avond in het intimiderende Vicente Calderón SPORT 17 Marathon liefhebbers ineens de gevierde man. De ï-i in Spanje voelde als een fraaie overwinning. Real Madrid kwam twee weken later in Eindhoven niet tot scoren. Met de beslissende uitgoal van Linskens dompelde PSV de Span jaarden in rouw omdat de belangrijk ste bijzaak in het leven voor even op hield met bestaan. Contrast Vanavond stuurt de Venraynaar colle ga's aan die rouwende mensen hel pen, na het verlies van een naaste. Een groter contrast met de ontlading na de goal van toen is voor een sport man bijna niet denkbaar, maar Links- kens relativeert de pieken en dalen in het leven. „Ik heb dankzij het voetbal veel moois meegemaakt, maar heb al le randverschijnselen ook kunnen nu anceren. Wij hadden ook te maken met druk hoor, vergis je niet. Maar als ik die jonge gasten nu zie? Ze heb ben het er met die social media niet makkelijker op gekregen, maar doen zichzelf ook een hoop ellende aan. Straal in alles uit dat je met voetbal bezig bent, zou ik ze altijd meege ven." Hij doet zijn verhaal thuis, in Ven- ray. Een mooie vrijstaande woning, met in de woonkamer niets dat doet herinneren aan zijn glorieperiode. Linskens schetst het leven niet mooier dan het is, al had en heeft hij te veel in huis om in het moeras weg te zakken. „Zakelijk zat het me na het voetbal niet altijd mee en op een ge geven moment ben ik met mijn sportzaak failliet gegaan. Dan kom je net als ieder ander in de situatie waar in het maar de vraag is of je je huis kan houden en je weet niet hoe het allemaal verder gaat. Veel mensen van rond de veertig zullen dat wel herkennen. Mijn vrouw heeft geluk kig altijd gewerkt en ik heb zelf ook een nieuwe start kunnen maken na dat ik een tijd geen werk had. Zeker heden bestaan niet in het leven en er is best wat misgegaan, maar toch ben ik gelukkig. Mijn nieuwe baan biedt wat we nodig hebben en we kunnen ons huis daardoor houden. Het geeft voldoening. Je probeert mensen die iets verdrietigs hebben meegemaakt zo goed mogelijk te helpen." Zelf voetbalt de voormalig midden velder na twee gescheurde kruis banden weinig meer. Hij houdt het bij af en toe een halve marathon en is assis tent-trainer bij eer steklasser Ven- ray. „Bij een hele generatie is ons succes van toen na tuurlijk ver- t4 LV vaagd, al gaat het via de overlevering nog door. Wij hadden eind jaren tach tig zo'n homogeen team, ongeloof lijk. We deden zoveel samen. Geluk kig zie ik dat bij het huidige PSV ook een klein beetje terugkomen. Spelers doen buiten het veld weer dingen met elkaar of leggen een keer een 'We deden zoveel samen. Gelukkig zie ik dat bij het huidige PSV ook een klein beetje terugkomen' pa Cup heb ik toen nog zo'n bedrag gehad, geloof ik. Nee, we hadden geen Porsche, maar een Opel van de club." Goed is goed genoeg voor Lins kens. Hij was naar eigen zeggen mis schien wel een beetje de Jorrit Hen- drix van nu. Dan weer wel erin, dan weer niet. „Ik was niet de moeilijkste jongen, denk ik, en kwam ook daar om wel altijd aan mijn wedstrijden. Misschien was dat ook wel de reden dat ik tien jaar bij de club ben geble ven." Atlético-uit valt voor hem mid den in een serie van dertien nachten achtereen, waarvan hij er twaalf werkt. „Van elf tot zeven steeds. Het einde van de wedstrijd moet ik net thuis kun nen halen." kaartje. Ik had nog maar een jeugd- contract toen ik die goal in Madrid maakte. Vanuit de spelersgroep kwam toen het signaal dat ik daar voor ook beloond moest worden en kreeg ik 500 gulden. Dat zijn mooie dingen als je 1200 gulden per jaar ver dient. Voor het winnen van de Euro- heid en Manchester United heeft Louis van Gaal als trainer. Atlético is anders. Zeker thuis lusten ze elke tegenstander rauw. Hoe ga je daarmee om als ploeg uit de eredivisie? Cocu heeft het erover gehad met zijn spelers de afgelopen dagen. „Je kan in elk ge val niet een paar tandjes lager gaan spelen. Dan word je onderste boven gelopen", gaf hij ze mee. Guardado denkt dat PSV niet ineens drastisch anders moet gaan denken. „We moeten mee in de in tensiteit van de wedstrijd, maar ons niet te veel aanpassen aan de tegenstander. Atlético zal moeten scoren en als wij af en toe een beetje ruimte kunnen krijgen, sco ren we eigenlijk ook bijna altijd wel. Geloven in eigen kunnen. Daar komt het op aan." Waar PSV wellicht moed uit kan putten is de wedstrijd die Cel- ta de Vigo dit jaar speelde in Calderón. De ploeg van de voor malige Feyenoord-spits John Gui- detti schakelde Atlético uit in de strijd om de Spaanse beker. Na een 0-0 in Vigo liep de ploeg van trainer Diego Simeone zich in ei gen huis over de kop en verloor met 3-2. Ook de 0-0 van drie weken te rug in Eindhoven is een verrader lijke tussenstand. Zelfs als Atléti co een storm ontketent en snel op 1-0 komt, hoeft PSV nog niet in pa niek te raken. Zelfs in de 89ste mi nuut kun je uit een verdwaalde counter 1-1 maken en kwartfina list zijn. Cocu liet gisteravond helemaal niets los over zijn strijdplan. In vergelijking met de heenwedstrijd is aanvoerder Luuk de Jong terug van een schorsing. Gaston Pereiro ontbreekt na zijn twee gele kaar ten juist. Jetro Willems gaf zater dag na de teleurstellende generale in de competitie tegen sc Heeren veen aan dat hij wat vermoeid is. Maar Cocu leek dat niet als een be lemmering te zien om de linksach ter vanavond te laten spelen. DINSDAG 15 MAART 2016 Edward Linskens net nadat hij PSV op 1-1 heeft gebracht tegen Real Madrid. Eric Gerets (links) en Ronald Koeman vieren het feest met hem. foto ANP Edward Linskens oud-speler van PSV De PSV-selectie werkt op de avond voor de tweede wedstrijd in de achtste finale een training afin het Estadio Vicente Calderón. foto Pies United 4 Atlético won vier van de vijf thuisduels met Nederlandse teams. Ajax won in 1997 als enige in Madrid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17