid zorgt ervoor dat mensen nog kwetsbaarder worden' 'We hebben nu een paar mooie dagen, dus het is heel hard werken' In de regio Mijn dorp, mijn stad Raad blijft de zorg nauwgezet volgen door Emile Calon MIDDELBURG. De Middelburgse ge meenteraad blijft onderzoek doen naar de zorg aan jongeren en de WMO. En mogelijk wordt vol gend jaar een nieuwe serie open bare hoorzittingen gehouden om te weten te komen wat er speelt. Vertegenwoordigers van alle Middelburgse raadsfracties heb ben sinds eind vorig jaar onder zoek gedaan naar de zorg. Dat re sulteerde in februari in twee hoor zittingen waarbij gesproken werd met vertegenwoordigers van zorg en patiëntenorganisaties. De raadsleden Pim van Kam pen (PvdA) en Carla Doorn (LPM) boden gisteravond het verslag van die onderzoekscommissie aan de gemeenteraad aan en blikten ook vooruit. Alle negen partijen wil len doorgaan met het gericht op halen van informatie bij vrijwilli gersorganisaties, Porthos en pro fessionals. En ze vinden op basis van hun onderzoek dat er extra ge let moet worden op het bescher- door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG. Het is de digita le dorpsagenda voor smart- phone en iPad; de catalogus van Oost-Souburg en de plek waar vrijwilligers en hulpbehoeven den en verenigingen elkaar kun nen vinden: als tenminste ieder een in Oost-Souburg die wat te melden heeft dat stopt in de Souburg-app. Die werd gisteren na anderhalf jaar voorbereiding gelanceerd. Oost-Souburg is het tweede dorp in Nederland dat aanhaakt bij Woonlinked dat dorpen hun eigen, interactieve, digitale plat form wil geven. In 's-Heer Arendskerke draait de app nu een paar maanden. Kleine tegenvaller: je kunt er geen foto's op plaatsen, maar wel linken naar fotosites. Je oude fiets kun je er ook niet op te koop zetten, daar is het Zee- landnet Prikbord voor, vindt Chris Elzas van de appwerk- groep. Ondernemers kunnen de app gebruiken tegen een klei ne prijs: circa 25 euro per jaar. De Souburg-app is te vinden via Woonlinked in de Appstore of in Google Play. Inloggen kan met een accoubnt van Facebook of Woonlinked. Via de pincode: 43880 (postcode plus nul) kom je in de Souburg-app. men van de privacy van de cliën ten en dat de organisaties die dag besteding aanbieden veel meer moeten samenwerken. Ze vinden het zorgelijk dat de Zeeuwse ge meenten verschillende normen Carla Doorn commissielid hanteren bij de zorg. Doorn: „Som mige zorgverleners moeten bij de ene cliënt rekeningen houden met bijvoorbeeld Middelburgse re gels, bij een andere cliënt met Vlis- singse, dan weer met regels uit Goes. Dit moet anders kunnen." Wat hen betreft, treedt het solida riteitsprincipe tussen de gemeen ten en de zorgaanbieders terug zo dat iedereen die in dezelfde om standigheden verkeert de zelfde zorg krijgt. Verder waarschuwen ze dat ver lengde jeugdzorg nodig is voor jongeren tussen 18 en 23 jaar. De toename van de bureaucratie vin den ze ook zorgelijk. Ook waar schuwen ze dat de herindicatie op zich laat wachten. „Die onzeker heid zorgt ervoor dat kwetsbare mensen nog kwetsbaarder wor den." Van Kampen zei dat alle par tijen het belang zien van deze werkwijze waarbij er zelf raads- breed onderzoek wordt gedaan. „De verschillen op politiek vlak werden even opzij gezet. In een goede sfeer en focus en zonder po litiek gewin hebben we dit proces doorlopen. Ik kan u zeggen, laten we dat vaker zo doen, goed voor de onderlinge verhoudingen, goed voor onze inwoners. Je laat zien dat de politiek niet alleen maar rol lebollend over straat gaat maar sa men en eendrachtig het belang van de inwoners probeert te behar tigen." door Annemarie Zevenbergen MARIEKERKE. 'Niet spijkeren maar schroeven', zucht Jan de Korte. Hij is druk bezig de vlonders waarop zijn safaritenten staan, terug te leg gen. Tot zijn verbijstering dwong de gemeente Veere hem vorig jaar die weg te halen van zijn Marie- kerkse minicamping. Dat hout is inmiddels verstookt. De Korte kreeg de vlonders niet heel weg. „Dit kost me weken extra tijd. Alles moet opnieuw neergelegd. Heel vervelend. Ik be grijp nog steeds niet waarom ze weg moesten. De tenten ja, dat is logisch. Al je kampeermiddelen moeten na afloop van het terrein af. Dat geldt voor iedere minicam ping. Maar die vlonders? En even later zelfs ook de paaltjes die eron der zaten.... Onbegrijpelijk." Het seizoen voor de 161 Veerse minicampings is 1 maart weer be gonnen. Alles kan weer terugge zet of opgebouwd. Op 15 novem ber moet het spul weer van de ter reinen af. De Korte: „We hebben nu net een paar mooie dagen, dus het is heel hard werken. Voor de zekerheid schroeven we de vlon ders nuJe weet maar nooit. Maar ik hoop dat de gemeente voor no vember besluit dat we ze kunnen laten liggen. Net zoals de jaren er voor." Er loopt nu nog een be zwaar van De Korte bij de bezwa- rencommissie van de gemeente. Nadat De Korte afgelopen jaar al zijn achttien vlonders tot brand hout verzaagde, sommeerde de ge meente hem begin januari ook de paaltjes onder de vlonder weg te halen, omdat ze 'een onlosmake lijk onderdeel uitmaken van de vlonderconstructie', aldus de ge meente. „Om mijn 'goodwill' te to nen, ben ik ook bezig met zes nieuwe mobiele tenten. Een soort Jan de Korte minicampinghouder luxe vouwwagens. Ik zet nu twaalf safaritenten op vlonders in plaats van achttien. Daar komen die zes nieuwe tenten voor. De ge meente vond dat ik achttien mo biele tenten moest neerzetten. Dan was het probleem opgelost. Maar dat kan natuurlijk niet zo maar. Ik moet toch eerst kijken of de toerist die wel wil." NIEUW- EN SINT JOOSLAND Lezing Willem Staat Oud PZC-journalist Willem Staat (foto) houdt woensdag 16 maart een fotolezing over het thema 'Langs 's Heeren we gen'. Daarin gaat het over relaties tussen het christendom en het Nederlandse land schap. De lezing heeft plaats in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland. Vanaf 19.30 uur is er ont vangst met koffie en thee. Om 20.00 uur gaat de lezing van start. De toegang is gratis. Er is een col lecte voor de onkos ten. MIDDELBURG Informatieavond Pleegzorg Juvent, organisatie voor Jeugd en Op- voedhulp, houdt een informatieavond voor potentiële pleegouders op don derdag 17 maart in Middelburg. Op de informatie avond krijgen de aan wezigen uitleg over pleegzorg in Zeeland en over het voorbe reidingsprogramma van Juvent voor aspi rant-pleegouders. Ook is er een boe- ken- en foldertafel en biedt het pro gramma ruimte voor het stellen van vra gen. Voor meer infor matie over pleegzorg of de informatie avond kan worden gebeld naar 0118- 632900 of gemaild naar: cspleegzorg® juvent.nl onder ver melding van 'Informa tieavond pleegzorg'. Belangstellenden kun nen zich ook aanmel den via dit mailadres. De informatieavond duurt vanaf 20.00 tot 22.00 uur bij Ju vent. OOSTKAPELLE Concert Sing@sea Group Sing@Sea houdt een 'candle light concert' op vrij dag 18 maart in de Zionskerk in Oostka- pelle. Sing@Sea staat on der leiding van Hans van den Broeke en krijgt pianobegelei ding van Jeanine Jan- se. Het concert be gint om 19.30 uur. Entree (vanaf 12 jaar) is 5 euro. VLISSINGEN. Vele tientallen mensen stopten gistermorgen even tus sen de Koningsbrug en de Keersluisbrug om het nieuwste bij Amels gebouwde superjacht te bewonderen en als het even kon te fotogra feren. Het nog naamloze, 74 meter lange, jacht maakte een proef- vaartje in de kom van de Binnenhaven. Het superjacht, super omdat het langer is dan 30 meter, moet nog worden gedoopt. En de naam van de eigenaar blijft, 'zoals dat hoort bij vertrouwelijke opdrachten', geheim. Amels bouwt al ruim twee jaar aan het schip, het laatste jaar op de werf in Vlissingen. De bouwers zijn nog enkele maanden bezig met de afwerking van het schip. In de Binnenhaven werden gisteren wat testjes uitge voerd, die moesten uitwijzen of machines en systemen goed werk ten. Voor het schip definitief de werf verlaat, volgen ook nog diver se proefvaarten op zee; voor de werf zelf, voor classificatie en voor de eigenaar. Behalve de Amels 242 ligt er ook nog een nieuw superjacht Amels 180. De cijfers geven de lengtes in 'feet' aan: de jachten zijn dus res pectievelijk 74 en 55 meter lang. foto Lex de Meester DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren. KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor sociaal contact, waar bezoe kers kunnen hand werken. MIDDELBURG Nederstraat 28, 16.00-17.00 uur - Kennismakingsles Kinderyoga; Stad- schouwburg Middel burg, Molenwater 99,20.00 uur - Dansvoorstelling 'Introdans'. OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 09.20-11.00 uur - Workshop 'Digitaal fotoboek maken' voor 55 plussers uit de gemeente Veere. OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden. SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Se niorenvolleybal voor mannen. VLISSINGEN Zeeuws Maritiem Museum, Nieuw- endijk 11,10.00- 17.00 uur - 'De zee inspireert'; Ter Ree- de, Vredehoflaan 370,14.00-16.00 uur - TabletCafé; Gym zaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym. WESTKAPELLE Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos senioren met koersbal. ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30 uur-Damesbiljar ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34