1 Nee-kamp: verdrag wordt ons door de strot gedouwd Verdronken tweeling schokt Britten NIEUWS 7 koopjedeal.nl) DAGAANBIEDINGEN VAN 14 MAART Nu slechts Vanaf slechts Nu slechts Vanaf slechts Nu slechts De SP beleeft een stralende zater dag bij de lancering van haar Nee-campagne. Op het Katten burgerplein in Amsterdam, zeker niet de slechtste buurt van Neder land, staat een groepje van maxi maal honderd fervente socialis ten klaar om langs de deuren te gaan. Ze moeten de boodschap overbrengen dat mensen op 6 april het best 'nee' kunnen stem men bij het referendum over de handelsdeal tussen de EU en Oek raïne. Kamerlid Harry van Bommel is erbij, in tomatenrood jack. „Wij vinden dit een slecht ver drag voor alle partijen. De ver deeldheid in Oekraïne wordt door deze deal verder aangewak kerd. Daarnaast komen straks al lerlei fondsen beschikbaar en dat 'We komen het Ja-kamp nog tegen. Laat het een eerlijke en felle wedstrijd worden' Harry van Bommel geld zal daar in de verkeerde zak ken belanden. Ten derde gaat het om een neoliberaal verdrag, waar vooral multinationals garen bij spinnen." Opmerkelijk genoeg heeft de SP'er het in eerste instantie niet over het wantrouwen van de bur ger tegen Brussel: de proteststem. Daar zet de PW juist wél op in, blijkt uit de propaganda die deze partij recent naar buiten heeft ge bracht onder de kop 'EUKRAI- NEE'. Geert Wilders zegt letter lijk: 'Dit referendum gaat over meer dan alleen het akkoord tus sen de EU en Oekraïne. Het is een kans voor Nederland een te gengeluid te laten horen. Een stem tegen het verdrag betekent namelijk een stem tegen Rutte en tegen de Brusselse elite.' De PVV gaat niet langs de deuren maar gaat flyeren, te beginnen in Loosduinen. Dan is er de Partij voor de Die ren. De club van Marianne Thie- me heeft wéér andere motieven. In een brief op de site zegt ze: 'Problematisch is dat Oekraïne structureel mensenrechten (kin derarbeid), dierenwelzijn (me- gastallen en legbatterijen) en mi lieuregels aan zijn laars lapt bij de productie van die goederen.' Dus door Oekraïense producten toe te laten, maken wij ons mede schuldig aan schending van men sen- en dierenrechten. Voor Nederland (VNL), een af splitsing van de PW, vreest voor al een glijdende schaal, omdat Oekraïne allerlei rechten zou krij gen door het verdrag. Recht op fi nanciële ondersteuning, recht op EU-lidmaatschap en recht op vi- sumvrij reizen voor burgers. Het is denkbaar dat de tijd en moeite van de vier oppositiecam pagnes verspild is: volgens een peiling dit weekend staat het Nee-kamp al op winst. Ook de opkomst wordt, met een slag om de arm, voldoende geschat. En de landelijke verkiezingen in Neder land zijn pas over een jaar. SP'er Van Bommel: „We zijn er ge woon nog niet, de activiteiten van het Ja-kamp zullen zich alle maal in de laatste paar weken vóór 6 april afspelen. We gaan ze dus echt nog tegenkomen. Ik zeg; laat het een eerlijke en felle wed strijd worden." Wim, die zich socialist noemt, staat op het Kattenburgerplein met een groot bord: 'Bent u dat gezeik uit Brussel ook beu?' Hij wil dat het kabinet de uitslag van het Oekraïne-referendum serieus neemt. „Dit handelsverdrag wordt ons door de strot ge douwd. Terwijl ik niemand hoor uitleggen waarvoor het eigenlijk goed is. Ik wil meebeslissen." Sarah Aitken (32) en Marvyn Scott (30) belden toen zij hun tweeling vonden meteen de hulp diensten. De peuters werden met spoed naar het ziekenhuis in Kirkcaldy gebracht. Daar kregen de ouders te horen dat zij waren overleden. „Het is hartverscheurend", zegt een vriend van de familie. „De ouders dachten dat de kinde ren veilig binnen waren." Een buurvrouw barst in tranen uit: „Het waren zulke vrolijke kinde ren. Dit is een nachtmerrie." Mervyn Scott en Sarah Aitken woonden in een huurwoning in Dalgety Bay, een dorp in de ge meente Fife. In 2012 vroeg een vo rige bewoner een vergunning aan voor de aanleg van een grote vijver voor koikarpers. Of de vij ver nog steeds werd gebruikt, was onduidelijk. „Dalgety Bay is 'Het is hartverscheurend. De ouders dachten dat de kinderen veilig binnen waren' in rouw. Onze gemeenschap kan tegen een stootje, maar dit nieuws is een enorme schok", zegt raadslid Gavin Yates. Met duizenden anderen toont hij zijn medeleven. Bij de woning in Dal gety Bay leggen dorpsbewoners bloemen. „Rust in vrede, kinde ren. Houdt elkaar bij de hand en blijf bij elkaar", luidt de tekst op een kaartje. Ook op sociale media geven mensen blijk van hun verdriet. De foto's van de vrolijke twee ling (op een daarvan dragen ze een kilt) gaan na hun overlijden door merg en been. „Vlieg mee met de engelen", staat te lezen in een reactie vanuit Australië. De ouders hebben via de politie de hulpverleners bedankt voor hun inzet. MAANDAG 14 MAART 2016 Virtual Reality Bril - Waan jezelf in een andere wereld! Bekijk 3D video's en speel virtual reality games Geschikt voor alle smartphones van android en apple Zeer eenvoudig in gebruik, volledig plug play Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Prachtige Vintage Vloerkleden in 4 verschillende maten Beschikbaar in 8 verschillende designs Met prachtige retro vintage design, zeer trendy Met vakmanschap geproduceerd, gaat levenslang mee Eenvoudig te reinigen met de stofzuiger Adviesprijs Korting Zelf opwarmende Nekverwarmer; weg met alle klachten! Verzacht pijnlijke of gespannen nek en schouderbladen Gemakkelijk thuis te gebruiken Nekverwarmer wamt zichzelf op in max. 20 minuten Ga gewrichtsproblemen van de nek tegen Adviesprijs 39,! Korting 88 korting 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting korting Adviesprijs Korting Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren korting Adviesprijs Korting U bespaart: jÜSlQ BESTELLEN v. J DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! fiPbGPPoy (V^KEUR ^)NIETTEVREDEN?GELDTERUG!) 1 door Edwin van der Aa AMSTERDAM. Vier partijen in de Tweede Kamer, samen goed voor 31 zetels, zijn mordicus tegen het handelsverdrag van de EU met Oekraïne: SP, PVV, Partij voor de Dieren en Voor Nederland. Alle vier met andere argumenten. Kamerlid SP door Hans van Zon FIFE De tragische dood van een 2-jarige tweeling in het Schotse plaatsje Dalgety Bay bezorgt heel Groot-Brittannië koude rillingen. Shaun en Rhys verdronken zater dagochtend in een visvijver, ter wijl hun ouders in huis dachten dat de twee jongetjes binnen aan het spelen waren. Een vriend van de familie De Nee-campagne van de SP op het Kattenburgerplein in Amsterdam, foto Marco Okhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7