Orion kan kampioenschap ruiken Wizora is een echte merrie: dominant Dalllnga.com laat supporters weer glimlachen SPORT 19 Met nog drie wedstrijden te gaan hebben de handbal lers van SV Orion aan één overwinning voldoende om kampioen van de eerste klasse te worden. De ploeg uit Heinkenszand boekte gisteren een 29-26-overwin- ning op laagvlieger Tremeg. Delta Sport leed in de hoofdklasse de vierde nederlaag op rij. De vrouwen van EMM/Olympus wonnen van EHV en stegen naar de derde plaats. Mannen. Hoofdklasse. Internos/United Breda-HV Delta Sport 28-24: „De jon gens hebben er voor geknokt. Het was een heel goede wedstrijd, maar na het laatste fluitsignaal stonden we weer met lege handen", was de reactie van coach Jan Groenendijk na afloop van de vierde nederlaag op rij voor Delta Sport. Halverwege stond het 12-11. Del ta Sport bleef de gehele wedstrijd in 'Het was een heel goede wedstrijd, maar na het laatste fluitsignaal stonden we weer met lege handen' het spoor van Internos en knokte zich driemaal terug tot één punt verschil. „Maar vervolgens wilden we te ge haast de gelijkmaker scoren", aldus Groenendijk. Eerste klasse. SV Orion-Tremeg 29-26: Een 'op papier' makkelijke tegenstan der bleek nog niet zo eenvoudig te zijn voor koploper Orion. De thuis ploeg domineerde de wedstrijd tegen Tremeg, maar maakte het zichzelf on nodig moeilijk. Na een 16-14-rust- stand werd uiteindelijk een 'zakelijke' 29-26-overwinning geboekt. „Het was absoluut niet onze beste wedstrijd", analyseerde Orion-speler Nik van Da len. „We scoorden vandaag een zesje, misschien een zesenhalf, maar het was genoeg voor de overwinning en dat is het enige dat in de deze fase telt." In Heinkenszand kan men de titel nu ruiken. Bij winst zondag tegen VHC kan de champagne ontkurkt worden. „Dan zullen we wel beter moeten spe len dan vandaag", aldus Van Dalen. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/ Olym- pus-EHV 29-21: EMM/Olympus had van het begin af aan de touwtjes in handen tegen laagvlieger EHV. Halverwege leid de de thuisploeg met 16-11 en in de tweede helft werd die voorsprong uitge bouwd naar 29-21. Volgens coach Ron de Waal lag de overwinning in de lijn der verwachtingen. „We hebben lekker door gewisseld en twee B-junioren kun nen inpassen", doelde De Waal op het meespelen van de zestienjarige Romy Koops en Shirley Jacobs. „Het is goed om te zien dat die jonge meiden er klaar voor zijn als het nodig is." In het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land stuurde Leanne van der Wek ken de merrie Wizora in de klasse B in beide proeven naar de over winning (65,33 en 62,00 procent). Leanne van der Wekken: „Wizora is een echte merrie. Zeer domi nant. Het is aan dat karakter mis schien wel te wijten dat ik ben gaan mennen" zei ze. „Ik heb haar eerst onder het zadel gereden, maar dat was geen succes. Voor de kar gaat ze er voor en toont ze veel progressie." Talitha de Jonge (Borsele) ein digde met de merrie Dandelons ZiZi als tweede (64,32 en 62,00 procent). Met de merrie Eine voor de wa gen liep Leon van der Wekken in de klasse L in beide omlopen naar een afgetekende zege (63.00 en 67.00 procent). „Eline heb ik ge fokt uit de merrie waar mijn doch ter mee rijdt. Ze heeft het karak ter van haar moeder. Het is ook een pittige tante, die je echt moet laten voelen wie de baas is. Maar in de ring gaat ze er voor. Dit is pas mijn tweede wedstrijd in L en we hebben ze beide gewonnen. Dus mag ik niet te klagen." Tattjana Duine uit Oost-Sou burg en de ruin Jody eisten de tweede plaats op (59,33 en 60,67 procent).legde In de klasse M trok Kees Fran- cke en de met veel uitstraling voor de wagen lopende Friese hengst Ulke de opgaande lijn door. Met fraai gelopen lijnen liep de aanspanning uit Grijpkerke naar de overwinning (59,33 en 63,00 procent). „Ik ben tevreden maar het moet nog meer beves tigd worden. Ik rijd de hengst ook onder het zadel. Daar kan ik hem ondersteunen met mijn benen. Dat mist hij voor de kar en daar door is hij wat onzeker." Het was mooi om te zien dat de youngsters van de Sluiskilse formatie al voor de pauze de basis legden voor de overwinning. Pa trick Vasseur zorgde met zijn 43-50-overwinning op Stefan Spil- leman voor zijn vierde overwin ning dit seizoen en zijn tweede dit kalenderjaar. Spilleman was eerder dit seizoen ook al het slachtoffer van de dadendrang in de thuiswedstrijd. Dat gebeurde toen in 54 beurten, nu waren 51 beurten genoeg. Op het andere biljart deed Ste ven van Acker even lang over zijn partij tegen Thérèse Klompenhou wer, in een ver verleden nog eens teamgenoten bij team Verbrugge. Het werd 36-50 voor de jonge Belg die daarmee zijn totaal tot nu toe bracht op acht overwinningen. Na de pauze maakten Jean Paul de Bruijn en Frédéric Caudron het karwei af. De Bruijn deed dat op degelijke en Caudron op superieu re wijze. De Bruijn versloeg de Duitser Stefan Galla met 36-50 in 35 beurten. Op de andere tafel za gen de toeschouwers een wed- 'Het was fascinerend om te zien hoe die mannen speelden. Beiden boven 3.000 gemiddeld, dat zie je niet vaak' strijd van hoog niveau tussen de Turkse thuisspeler Murat Caci Coklu en Caudron. Na vijf beur ten stond er 19-20 op het score bord, na twaalf beurten werd het mede dankzij een serie van der tien van Caudron 37-47. Nog gaf Coklu zich niet gewonnen en kwam terug tot 44-49, maar toen vond Caudron het welletjes en maakte het uit. Coklu had nog wel een nabeurt en maakte daarin nog drie caramboles: 47-50 na vijf tien beurten en de moyennes wa ren 3.133 om 3.333. Teamcaptain Patrick Vasseur na afloop: „Het was fascinerend om te zien hoe die mannen speelden. Beiden boven 3.000 gemiddeld, dat zie je niet vaak. Ik ben ook con tent met mijn eigen overwinning. Dat geeft toch weer wat extra ver trouwen." Het kampioenschap bandsto ten in de tweede klasse is na een spannende finale gewonnen door Pierre van den Berg van BV Kwa- dendamme. Lang leek hij onbe dreigd op de titel af te gaan, maar met de finish in zicht haperde de motor en drong Martin Capelle van DOS Oosterland nog aan. Van den Berg kreeg in de vijfde ronde klop van Capelle en speelde een ronde later gelijk. Daardoor begon nen de kemphanen gelijk aan de slotronde, maar Van den Berg hield een beter moyenne over: 3.06 om 2.59. Ad de Rooij van VEGABV werd vierde net voor clubgenoot Jan Brinkman. Sjaak Olivier van ALM, als topfavoriet van start gegaan, kwam er niet aan te pas en werd zevende. MAANDAG 14 MAART 2016 Orion-speler Guy Peters breekt door de defensie van Tremeg. foto Johan van der Heijden door Menno Kole Jan Groenendijk coach Delta Sport Scores Delta Sport: Koen de Bruijn en Brendan Meulmeester 6, Thijs van Splun- der 4, Kevin Meulmeester en Tim Vlees houwer 3, Aron Groenendijk 2. Scores EMM/Olympus: Demi van Strydon- ck 10, Marieke Riemens 8, Suzanna Cop- poolse 4, Petula Brasser, Lynn Laarakker en Shirley Jacobs 2, Martje Huijben 1. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND Leon van der Wekken en dochter Lean- ne uit Burgh-Haamstede eisten za terdag tijdens de wedstrijd van de Zeeuwse Menvereniging een hoofd rol op. Ze heersten in de dressuur enkelspan paarden. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN. De driebanders van Dallinga.com zijn na de 8-0-zege op Holland Mineraal/Bousema op geklommen naar de zesde plaats in de eredivisie. Na een aarzelende seizoenstart en wispelturige optre dens is een plaats in de play-offs onbereikbaar geworden, maar het slot van de competitie doet in Sluis kil de glimlach op de gezichten van de biljartliefhebbers terugkeren. Patrick Vasseur teamcaptain Dallinga.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48