Raadsels rond Sasse verzetsman WD en Nieuw Gemeentebelang openen petitie voor Vrije woningverkoop' Online petitie van politieke partijen is reactie op een eerdere petitie van dorps raden. Die 'schetst een verkeerd beeld'. zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning OOSTBURG. Het verbod op tweede woningen in de gemeente Sluis mag niet terugkeren. De argumen ten die gebruikt worden om het verbod weer in te voeren, geven een verkeerd beeld. Dat vinden de WD en Nieuw Gemeentebelang in Sluis. Ze openen daarom een onli ne petitie. De oproep is een directe reactie op de petitie die de dorpsraden van Groede, Cadzand, Retranche- ment, Nieuwvliet en Zuidzande vorige maand op internet opzet ten. Daar kan worden gepleit voor herinvoering van het verbod op tweede woningen. Het verkopen van huizen als 'tweede woning' was tot voor kort niet toegestaan in de gemeente Sluis - al gebeurde het in de prak tijk wel. Begin 2014 maakte de Sluise gemeenteraad een eind aan die situatie, met de afspraak dat de boel na een paar jaar geëvalu eerd zou worden. Dat gebeurt bin nenkort. Volgens de dorpsraden brengt het groeiend aantal tweede wonin gen de leefbaarheid in gevaar. Doordat eigenaren er maar weinig zijn, sluiten voorzieningen en drei gen 'spookdorpen' te ontstaan. De petitie is inmiddels 154 keer on dertekend. Maar het geschetste beeld klopt niet, menen WD en Nieuw Ge meentebelang. „Politieke partijen leggen hun oor graag te luisteren bij de bevolking", verklaart WD- fractievoorzitter Conny Almekin- ders. „Maar dan moeten de argu menten wél redelijk zijn." Inwo ners van de gemeente Sluis krij gen momenteel een eenzijdig en onjuist beeld voorgeschoteld, vindt Almekinders. „Leefbaarheid wordt door heel veel factoren be paald. De demografische ontwik keling speelt bijvoorbeeld een veel grotere rol." Almekinders vindt dat tegenstanders van tweede wo ningen 'teveel vast willen houden aan wat er altijd is geweest'. „Som mige ontwikkelingen zijn onver mijdelijk. Het is veel verstandiger in te spelen op de toekomst." Het 'Sommige ontwikkelingen zijn onvermijdelijk. Het is verstandiger daarop in te spelen dan vast te houden aan wat er altijd is geweest' Conny Almekinders raadslid VVD beeld dat in sommige dorpen te weinig woningen voor starters be schikbaar zijn, zoals dorpsraden zeggen, herkent Almekinders wél. „Maar dat komt niet door de twee de woningen. Wij vinden dat er, als er behoefte is, in dorpen nieu we starterswoningen gebouwd kunnen worden. Net als levens- loopbestendige huizen." B en W in Sluis presenteren dit voorjaar de uitkomst van het on derzoek naar het toestaan van tweede woningen. De gemeente raad neemt daarna een besluit over het al dan niet (deels) herin voeren van het verbod. Beide petities zijn te vinden via www.petities.nl, en dan de zoekterm 'tweede woning'. TERNEUZEN. Hij moet even raar hebben opgekeken, de kapitein van olietanker Scot Bremen, toen hij moest wachten voor de Sluiskil brug. De 120 hardlopers van de Ziekenhuisloop van ZorgSaam kregen voorrang op zijn schip. Na het schip was het de beurt aan zo'n 500 wande laars. De deelnemers aan het evenement liepen vanaf het ziekenhuis in Terneuzen zo'n elf kilome ter. Hun inschrijfgeld van 7,50 euro ging naar een beweegprogramma voor mensen met kanker. „We konden alle kosten dekken met sponsorgeld en mede dankzij vijftig vrijwilligers gaat het inschrijfgeld volledig naar het goede doel", keek een tevreden organisator John Smael terug. Zeeland !L ZEELAND 16 17 'Geen verbod op tweede huis' Bruggen op, de lanen in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70