Seolto zet de kroon op het werk Extra tijd fataal voor rugbyers Jeugd helpt BC Vlissingen SPORT 17 Wesley Mol derde in Vollezele TTC Middelburg langs staartploeg Het toeleven naar 12 maart, met in het achterhoofd dat de club ernaar smachtte om einde lijk weer eens een kampioen schap te vieren, deed de span ning oplopen tot die van een ech te kampioenswedstrijd. In de goed gevulde sporthal De Belt poogde een vrijuit spelend Atlas 75-87: Het op de tweede plaats staande Attacus schoot in het eer ste kwart met scherp. Door acht driepunters nam de ploeg uit Veg- hel een 28-16-voorsprong. In het tweede kwart kreeg BC Vlissin- de aanstaande kampioen nog een hak te zetten, maar in de stijl van het seizoen was de ploeg ook hier tegen bestand. De vroege voorsprong van Seol to groeide uit naar vijf punten, slonk kort naar twee punten, maar Seolto had de touwtjes in handen. Ook in deze finalewed strijd toonde Seolto haar kracht: een dameskwartet met een nau welijks af te remmen scorings- drang, aangevuld met heren die begrijpen welke meerwaarde dat heeft voor de ploeg en de dienen de daad daarbij voegen. „Het col lectief dat daardoor ontstaat, is de basis voor dit succes", overzag coach Bert Mol de serie van ne gen winstpartijen die zijn ploeg naar de titel leidde. Ook tegen Atlas scoorde Seolto gen meer vat op het spel, waar door de marge bij rust niet groter werd: 35-49. In het derde kwart kwam een hardwerkend BC Vlis singen iets dichterbij: 55-66. In het laatste kwart slaagde het team van coach Stefan Karadzic er niet meer in om dichterbij te komen, waardoor Attacus met 75-87 won. Scores BC Vlissingen: Raylin Jimenez 21, Mike de Kraker 20, Benjamin Steenbeek 9, Dorde Karadzic 8, Amar van Sluijs 8, Amir Blokpoel 5 en Jo- In Boxtel moest BC Vlissingen vijf speelsters missen, maar dit werd goed opgevangen door jeugdspeelsters. over veel schijven. „Nog een facet waarin we gegroeid zijn", stelde Mol toen hij het zaalseizoen ana lyseerde. De Vlissingers straften individuele foutjes van hun tegen stander efficiënt af. Het gaatje van drie punten dat daardoor al 'Over een heel seizoen was Seolto de beste en dus de terechte kampioen' voor rust (8-11) ontstond, hield stand. Atlas-coach Edwin Ma chielse berustte: „Over een heel seizoen was Seolto de beste en dus de terechte kampioen." Collega Mol kon het moeilijk met hem oneens zijn, al was de Vrouwen. JRC Boxtel-BC Vlissingen 45-55: In Boxtel moest BC Vlissin gen vijf speelsters missen, maar dit werd goed opgevangen door een aantal jeugdspeelsters. In het eerste kwart hielden de teams el kaar in evenwicht: 11-12. Tot 20-20 bleef het gelijk, maar net voor de rust nam BC Vlissingen uit naar 20-25. Na de pauze ging de ploeg van coach Arjan de Bruin door en liep uit naar een maximale 39-20-voorsprong. JRC Boxtel kwam nog wel een paar keer dich terbij, maar BC Vlissingen bleef op voorsprong en won met 45-55. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 21, Rachel Zorgvliet 17, Elisa Kuipers 8, Anouk van Pelt 4, Charmey Koemans 4 en Johanna Kuijs Murcia 1. Yersekenaar verrast over de snelle ontwikkeling van zijn ploeg. „De doelstelling was om te bouwen aan een team dat bij de bovenste vier kon eindigen." Dat de Vlissin gers een versneld proces door maakten en dat opsierden met de ultieme beloning kon Mol niet be vroeden. Wat de tweede klasse Seolto gaat brengen? „Eerst maar eens nagenieten van het kam pioensfeestje en de veldcompeti- tie goed afsluiten. Daarna volgt de prognose voor volgend sei zoen." VOLLEZELE. Wielrenner Wesley Mol is zaterdag als derde over de meet gekomen tijdens een junio renwedstrijd in het Belgische Vol lezele. De zeventienjarige renner van Acrog-Balen BC moest na een wedstrijd van 74,8 kilometer en kel de Britse winnaar Jacob Vaug- han en de Belg Laurens Huys voor zich dulden in de eindsprint. De eerstejaars junior maakt deel uit van een kopgroep van zeven renners. Op tweeënhalve kilometer van de streep ging Mol op de kasseiberg Congoberg in de achtervolging op een kopgroep. Hij sloot aan. „Ik zat helaas niet goed gepositio neerd voor de sprint bergop. Ik moest dan ook genoegen nemen met de derde plaats." Oemoemenoe ging sterk van start in Sassenheim. Dat moest ook wel, want door de nederlagen van de afgelopen weken is de formatie naar de derde plaats gezakt in de Plate-poule, de degradatiegroep van de ereklasse. Yedney America opende na tien minuten de score voor de Middelburgers met een try na een scrum. Deniël van der Waal benut te de daaropvolgende conversie en bracht de score daarmee op 0-7. Maar niet lang daarna kwamen The Bassets door een try alweer te rug tot 5-7. Oemoemenoe had echter geen zin in een spannende pot en nam voor rust nog een ruime voor sprong. Jordan Kersten en Dicky Wullems zetten allebei vijf pun ten op het scorebord en een benu- te conversie van Van der Waal be paalde de ruststand op 5-19. The Bassets kwam na de pauze beter uit de startblokken en kwam via een try terug tot 10-19. Van der Waal vergrootte de marge vervolgens weer in het voordeel van de Middelburgers. Hij maakte er 10-26 van met een try en een ra ke conversie. De zege leek door de marge van zestien punten binnen voor de Middelburgers. Maar niets was minder waar. De thuisploeg kwam terug tot 24-26 en kreeg, na dat de reguliere speeltijd al was verstreken, nog een penalty. Deze werd benut, waardoor de Sassen- heimers voor het eerst in de wed strijd op voorsprong kwamen: 27-26. In de twee minuten die resteer den, probeerde Oemoemenoe nog wel toe te slaan. Maar tevergeefs. Door de nederlaag moeten de Mid delburgers de komende twee duels winnen om de Plate-fmale nog te kunnen bereiken. Niet alleen de mannen van Oemoemenoe hadden pech, ook de vrouwen verloren nipt. Op be zoek bij The Hookers werd het 35-34 voor de thuisploeg. MIDDELBURG. De tafeltennissers van TTC Middelburg blijven uit stekend draaien in de tweede divi sie van het landelijke tafeltennis. Zaterdag was de Zeeuwse koplo per met 7-3 te sterk voor hekken sluiter Red Stars 2. De Middelburgers konden niet in de sterkste formatie aantreden in de eigen sporthal De Zandkuil. Captain Jan-Henk Bomhof werd vervangen door Emiel de Rijke, die één punt binnensleepte. Sören de Witte sloot twee enkel partijen winnend af, terwijl routi nier Riny Kasse drie enkelpar tijen in de wacht sleepte. De Wit te en Kasse zorgden samen voor het zevende punt, door de dubbel- partij in het voordeel van de Mid delburgers te beslissen. MAANDAG 14 MAART 2016 De korfballers van Seolto konden zaterdag door een 20-16-overwinning op Atlas de kampioensvlag hijsen in de derde klasse. Trainer Bert Mol was ver rast door de snelle ontwikkeling van zijn team. foto Lex de Meester door JaapJan Ritsema OOST-SOUBURG. Met winst op At las (16-20) zetten de korfballers van Seolto zaterdag de kroon op het zaalseizoen. Na een enerveren de titelstrijd met Togo, Atlas en KVK behaalde de Vlissingse ploeg het kampioenschap in derde klas se K. Boven de verwachtingen van coach Bert Mol promoveert Seol to naar de tweede klasse. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De basketbalmannen van BC Vlissingen kwamen na vijf weken eindelijk weer in actie. Te gen Attacus werd met 75-87 verlo ren, waardoor BC Vlissingen nu op de negende plaats in de eerste divi sie staat. De Vlissingse vrouwen be haalden een belangrijke uitzege te gen JRC Boxtel en stegen daardoor naar de achtste plaats in de twee de divisie. Mannen. BC Vlissingen - Attacus Edwin Machielse trainer Atlas chem Beumer 4. Scores Seolto: Tom Harthoorn 5, Mayella Kuizinga en Mariëlle Francke 4, Rowena de Pagter en Remi van den Broeke 3, Lieven Middelhoek 1. Sores Atlas: Ben van Hese 6, Johnny Forrer 5, Tim Dibala 3, Irina Trijillo en Stephan de Boer 1. door Daniel Vervelde SASSENHEIM. Lang leek Oemoeme- noe zaterdag af te stevenen op een zege op bezoek bij The Bassets. Tot de slotseconde gingen de Mid delburgse rugbyers met 24-26 aan de leiding. In de extra tijd ging het echter toch nog mis: 27-26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63