Tweedehands koopjes in de Zeelandhallen 14 BEVELANDEN en THOLEN Speelgoed en kleding voor nop Bijzondere spullen en DVD's Goed zoeken naar de pareltjes Predikant Meeuse is geridderd .vNcpfm&l De Snuffelmarkt in Goes is in trek bij jonge ouders. Tweedehands spullen zijn ideaal voor kinderen, want die verslijten alles zo snel. In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Het is gezellig en lekker goedkoop' GOES. Tweedehands kleding en speelgoed zijn in trek op de Snuffelmarkt in de Zeelandhallen in Goes. Ide aal voor kinderen, want zeg nou zelf: wie ligt er wak ker van kapotte knieën in een broek van vijftig cent? Daarom komen er naast ouderen, ook een hoop jon- Nancy Kruijt (31) uit Goes zoekt op de Snuffelmarkt vooral naar kleren voor haar kinderen. Haar dochter Nora (3) heeft net een speelhuisje van Hello Kitty ge scoord voor één euro. „Daar kun je toch niet voor sukke len? Kinderkleding kost hier meestal maar vijftig cent per stuk. Als ze dan buiten spelen en met hun knieën op de grond zit ten, is dat helemaal niet erg. En het is hier nog eens gezellig ook. Ik probeer iedere drie maanden te gaan. Je vindt net wat andere spullen dan in de stad en wat je nu betaalt aan entreekosten, ben je anders kwijt aan parkeergeld." ge ouders op de markt af. Allemaal op zoek naar iets bijzonders, iets goedkoops of gewoon voor de gezel ligheid. Wie goed zoekt tussen de oude meuk dat in de honderden kramen ligt uitgestald, vindt soms best wat leuks, foto's Johan van der Heijden Jasper Feijtel (42) uit Dordrecht combineert een uitje naar de Snuf felmarkt meestal met een bezoek je aan zijn moeder, die vlakbij Goes woont. „Van tevoren weet je niet waar mee je naar buiten loopt. Je ziet hier spullen die je in de winkel niet vindt. Iets ouds, of bijzon ders. Laatst hebben we bijvoor beeld een microscoop voor onze dochter gekocht. Dat kost nor maal een fortuin, ik heb er maar 25 euro voor betaald. Ik kijk ook al tijd even of er nog leuke DVD's zijn voor de kinderen. Iets van ani matie vind ik zelf ook wel aardig om te kijken." Joyce Maat (29) uit Goes rekent vier kledingstukken in één keer af. Voor vier euro. Ze probeert ie dere maand haar slag te slaan op de Snuffelmarkt. „Ik koop hier eigenlijk van alles. Vooral kleding en spullen voor in huis, of iets leuks voor mijn doch ter. Ik ben wel selectief, het moet er nog goed uitzien. Ik vind het leuk om op zoek te gaan naar de pareltjes. De hippe dingen pik ik er tussenuit. Ik heb nu een grote opbergmand gekocht voor in huis en twee blouses, een topje en een jurkje. Ik koop dat gewoon op de gok. Als het niet past, dan ver koop ik het zelf weer door." GOES Cursus omgaan met spanningsklachten SMWO start van daag met de cursus 'Omgaan met span ningsklachten voor vrouwen'. Tijdens de bijeenkom sten ervaren deelne mers hoe zij kunnen omgaan met span ningsklachten en de ze kunnen verminde ren. De cursus be staat uit acht tot tien bijeenkomst en vindt plaats op maandag van 13.30 tot 15.00 uur aan de 's-Heer Elsdorpweg 12 in Goes. Deelname is gratis. Aanmelden via infopunt@smwo.nl of 0113-277111. GOES Jeugd maakt zelf weerstation Het Milieu Educatie Centrum De Bevelan- den houdt woensdag een jeugdactiviteit waarbij het weer cen traal staat. Kinderen tussen de zeven en twaalf jaar gaan aan de slag met het weer en maken een zelf een weersta tion. Aanmelden kan per mail via info@mecdebevelan den.nl of telefonisch: 0113-252628. De kosten bedragen één euro per kind. De ac tiviteit vindt tussen 14.30 en 16.30 uur plaats op De Holland se Hoeve in Goes. KRUININGEN Viering 60-jarig bestaan Anbo-afdeling De Anbo-afdeling in Kruiningen bestaat dit jaar zestig jaar en dat wordt morgen ge vierd met alle senio ren van Reimerswaal. Het feest is in 'Ons Dorpshuis Kruinin gen' en duurt van 14.00 tot 17.15 uur. GOES. Cornelis Meeuse (70) werd zaterdagavond door de Goese burgemeester René Verhulst verrast met een Koninklijke Onder scheiding. De predikant van de Sionkerk in Goes zat op een bijeen komst van het Deputaatschap voor Israël, toen Verhulst aan het ein de van de avond het woord nam. Meeuse ontvangt de onderscheiding vanwege zijn jarenlange inzet voor het Deputaatschap. Twintig jaar geleden was hij al betrokken bij de oprichting en hij is nog altijd actief. Hij legt jaarlijks werkbe zoeken af aan landen waar veel Joden wonen, zoals Israël, Oekraïne en Moldavië. Daarnaast is Meeuse actief geweest voor een heleboel andere initiatieven, zoals het Deputaatschap Bijbelverspreiding. De Goesenaar mag zichzelf naast predikant, voortaan ook 'Ridder in de Orde van Oranje Nassau' noemen, foto Johan van der Heijden GOES Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - Inloopochtend voor ondernemers, gratis advies op ge bied van o.a. Social Media en juridische of financiële zaken; Erasmuspark, vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Terminus, Sta tionsplein 1, 20.00 uur - Lezing mme. Noëlle van der Wie- le-de Raulin bij Alli ance Francaise HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljar ten voor senioren 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen HEINKENSZAND Roofvogel straat 53, 18.30-21.30 uur - Workshop 'Paas- brunch maken' KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Exposities schilderijen René Tramper en zelfge maakte poppen van Lida Fakkeldij KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren; Overdag - Expositie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerse- ke te zien RILLAND Dorpshuis Luctor Et Emergo, 14.00-16.30 uur - Klaverjassen voor 50+'ers; Nieuwe Vliedberg, 14.00 uur - Filmmiddag NIEUWDORP Spanjeweg 1, 09.00 -17.00 uur - Ten toonstelling 'raak vlakken' door San dra van der Meulen en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij YERSEKE Trefpunt, Moer- plein i2d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljarten voor senioren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68