tweede plaatsen Vertrek Streppel bij Willem II komt niet als verrassing met gevallen sprintkampioen maaskant 'Dit niet mijn specialiteit' Koen Verweij Pavel Koelizjnikov Team Continu Michel Mulder Jorrit Bergsma SPORT 19 Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl ren die na een feestwinter nog op zijn benen waren blijven staan? Vanwege het annuleren van de bergrit vond hij zondag tijd voor een scheerbeurt. Maar nee, giste ren was het weer Greg Van Aver- maet die hem nog klopte in een te vroeg begonnen sprint. Spektakelstuk Wat op het oog een sprintrit leek, transformeerde Sagan gisteren op jacht naar bonificatieseconden nog knap in een spektakelstuk. Met een achterstand van veertien tellen wist hij dat hij iets moest ondernemen om vandaag in de to kilometer lange tijdrit nog kans te maken op eindwinst in deze ont hoofde Tirreno. Maar waar Sagan bij de laatste doorkomst het plan startte, voer de vooral Van Avermaet het tot in perfectie uit. Achter Sagan greep hij nog twee bonificatieseconden, om aan de meet de volle buit te pakken. De bonificatieseconden, de rit en de leiderstrui. Sagan staat acht tellen achter Van Aver maet derde, met Zdenek Stybar nog net voor hem. Die ene tel op Stybar gaat hij vandaag wel goedmaken in het af sluitende tijdritje in San Benedet to del Tronto. Die acht seconden op de betere tijdrijder Van Aver maet? Minder waarschijnlijk. Juist dat moet de geïrriteerde Slowaak gisteren zelf ook hebben beseft. Daardoor wacht vandaag mogelijk zijn zeventigste tweede plaats. Een jubileum. Greg Van Avermaet kan vandaag in de afsluitende tijdrit over de 10,1 kilome ter Nairo Quintana opvol gen als winnaar van de Tirreno-Adriatico. „Heel vreemd, dat ik nu voor het eindklassement ga", verwonderde de 30-jarige Belg zich. „Dit is niet mijn specialiteit, maar ik ga alles geven." De BMC- coureur verdedigt een voorsprong van 7 secon den op Zdenek Stybar, 8 op Peter Sagan en 21 op de als vierde geklasseer de sterke tijdrijder Bob Jungels uit Luxemburg. De spelers van Willem II worden vanochtend ingelicht over het ver trek van hun trainer naar de sc Heerenveen na dit seizoen. Die club bevestigde gisteren al in ge sprek te zijn met Streppel, die in beeld kwam nadat onderhandelin gen met Art Langeler op niets uit liepen. Heerenveen zoekt een op volger van Foppe de Haan, die af gelopen najaar de taken overnam van Dwight Lodeweges. Aanvanke lijk tot de winterstop, maar uitein delijk werd besloten dat hij het sei zoen zou afmaken. Hoewel het contract van Strep pel bij Willem II eigenlijk nog een jaar doorliep, komt zijn vertrek niet als een donderslag bij heldere hemel. Hij is al enige tijd gebrouil leerd met algemeen directeur Ber ry van Gooi. Streppel had graag 'stappen willen maken' met Wil lem II en zag dat gedwarsboomd door de hand op de knip van Van Gooi. Mede daardoor, oordeelt Streppel, is Willem II nu in een hevige strijd tegen degradatie ver wikkeld en moet de club in de laatste zeven competitiewedstrij den en mogelijk twee of vier play- offduels het onheil zien af te wen den. Streppel zei gisteren desge vraagd geen enkele aanleiding te zien om het seizoen in Tilburg niet af te maken. Zoals ook de bij NEC en FC Groningen vertrekken de trainers in principe de rit uitzit ten de komende maanden. Al wordt de roep om het vertrek van Ernest Faber en Erwin van de Looi na elke nederlaag wel luider. Kortetermijngeheugen Dat zou Streppel bij Willem II ook weieens kunnen gaan gebeu ren. De coach heeft in de afgelo pen vier en een half jaar wel het nodige krediet opgebouwd, maar het kortetermijngeheugen bij een groot deel van de achterban is het sterkst. Twee keer promotie van uit de eerste divisie en de negen de plek in de eredivisie sieren zijn palmares. Nu het eredivisieschap op de tocht staat, lijken die mooie tijden plots weer lang geleden. DeElzas en het Zwarte Woud Flirsch am Arlberg j Rondreis Engeland-Schotland Schilderachtig Toscane 1 Doping? Nee, niet in het schaatsen. Veel te tech nisch die sport, daar heb je niets aan. Dinsdag eindigde die fabel met de positieve test van sprintkampioen Pavel Koe lizjnikov. Officieel is het nog niet. Maar wie gelooft in een negatieve B-staal van de 21-ja- rige Rus, die in zijn junioren- tijd ook al eens tegen de lamp liep? Alleen zijn land- en ploeggenoten. Met een Face- book-actie steunen zij Koelizj nikov. Hij zal het keihard no dig hebben. 2 Was hij nu overtraind, ondertraind, geveld door een burn-out of ge demotiveerd? Hoe dan ook: Koen Verweij (25) is gezegend met een enorme dosis talent, maar doet er nu al twee sei zoenen niets mee. De oproep van Denis Joeskov, die nu alleen heerst op de klassieke schaatsmijl, was veelzeggend. 'Koen, stop met niets doen, ga weer schaat sen'. 4 Marianne Timmer maak te zondag rond de finale van de wereldbeker in Thialf bekend een nieuwe hoofdsponsor te hebben ge vonden voor haar Team Conti nu. Ze overweegt de vrou- wenploeg uit te breiden met mannelijke sprinters en stayers. Dat klinkt veelbelovend. Maar het neemt niet weg dat dit een seizoen was om snel te vergeten voor Timmer en haar compagnon Gianni Rom- me. Verzachtende omstandig heid was natuurlijk wel het nieuws van de ernstig zieke Thijsje Oenema. 3 Er zijn wel meer medail lewinnaars uit 'Sotsji' die ver zijn teruggeval len. Maar wat er toch met 500-meterwinnaar Michel Mulder aan de hand is, weet niemand. Het post-olympi- 5 Een slecht seizoen was het niet voor Jorrit Bergs ma. Maar een seizoen zonder internationaal goud is alweer even geleden voor de stayer. Die houdt vol dat hij op de 5 kilometer nog steeds sche jaar was met terugwer kende kracht nog zeer behoor lijk. Deze winter kwam de 30-jarige Zwollenaar interna tionaal niet eens in actie. Werk aan de winkel voor de blonde sprinter. dichter bij Sven Kramer komt. Als dat in absolute cijfers al zo is, zegt het niets. In het kat-en -muisspel is Bergsma gewoon niet bedreven. Op de 10 kilo meter reed hij een mislukt sei zoen. Hoe is zijn veerkracht? DINSDAG 15 MAART 2016 pakker Pavel door Max van der Put TILBURG. Heel even stond er gister middag een foto van een fles goe de champagne op het lnstagram-ac- count van een gezinslid van Jurgen Streppel. Met als bijgaande tekst: 'We hebben wat te vieren.' Ge vraagd of het feestje zijn nakende vertrek naar sc Heerenveen betrof, ontkende de trainer van Willem II dat. Even later was de foto van het internet gehaald. 5 dagen vanaf C 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van halt-pension. Vertrek: 20 mei, 12 juni, 1 juli, 9,16 september e.a. 7 dagen vanaf 359 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech. Gross Walsertal, Neuschwanstein. Verblijf in goed middenklasse hotel o.b.v. half-pension. Vertrek: 15,29 mei, 5,19 juni, 3,24,31 juli, 7,21 augustus e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York. Edinburgh. Fort William, Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. Vertrek: 11,25 juni, 23,30 juli, 27 augustus e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pisa, Siëna, Florence, Volterra, Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 9,16,30 mei, 13,27 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, Vdïr excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn .„tz.rf.., scr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 SAK*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19