Lenette van Dongen bloeit op in de provinde 20 was nog nooit zo voordelig. corendon 24 CULTUUR SHOW Rechtszaak voor clownsduo Waarschuwing voor uploaders Italië 040 NU WAANZINNIGE STUNTPRIJZEN m AU Inclusive corendon.nl/stuntweken ©0237510606 s® Ze is eindelijk 'wensloos gelukkig'. Lenette van Dongen heeft de ge jaagdheid van de stad, die 'woeste minnaar', verruild voor de rustgevende ritmiek van het dorpsleven. Ze zeemt er voor het eerst haar eigen ramen, drinkt koffie met de buurvrouw, plant haar eigen stekjes. Volmaakt gelukkig op het plat teland. Het is een mooi autobio grafisch thema waarmee de caba retière in haar nieuwe voorstel ling Tegenwind speelt. Want de overgang van de stadse hectiek naar de kabbelende provincie staat symbool voor haar ingrij pend veranderde bestaan. Ze is gescheiden, heeft een nieuwe relatie en ruimt haar le ven op met dezelfde schoonmaak woede als waarmee ze haar nieu we huis te lijf gaat. Dat leidt tot een zeer persoonlijke voorstel ling, waarin Lenette van Dongen haar publiek een 50-plusser toont die er mag zijn en bij wie, zo concludeert ze als ze terug blikt, helemaal niets is komen aanwaaien. Een vrouw, kortom, in de bloei van een nieuw leven. Die geen bucketlist behoeft waarop 'bungeejumpen, een trektocht met rugzak door Patagonië en een cursus Russisch' staan ver meld, maar eenvoudigweg 'een tuin met droogmolen met was in de wind.' Bucketlist? Fuck it list! Als een van de weinigen in het cabaretgenre weet Van Don gen haar publiek werkelijk mee te nemen in haar vertelling. Ze neemt de zaal in vertrouwen en schept een aangenaam soort inti miteit, waarin haar verhalen per fect gedijen. Bovendien bezit ze de relative ring en de zelfspot die nodig zijn om een betrekkelijk serieus the ma theatrale lichtheid te geven. Zo is haar geploeter in de tuin (Van Dongen ontbeert groene vingers) van hoog hilarisch gehal te, evenals haar monoloog over de zegeningen van het urinoir. Te genwind, de tiende solovoorstel ling van Van Dongen, behoort zonder meer tot de allerbeste uit haar oeuvre. Er dreigt een nieuwe rechtszaak voor Bassie en Adriaan. Vijf ac teurs claimen rgo.ooo euro om dat ze nooit geld zagen van late re dvd-verkopen en uitzendin gen waaraan ze meewerkten. De rechter oordeelde eerder al dat de broers Bas en Aad van Toor moeten betalen, maar laat het aan beide partijen over om uit te vogelen hoeveel precies. Volgens de broers Van Toor hebben de ac teurs hooguit recht op een paar honderd euro, omdat ze volgens hen amper in de uitzendingen te zien zijn. Wie regelmatig illegaal films of tv-series aanbiedt of verspreidt via internet, riskeert een boete van duizenden euro's. Daarvoor waarschuwt Stichting BREIN, die opkomt voor de belangen van de eigenaars van auteursrech ten. De organisatie heeft een sys teem in gebruik genomen waar mee zogenoemde uploaders ge makkelijk kunnen worden ach terhaald op basis van IP-adres- sen van computers. Wie betrapt wordt, krijgt een schikkingsvoor stel voorgelegd. Dat bedrag kan fors oplopen. Muiderslot koopt schilderij van Muiderslot Op de internationale kunstbeurs Tefaf heeft het Rijksmu seum Muiderslot een schilderij van de bekende zeventien- de-eeuwse schilder Gerrit Berckheyde (1638^698) gekocht. De schilder portret teerde het Muider slot vanuit het noord oosten. Er zijn maar zes schilderijen van het kasteel uit de ze ventiende eeuw be kend. Het Muider slot zelf had er al twee. SBS komt met een satirische poppenshow SBS 6 komt vanaf 8 april met het weke lijkse satirisch pop- penprogramma Wat een Poppenkast!. Daar in figureren ruim twintig BN'ers als poppen. Die zijn ge maakt door poppen- kunstenaar Evert Jo- semanders. Onder anderen Eva Jinek, Matthijs van Nieuw- kerk, Mark Rutte, Geert Wilders, het koningspaar en Ge rard Joling maken zo hun opwachting in de talkshow. OP OP Deze Italiaanse parel is het perfecte vakantie-eiland voor een trandvakantie gecombineerd met heel veel cultuur. Sicilië heeft stranden en zeer veel bezienswaardigheden waaronder eden CataniaPalermo en Siracusa, en de vulkaan de bij Corendon dit karakteristiek stukje Italië! IjDJlHSJMhB SMliMum urn Lido di Noto President Sea Palace Ar Ar Ar RECENSIE TEGENWIND door Arno Celder Lenette van Dongen weet als een van de weinigen in het cabaretgenre het publiek werkelijk mee te nemen in haar vertelling, foto David Cenzer Lenette van Dongen: Tegenwind. Gezien: 10/3 Delft (première). Tour nee door het land. Info: www.lenettevandongen.nl MEDIA MEDIA MUSEUM De Britse band Placebo geeft 21 november een concert in de Amsterdamse Ziggo Dome. Dat gebeurt in het kader van de tournee rond het 20-jarig bestaan van de band. Placebo speelt nummers die ze lange tijd had afgezworen. De kaartverkoop start vrijdag. MEDIA kids €1399 Sicilië Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. Direct aan het strand Miniclub en speeltuin voor kinderen Scherp geprijsde All Inclusive topper! Pool/beachbar 800 meter van winkels en restaurants Zoutwaterzwembad bij het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24