1 i André van Duin is nieuwe presentator 'Heel Holland Bakt' 23 Radiohead geeft in mei twee concerten Nasrdin Dchar speelt 4 mei-stuk Media Entertainment De gevleugelde tv-kreet: 'Klaar? Bakken maar!', komt dit jaar uit de mond van André van Duin. „Ik ga geen typetjes doen." 'Ik hoop echt dat ze na afloop zeggen: die Van Duin viel reuze mee' Radiohead treedt 20 en 21 mei op in de Heineken Music Hall in Amsterdam. De kaartverkoop start vrijdag. De tickets worden uitsluitend op naam verkocht, met een maximum van twee kaarten per persoon. Acteur Nasrdin Dchar (37) ver zorgt dit jaar de 4 mei-voorstel ling Voor Ik Vergeet in Koninklijk Theater Carré. Die bestaat uit ver halen, muziek en gesprekken over vrijheid, geschiedenis en oorlog. De komiek neemt de Om roep MAX-hit Heel Holland Bakt één seizoen over van Martine Bijl. Wie hoopt op (of vreest voor) een Van Duin in de slapstickmo dus, moet de verwachtingen bijstellen. „Jeetje, ik? Daar overval je me wel een beetje mee", aldus André van Duin naar ei gen zeggen tegen Omroep MAX-baas Jan Slagter die hem vroeg of hij een van de grootste kijkcijferkanonnen van de Neder landse televisie wil presenteren. „Hij over viel me echt met die vraag. Ik ben zeker fan van het programma en heb bijna alle afleve ringen gezien, maar... wie kan Martine Bijl nou vervangen?" Na een kop koffie met Slagter en een bel letje met collega en boezemvriend Joop van den Ende begon het te kriebelen. De zegen kwam uiteindelijk van Martine Bijl (67) zelf die na een hersenbloeding vorig jaar nog niet genoeg is aangesterkt om weer voor de camera te verschijnen. „Ik ken Martine heel goed, ze is een huis vriend van ons en wij (Van Duin en zijn echtgenoot Martin, red.) gaan ook vaak daarheen. Uiteraard zocht ik contact en ze was meteen helemaal enthousiast." Via de omroep liet Bijl gisteren weten: 'Ik hou van André, heel Nederland houdt van André, ik had me niemand beter kunnen voorstellen dan André!' Verwacht geen taarten gooien met meneer Wijdbeens, benadrukt Van Duin. „Ik wil volledig in dienst staan van de kandidaten en de baksels. Dus geen typetjes. Het pro gramma moet dezelfde uitstraling blijven houden en ik wil de kandidaten niet aflei den. Oké, misschien wat grapjes hier en daar. Met (juryleden) Janny van der Heij den en Robèrt van Beekhoven kan ik vast een beetje keet trappen." Van Duin is geen onbekende in huize MAX. Zo dook hij al eens op als gastpresen- tator in het dagelijkse Tijd voor MAX waar hij eveneens zijn komische acts achterwege liet. En recent stond hij op de planken in de theatervoorstelling The Sunshine Boys waar de rasentertainer zich van een verrassend serieuzere kant liet zien. Wegens succes gaat dit stuk straks nog eens vier maanden door. „Ik ben bijna 70 jaar en wel een beetje klaar met die malle hoedjes en petjes. Ik zet er heus wel weer eens eentje op, maar ik heb ze in principe aan de wilgen gehangen. Een beetje als Johnny Kraaijkamp die op latere leeftijd ook ineens serieus toneel ging doen. Of serieus... minder hilarisch dan." Omroep MAX-baas Jan Slagter bouwde de spanning rond de bekendmaking van de tijdelijke Heel Holland Bafer-presentator de afgelopen dagen stevig op. Enkele bekende Nederlanders schroomden niet een open sollicitatie te doen, zoals RTL-Nieuws-lezer Jan de Hoop. Ook de namen van Harm Edens en Rudolph van Veen gingen rond. „Het was een ware heksenketel op inter net", zegt Van Duin. Brengt dat enige nervo siteit voor deze zeer gewilde tv-klus met zich mee? „Een beetje wel ja. En voor som migen doe ik het toch nooit goed. Ik hoop echt dat ze na afloop zeggen: 'die Van Duin viel reuze mee'." BN DESTEM DINSDAG 15 MAART 2016 Cultuur André van Duin neemt een jaar lang de honneurs waar van Martine Bijl. „Uiteraard zocht ik contact en ze was meteen helemaal enthousiast." Er staat een taart in de gang... door Cudo Tienhooven André van Duin presentator HHB Martine Bijl is nog niet voldoende opgeknapt om HHB te kunnen presenteren. Het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt gaat op zondag 4 september van start op NPO 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23