Erwin Adan is de vermoeienissen van trail te boven Atlete Shirley Kerkhove wereldkampioen 800m Hans Dekkers sterkste in GP Thermilux 18 SPORT De Bree net naast podium Tovaal kan veldoverwicht niet omzetten in ruime overwinning Walcheren sterk uit startblokken Achtste plaats Van Goethem Erwin Adan zag zijn kans schoon en nam in de beginfase Joeri Versluis en Joerie Smit (mas ter 35), op sleeptouw. Daar achter bevonden zich Niels Goudswaard, Sven Vermeulen en Peter Balken ende. Op het pittige parkoers maakte Adan listig gebruik van zijn trail- conditie en won in 58 minuten en 26 seconden. Versluis hield de tweede plaats vast en finishte bin nen een minuut van Adan. De eerste master 35, Joeri Smit, eindigde als derde en bleef nog net binnen het uur. Niels Gouds waard was de sterkste H45 en hield Vermeulen, Balkenende en Besuijen achter zich. Bij de vrouwen stond er geen maat op Laurey van den Berge die na één uur, vier minuten en acht seconden de finish passeerde. Leo- nie Ton werd tweede op vijf minu ten. Moniek Raaymaster finishte op de derde plaats overall voor My- rthe Faro, die 'normaal' haar wed strijden in Zeeuws Vlaanderen loopt. Mirthe Overkamp bleef op de vijfde plek, kort achter Faro. Patrick de Vos zorgde met Franklin van Anrooij en Niels van Tuil voor een compleet AV'56-ere- podium bij de wedstrijd over 7,5 kilometer. De Vos liet een tijd van 28.15 minuten noteren Junior Ilvia Hedeerik (Energie) Atleet van Dynamica wint Pannekoekloop over vijftien kilometer. Hij loopt een tijd van 58.26 minuten liep sterk bij de vrouwen en finish te tussen de mannen op de vierde plaats overall in 34.29, voor de Bel gische Annick Beckers. De Pannekoekloop kende on danks de concurremtie van het NK cross in Oldenzaal een groot deelnemersveld. „Wat ben ik ongelooflijk trots. Ik heb twee medailles binnen kun nen halen op het WK indoor in Italië", liet Kerkhove na haar gou den race van gisteren op Facebook weten. Bovendien had de atlete uit Zeeuws-Vlaanderen na het beha len van haar gouden en zilveren plak lovende woorden over voor haar trainer Sjakkie van den Broe- ke. „Je bent een toptrainer", begon Kerkhove met het uitdelen van complimenten aan haar coach. „Ik hoop dat we nog vele jaren samen kunnen trainen en vooral lol kun nen maken. Maar nu is het tijd om te feesten", besloot ze haar be richt. Medailles winnen op een WK is niets nieuws voor Kerkhove. Vo rig jaar veroverde ze op de 800 me ter tijdens het WK outdoor in Do ha (Qatar) al de bronzen plak. Na een ongelukkig verlopen toer nooi is Peter de Bree toch nog vierde geworden op het NK libre groot eerste klasse. De Middel burger won zijn eerste partij in vier beurten van Edwin Zwiers en dat werd meteen zijn langste partij. De volgende twee gingen verloren, maar toen herpakte De Bree zich. Tegen de latere kam pioen werd het 300-300, nadat De Bree in de nabeurt in een keer naar de finish holde. In de slotronde waren twee beurten genoeg om te zegevieren. Met zes punten werd hij vierde. Van Noorden wint Crêtes de Spa Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke heeft zaterdag voor de derde keer in zijn car rière de Crêtes de Spa gewon nen. Dat is een trail in de Arden nen over ongeveer 57 kilometer. De Bevelander finishte na 4.56.45 uur en bleef de concur rentie bijna twaalf minuten voor. Voor Van Noorden was de wedstrijd in België de eerste se rieuze test van het jaar. Komen de zomer wil hij nog langere wedstrijden lopen. Weer nationale judotitel Godschalk Judoka Indy Godschalk uit Mid delburg is zaterdag Nederlands kampioen geworden in de catego rie onder vijftien jaar. De twaalf jarige judoka van sportschool Geelhoed won in de finale van Fleur de Ruijter van Haaglanden. Vorige maand werd Indy God schalk ook al Belgisch kampioen. Neomi Poppe uit Middelburg verloor de kleine finale. Mulder tweede in Wallonia Cup Zoë Mulder is gisteren op de tweede plaats geëindigd bij de Wallonia Cup in Dinant. De mountinbikster uit Heinkens- zand kwam uit bij de nieuwelin gen. Mulder rijdt voor het Vano-Mobil MTB-team. Emma Verloop (Wissenkerke) werd in dezelfde categorie vierde. De rugbyers van Tovaal waren gisteren op eigen veld beter dan Hookers 2, maar konden het veldoverwicht niet omzetten in ruime cijfers. De derdeklasser uit Goes won nipt met 10-7 van de bezoekers uit Hoek van Hol land. „Wedstrijden tussen Tovaal en Hookers 2 staan bekend als duels tussen twee ploegen die aan el kaar gewaagd zijn", vertelde Jan Otte van de Goese club. En de uitslag geeft dat ook wel weer, maar Tovaal was vooral in aanval lend opzicht veel ijveriger. „Ver dedigend stonden zij erg goed, het was moeilijk om door hun laatste lijn heen te komen", zei Otte. Toch ging de thuisploeg met een voorsprong rusten. Matthijs van Roemburg opende de score met een try. Jens Dekker deed dit kunstje in de tweede helft na en bracht de tussenstand daarmee op 10-0. Hookers kwam in de slotfase met een try en een rake conversie nog terug tot 10-7, maar daar bleef het bij. Voor Tovaal zit het seizoen er nu op. De ploeg staat tweede, maar zakt door een aantal inhaalwed strijden waarschijnlijk nog een plaatsje. „We hebben een erg goed seizoen gedraaid. De basis die onze coach Brian Hendry heeft neergezet, is goed. We kun nen nu even vooruit", aldus een tevreden Otte. In de vierde klasse van de hock- eycompetitie voor vrouwen ken de Walcheren een voortvarende start. Via een zeer sterke eerste helft (5-0) werd Zundert kans loos verslagen. Voor HSD was de opdracht te zwaar, want bij Hoeksche Waard boog het Schouwse team met 8-0. Walcheren-Zundert 5-2: Een fel en goed spelend Walcheren kwam sterk uit de startblokken. In een helft die gekenmerkt werd door éénrichtingsverkeer stoomde Walcheren naar een be slissende voorsprong van 5-0. Die voorsprong kwam tot stand door drie treffers van Maira Burg graaf en doelpunten van Merel Het was voor Dekkers pas zijn derde wedstrijd van het seizoen, maar hij wist vooraf al dat zijn conditie op peil was. „In Gent-Staden kwam ik weliswaar tekort, maar dat is logisch in de eerste koers van het jaar", legde Dekkers uit. „Vorige week ging het al een stuk beter in Brus- sel-Zepperen. Ik werd daar on danks de barre weersomstandig heden veertiende in een sterk deelnemersveld. Dat gaf voor mij al de bevestiging dat ik op de goe de weg ben." Dekkers liet niets aan het toe val over in de GP Thermilux. „Ik heb heel de wedstrijd aanvallend gereden. Ik had al verschillende aanvalspogingen gedaan. In de slotkilometer kwam het peloton terug aansluiten, maar ik bleef goed vooraan zitten. Ik begon vroeg aan de eindsprint, maar niemand kwam nog over mij." van Oostrom en Daniëlle Sturm. In de tweede helft verzuimde Walcheren door te drukken en kon Zundert in de slotminuten nog tegenscoren. Hoeksche Waard-HSD 8-0: In de eerste competitiehelft moest HSD al met ruim verschil bui gen voor deze technisch vaardi ge tegenstander. Nu was dat niet anders. Toch bood HSD ruim dertig minuten aardig tegen stand en hield in die periode de schade beperkt tot twee tegen treffers. In de laatste vijf minu ten liep de thuisploeg uit naar 5-0. Direct na rust werd het uit een strafcorner 6-0 en later in het duel werd het 7-0 en 8-0. STEKENE. Brian van Goethem is achtste geworden in de Omloop van het Waasland. De 24-jarige renner van Team Roompot Oran je maakte deel uit van een kop groep van veertien renners. De ze ge ging naar de Belgisch kam pioen Preben van Hecke (Top sport Vlaanderen-Baloise). Topsport Vlaanderen-Baloise was in de slotfase met vier renners vooraan vertegenwoordigd en deelde zoals verwacht de lakens uit. Van Hecke maakte uiteinde lijk het karwei voor de ploeg af. Van Goethem kon zich daarachter nog mengen in de strijd om een ereplaats en finishte als achtste. Woensdag staat de renner uit Sluiskil aan het vertrek van Nok- ere Koerse. Erwin Adan is op weg naar de eindzege in de Pannekoekloop. Hij won de wedstrijd in een tijd van 58.26 minuten, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN. Na zijn derde plaats in de halve trail van Burgh bleek Erwin Adan nog altijd in top conditie. De atleet van Dynamica won zaterdag de Pannekoekloop in Westenschouwen. Hij deed over de vijftien kilometer 58.26 minuten Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Laurey van den Berge (1.04.08). door Daniel Vervelde ANCONA. Voor Shirley Kerkhove is het wereldkampioenschap indoor voor atleten met een verstandelij ke beperking uitstekend verlopen. De atlete uit Zuiddorpe won giste ren in het Italiaanse Ancona goud op de 800 meter en snelde zater dag in een persoonlijk record, van 1.05.73 naar 1.04.19, naar de zilve ren plak op de 400 meter. AFFERDEN SPA APELDOORN DINANT GOES Tovaal was gisteren ijverig aan het aanvallen, maar stuitte vaak op de defensieve muur van Hookers, foto Johan van der Heijden VLISSINGEN door Job de Feijter MERELBEKE. Hans Dekkers heeft de GP Thermilux op zijn naam ge schreven. De 34-jarige renner van het Arrow Cycling Team kwam na een wedstrijd van 117 kilometer als eerste over de meet in Merel- beke. In de eindsprint liet de ren ner uit IJzendijke de Belgen Kevin Lava en Bram van Renterghem achter zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64