Dorpsbewoners Schore knappen Zeedijk op 'Sneller reanimatie mogelijk met Hartveilig Wonen' Veiligheid op school za oomm fmivm mmv 25% fTfïfïl irrfi BEVELANDEN en THOLEN 15 Foto's dieven rz Uit rondvraag van de dorpsraad bleek dat inwoners zich ergerden aan het zwervuil. Een mooie aan leiding om daar iets aan te doen, vond Anita van der Jagt. Gewa pend met prikkers en vuilniszak ken maakten vrijwilligers de om geving van de Zeedijk en de Nieu we Schoorseweg schoon. Met als resultaat: twintig volle vuilniszak ken, voornamelijk gevuld met blik jes, flesjes, draad en 'opvallend veel lege wietzakjes'. Het huisje op de dijk heeft nog al een bewogen geschiedenis. Het is meerdere keren vernield en in brand gestoken. Vanwege de socia le functie heeft de gemeente het steeds opnieuw opgebouwd. De laatste keer met betonblokken, zo dat het minder gevoelig is voor vandalisme. Maar daarmee ver diende het grijze huisje nog geen schoonheidsprijs. Tom Pieters heeft daar nu ver andering in gebracht, door er een waar kunstwerk van te maken. De graffiti artiest had van tevoren al leen bedacht dat hij er 'Schore' op zou zetten. De uiteindelijke vorm en de kleuren bedacht hij ter plek- MEERNLDOET 'Hopelijk dwingt dit kunstwerk een beetje respect af en houdt het vandalen op afstand' ke. Na een zwarte onderlaag - „En ik had ook nog wat blauwe verf, dus die deed ik er ook maar bij" - begon hij aan de letters. Enigszins ironisch is het wel; Pieters gaf ze de kleuren van vuur. Nieuwsgierige toeschouwers za gen zijn creatie in een paar uur tijd tot stand komen. „Mooi hoor. Nu maar hopen dat anderen er vanaf kunnen blijven", werd meer dan eens gezegd. „Ach, dat zal toch niet", reageerde Van der Jagt dan. „Hopelijk dwingt dit stukje kunst wat respect af en houdt het vandalen op afstand." Nu is er nog een bellijst van hulp verleners per kern. Maar omdat daar nooit gebruik van is ge maakt, veronderstelt het college dat omstanders er in een noodsi tuatie niet aan denken om de lijst erbij te pakken en buurtbe woners te alarmeren. Via HVW wordt er op basis van GPS automatisch een sms verstuurd naar burgerhulpverle ners die zich in een straal van één kilometer rondom het slacht offer bevinden. Dat doet de meld kamer ambulancezorg wanneer ze denken dat er sprake is van een acute circulatiestilstand. Vrij willigers kunnen hulp bieden tot de ambulance aanwezig is en pro- De meldkamer roept vrijwillige hulpverleners in een straal van één kilometer automatisch op wanneer reanimatie nodig is fessionele hulpverleners het over nemen. Omstanders hoeven en kel 112 te bellen. En in Wissenkerke moet weer een Automatische Externe Defi brillator (AED) komen. Dit appa raat geeft een stroomstoot waar door de circulatie van het slacht offer weer op gang kan komen. Kats en Geersdijk hebben een openbare AED, bij de andere ker nen zijn brandweerauto's uitge rust met een defibrillator. Dat was ook zo in Wissenkerke, maar niet meer nu de brandweerpost is gesloten. Naast een openbare AED in het dorp, wil het college de defibrillator van het gemeente huis naar de buitenkant van het gebouw verplaatsen, zodat er twee beschikbaar zijn. Het college heeft de kosten voor dit plan geraamd op 5520 eu ro. Structureel onderhoud zal daarnaast ruim 1500 euro per jaar kosten. En het vervangen van de AED's in Geersdijk en Kats in 2017 kost eenmalig 3000 euro. Er wordt nog een bijeenkomst georganiseerd om aangesloten burgerhulpverleners te informe ren over de nieuwe werkwijze. VLISSINGEN. School moet een vei lige plek zijn voor iedere leerling, leraar en bezoeker. Om die veili ge plek te realiseren moet een school er alles aan doen om pes ten (al dan niet via sociale me dia), alcohol en drugs buiten de poort te houden. Ook dan zijn schoolleiding en schoolbestuur nog niet klaar. Leerkrachten en niet-onderwij- zend personeel moeten ook be dacht zijn op 'school shootings en radicaliserende jongeren (jeug digen met plotselinge belangstel ling voor jihadisme of andere ex tremistische ideologieën). De drie Walcherse gemeenten, poli tie Zeeland en justitie onderteke nen morgen een convenant waar in het schoolveiligheidsbeleid is vastgelegd. BERGEN OP ZOOM. De politie heeft foto's vrijgegeven van ver dachten die in november een pinpas hebben gestolen van een 84-jarige vrouw. De vrouw had bij de Albert Heijn aan het Zonneplein in Bergen op Zoom boodschappen gedaan en miste haar pinpas bij thuiskomst. Wie de verdachten herkent, kan contact opnemen met de politie. Op pzc.nl staat de foto. GRATIS LEVERING EN OPHALEN GSM: 06 827 12 502 ACTIE VAN 14-3 TOT 18-3-2016 Voor korting reparatie aue'suu..»»....^.. MAANDAG 14 MAART 2016 door Elodie Kint SCHORE. Onder een stralend lente zonnetje staken bijna veertig vrij willigers uit Schore zaterdagoch tend de handen uit de mouwen om de Zeedijk op te knappen. In het kader van NL Doet ruimden ze zwerfvuil op, terwijl graffiti artiest Tom Pieters het praathuisje in een nieuw jasje stak. Op verschillende plaatsen in de re gio waren vrijwilligers in de weer voor NL Doet. Een aantal acties: Bij zwembad De Spetter in Tho- len hebben ruim veertig vrijwilli gers zaterdag de boel opge knapt. Glasscherven op het ter rein zijn opgeruimd, het onkruid tussen de tegels is verwijderd en de toilethokjes zijn van top tot teen schoongemaakt. Op 2 april is er opnieuw een vrijwilligers- dag om de laatste klusjes te kla ren. Meer informatie: blijvenspet- teren.nl. In Borssele is er zater dag hard gewerkt in de tuin van Stichting Zeeuwse Zorgtuinen. Wethouder Kees Weststrate en vijf ambtenaren hebben samen met begeleiders en bewoners onder meer wilgen geknot, fram bozen- en aardbeienplanten ge plant en het pad herbestraat. Zorgboerderij EQuiMio in Sint-Annaland gaat fris de lente tegemoet. Vrijwilligers hebben twee dagen achter elkaar ge klust. Daardoor kunnen begelei ders hun tijd en aandacht beste den aan de zorgtaken. In het asielzoekerscentrum in Goes was er zaterdag een ver wenmiddag voor vrouwen. Ze konden hennatatoeages laten zetten, er werd naar internationa le muziek geluisterd en er was een high tea. Het doel was om mensen van binnen en buiten het AZC te verbinden. Tom Pieters leeft zich met spuitbussen uit op het praathuisje aan de zeedijk, foto Johan van der Heijden Anita van der Jagt dorpsraad door Elodie Kint GEERSDIJK. Slachtoffers moeten zo snel mogelijk hulp kunnen krijgen, wanneer er reanimatie nodig is. Daarom moeten burgerhulpverle ners in Kats, Wissenkerke en Geersdijk zich aansluiten bij Hart veilig Wonen (HVW). Dat heeft het Noord-Bevelandse college van B en W besloten. Wassen en repareren is goedkoper dan een nieuw tapijt Verkoop Wasserij Herstelling van oosterse tapijten 4811 NM BredaNieuwe Ginnekenstraat 21 GSM 06 82712 502 Wij reinigen uw tapijt volgens oude Perziche traditie. U kunt er zeker van zijn dat uw tapijt vakbekwam behandeld wordt. Chloorvrije biologische reiniging vlekkenverwijdering op plantaardige basis zonder kleurverlies. Wij zijn geopend van maandag t/m zaterdag 10.00 -18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69