Europa schiet de boeren te hulp StlP NIEUWS 11 Piratenleider krijgt 20 jaar Camera filmt hoofd Nabil Cruise Griekenland Kroatië Cruise Westelijke Middellandse Zee De 58-jarige Somalische pi ratenleider Mohamed Abdi Hassan moet twintig jaar de Belgische cel in voor de kaping van het Belgische schip Pompei'. De recht bank in Brugge veroordeel de hem gisteren, bij ver stek, voor de kaping en voor foltering. Abdi Has san geldt als een van de be ruchtste piratenleiders op de Indische Oceaan. De rechtbank acht bewezen dat hij de leiding had over de kaping van de Pompei. Het schip en zijn beman ning werden in 2009 zeven tig dagen gegijzeld. Degene die vorige week het hoofd van Nabil Am- zieb heeft neergezet voor een shishalounge aan de Amstelveenseweg in Am sterdam, is door een bewa kingscamera gefilmd. De politie doet een beroep op die persoon om zich te mel den. Volgens de politie is het aan het OM om te be sluiten of de beelden open baar worden gemaakt. Op sporing Verzocht (NPO 1) be steedt vandaag aandacht aan de zaak rond Amzieb. Een medewerkster van een zuivelboerderij in de Achterhoek. Er wordt te veel melk geproduceerd in Europa, vandaar de maatregelen, foto Koen Suyk De 'ernstige marktverstoring' waarvan volgens Landbouwcom missaris Phil Hogan sprake is, rechtvaardigt de buitengewone maatregelen. Hij wil dat boeren op vrijwillige basis tijdelijk min der melk gaan produceren. Die kartelachtige aanpak krijgt zes maanden de kans. Ministers wer den het gisteren alleen nog niet eens over compensatie voor boe ren die hun productie terugschroe ven. De opkoopregelingen voor melkpoeder en boter worden ver dubbeld (naar respectievelijk 218.000 en 100.000 ton) en ver lengd. Lidstaten mogen verder hun boeren maximaal 15.000 euro (per jaar en per bedrijf) steun ge ven, zonder plafond per land. Brussel zal dit tijdelijk niet als con currentieverstorend zien. Sommi ge lidstaten hadden gevraagd om 30 mille steun. De zuivelprijzen staan al maan den onder zware druk door de af schaffing van de melkquota, de verminderde vraag naar melkpoe der in China en de Russische boy cot. Landbouwcommissaris Ho- 'Onze grote vraag is wie de beperking van de melkproductie gaat betalen' Albert Jan Maat voorzitter LTO gan, die vandaag zijn voorstellen verder toelicht, prees zich gisteren gelukkig dat landen er niet voor pleitten de melkquota weer in te voeren, nadat Europa die met veel moeite bijna een jaar geleden na dertig jaar juist had afgeschaft. De maatregelen in de varkens vleessector zijn op dit moment nog minder helder. In elk geval ko men er een vleesmarktobservato rium (voor rund- en varkens vlees) om snel op markttrends te kunnen inspelen, en een nieuw schema voor particuliere opslag. Europa gaat verder door met zijn pogingen wereldwijd nieuwe markten aan te boren. Het trekt extra geld uit voor promotie en het probeert de Russische markt weer open te breken. Nederland heeft al iets verlichting door rund vleesexport naar Amerika en Ja pan. Ook de steun aan de groente en fruitsector wordt verlengd. LTO Nederland is over het pak ket maar matig tevreden. „Onze grote vraag is wie de beperking van de melkproductie gaat beta len. Ook zijn we niet blij met de extra staatssteun, die heel makke lijk tot concurrentieverstoring kan leiden. Reken maar dat een land als Frankrijk hier maximaal gebruik van maakt", aldus voorzit ter Albert Jan Maat. De nieuwe ronde private op slag van varkensvlees kan hem al evenmin bekoren: „Die heeft ei genlijk alleen maar productiever- hogend gewerkt." Het pakket is wel een opsteker voor staatssecre taris Martijn van Dam, tijdelijk voorzitter van de Landbouwraad. Onder zijn leiding kwamen lidsta ten vorige maand met meer dan honderd suggesties voor maatrege len, het Commissiepakket komt daar uit voort. Extra geld is vol gens Hogan op dit moment niet nodig, omdat het half miljard van zes maanden geleden nog niet is opgesoupeerd. De ministers verga derden terwijl er buiten een grim mige betoging was van uit heel Eu ropa massaal naar Brussel opgeruk te boeren, die met hun tractoren het verkeer lamlegden en de Euro pese wijk belaagden. De betoging gisteren, van enkele honderden Waalse boeren, stak daar vriende lijk bij af. Met koeien, geiten, lam metjes, biggetjes en pluimvee bouwden ze in het hart van de Eu ropese wijk één grote kinderboer derij in de openlucht. zoover 8 dagen per topschip Costa Diadema****+ 8% extra korting, nu v.a. of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) StipvandeDag.nl "ToekbSSr-09 zie stipvandedag.nl reizen nl DINSDAG 15 MAART 2016 BRUGGE AMSTERDAM door Frans Boogaard BRUSSEL Europa snelt met een he le reeks maatregelen zijn zwaar ge troffen vlees- en zuivelsector te hulp. Het pakket komt bovenop het halve miljard euro steun waar mee Brussel een halfjaar geleden de ergste nood al probeerde te leni gen. De Nederlandse boeren en tuinders zijn niet super-enthou siast. Dubrovnik Savona Rome Barcelona Mallorca Nu extra cruisevoordee Maak nu deze cruise per 4-sterren Costa Deliziosa over de Adriatische en Egeïsche Zee. Aan boord van dit prima beoordeelde schip (Zoover 8.0] kunt u genieten van de vele faciliteiten zoals zwembaden, restaurants, bars, Samsara Spa en een heuse 4D-bioscoop. En... snelle beslissers ontvangen nu een korting van 8%! mei v.a. 891 juli v.a. 992 sept. v.a. 992 juni v.a. 919 aug. v.a. 1047 okt. v.a. 827 Bovengenoemde prijzen zijn reeds incl. 8% korting. zie stipreizen.nl/crcazb y' Vliegreis per KLM met gunstige vliegtijden Vertrek vanuit Venetië Exclusieve prijzen bij Stip v' O.a. Corfu, Mykonos, San- torini en Dubrovnik Beperkt plaats, OP OP ■^■11 Spezia Marseille Zeer voordelige cruise naar o.a. Barcelona, Mallorca en Rome met het paradepaardje van Costa! De Costa Diadema staat garant voor een fantastische cruise. Aan boord o.a. 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, theater, 4D-cinema, wellness en panoramadek van ca. 500m. Niet voor niets beoordeeld met een 8,2! april v.a. 707 mei v.a. 698 juni v.a. 771 juli v.a. 919 aug. v.a. 919 sept. v.a. 781 zie stipreizen.nl/crcwzb okt. v.a. 679 Prijzen zijn reeds incl. 8% korting. Vliegreis per KLM naar Genua en korte transfers 8-daagse cruise per Costa Diadema 4*+, met volpension Laagste prijzen bij Stip Kijk en vergelijk gerust Vlaggenschip van Costa Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Actievoorwaarden zie www. stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11