Scheldesport superieur in derby Extra tijd fataal voor rugbyers Vrouwen Rapide goed uit winterstop SPORT 17 TTC Middelburg langs staartploeg De Terneuzenaren wonnen voor de vierde achtereenvolgende keer (78-74-zege tegen Pendragon 2) en zijn daardoor vrijwel zeker van behoud in de tweede klasse. Vrouwen. Scheldesport-BC Vlissin gen 2 70-44 (37-18): Scheldesport kende in de Zeeuwse derby een flitsende start met een 16-5-voor- sprong. De ploeg van coach Mar- Vrouwen. Derde klasse. Prinsen- beek-Rapide 0-3: Rapide kwam nauwelijks in de problemen en heerste op alle fronten. De keep- tin van Ham liet de tegenstander uit Vlissingen geen kans om in de wedstrijd te komen. „We ble ven goed druk zetten op hun ver dediging", vond Van Ham. Bij de rust was het verschil opgelopen tot bijna twintig punten: 37-18. De thuisclub bouwde de voor sprong aan het eind van de derde periode verder uit tot 54-31. De Vlissingse vrouwen, bij wie oud-speelster Stella Hozee van Scheldesport meedeed, wisten zich toen al lang geklopt. Bij Scheldesport werd iedereen speel tijd gegund, zodat er regelmatig werd doorgewisseld. Zo speelde jeugdspeelster Lisa de Bruijne een goede wedstrijd. Julia Fuertes Cabello was vaak het eindstation van de Terneuzen- se aanvallen. De Spaanse centers ster van het team uit Hulst moest welgeteld één keer in actie ko men. Na twintig minuten opende Tatsjana van den Eynde de score na voorbereidend werk van Step hanie van Haperen en Leonie de Bruijne. Vijf minuten na de her vatting zorgde Lieke Alberti met een tip in voor de meer rustge vende 0-2. Een kwartier voor het einde kwamen de eindcijfers op het sco rebord. Laurien Cleijman nam de laatste treffer voor haar rekening na voorbereidend werk van Leo nie de Bruijne. Vierde klasse. Olympia-Liberty 1-4: Liberty was duidelijk de bete re ploeg. Dat kwam mede door dat Olympia niet goed bij de les peelster was dan ook topscorer bij Scheldesport met 26 punten. Elsemiek Kruijsse was goed voor elf punten. Scheldesport kende tegen BC Vlissingen 2 een flitsende start met een 16-5- voorsprong. De ploeg gaf de tegenstander geen kans om in de wedstrijd te komen Mannen. Scheldesport-Pendragon 2 78-74 (46-34): Het werd tegen Pendragon nog spannend in de slotfase, maar Scheldesport hield de punten in eigen huis. De Ter neuzenaren verkeren in een pri ma vorm en zijn aan een uitste kende serie bezig. Na vier verlies- was en de juiste gedrevenheid miste om voor een positief resul taat te gaan. Bij rust was het 0-2. Net na de hervatting zorgde Kirsten van der Peijl voor 1-2 en was er weer Rapide kwam nauwelijks in de problemen tegen het moeilijk bespeelbare Liberty en heerste op alle fronten. enige hoop bij de thuisploeg. Li berty nam daarna echter op nieuw het initiatief in handen en liep uit naar 1-4. Mannen, derde klasse. Olym- pia-Scoop Delft 5-2: Een fel star tend Olympia domineerde vanaf partijen boekte Scheldesport za terdag de vierde overwinning op rij. De winst was te danken aan een sterke eerste helft. Na een evenwichtige eerste periode lie pen de Zeeuws-Vlamingen uit naar een kloof van tien punten. Bij de rust was de stand 46-34. In de derde periode was het verschil nog acht punten (59-51). Men kwam in de problemen met de foutenlast. In de laatste perio de zetten de Tilburgers aan voor een slotoffensief. Martin van Ham scoorde net op tijd twee vrije worpen, waardoor de marge vier punten bleef. Forwardspeler Thijs de Groote was aanvallend sterk op dreef met 27 punten. Centerspeler Mau- rits van Aalst scoorde zeventien punten voor Scheldesport. de eerste minuut en liep uit naar een riante voorsprong, door tref fers van Jeroen Cauwels, Douwe Boerbooms, Gijs Schueler (straf- corner) en Evert Vermeeren. In de tweede helft zette Scoop Delft meer druk en was Olympia afhankelijk van counters. De be zoekers kwamen nog terug tot 4-2. Koen de Dobbelaere ontnam Scoop het laatste beetje hoop door de 5-2 te maken. Gilze-Rijen-Rapide 5-0: Koploper Gilze-Rijen was wel de betere ploeg, maar de eindcijfers gaven toch een geflatteerd beeld. Een hardwerkend Rapide verdiende minimaal één of zelfs twee tref fers. Daarnaast had de ietwat par tijdige arbitrage zonder meer in vloed op de ruime uitslag. Oemoemenoe ging sterk van start in Sassenheim. Dat moest ook wel, want door de nederlagen van de afgelopen weken is de formatie naar de derde plaats gezakt in de Plate-poule, de degradatiegroep van de ereklasse. Yedney America opende na tien minuten de score voor de Middelburgers met een try na een scrum. Deniël van der Waal benut te de daaropvolgende conversie en bracht de score daarmee op 0-7. Maar niet lang daarna kwamen The Bassets door een try alweer te rug tot 5-7. Oemoemenoe had echter geen zin in een spannende pot en nam voor rust nog een ruime voor sprong. Jordan Kersten en Dicky Wullems zetten allebei vijf pun ten op het scorebord en een benu- te conversie van Van der Waal be paalde de ruststand op 5-19. The Bassets kwamen na de pau ze beter uit de startblokken en kwamen via een try terug tot 10-19. Van der Waal vergrootte de marge vervolgens weer in het voordeel van de Middelburgers. Hij maakte er 10-26 van met een try en een rake conversie. De zege leek door de marge van zestien punten binnen voor de Middelburgers. Maar niets was minder waar. De thuisploeg kwam terug tot 24-26 en kreeg, na dat de reguliere speeltijd al was verstreken, nog een penalty. Deze werd benut, waardoor de Sassen- heimers voor het eerst in de wed strijd op voorsprong kwamen: 27-26. In de twee minuten die resteer den, probeerde Oemoemenoe nog wel toe te slaan. Maar tevergeefs. Door de nederlaag moeten de Mid delburgers de komende twee duels winnen om de Plate-finale nog te kunnen bereiken. Niet alleen de mannen van Oemoemenoe hadden pech, ook de vrouwen verloren nipt. Op be zoek bij The Hookers werd het 35-34 voor de thuisploeg. MIDDELBURG. De tafeltennissers van TTC Middelburg blijven uit stekend draaien in de tweede divi sie van het landelijke tafeltennis. Zaterdag was de Zeeuwse koplo per met 7-3 te sterk voor hekken sluiter Red Stars 2. De Middelburgers konden niet in de sterkste formatie aantreden in de eigen sporthal De Zandkuil. Captain Jan-Henk Bomhof werd vervangen door Emiel de Rijke, die één punt binnensleepte. Sören de Witte sloot twee enkel partijen winnend af, terwijl routi nier Riny Kasse drie enkelpar tijen in de wacht sleepte. De Wit te en Kasse zorgden samen voor het zevende punt, door de dubbel- partij in het voordeel van de Mid delburgers te beslissen. MAANDAG 14 MAART 2016 Julia Fuertes Cabello (nummer 18, met bal) was zaterdag de uitblinkster en topscoorster (26 punten) bij Scheldesport. foto Peter Nicolai door Aector Doorns VLISSINGEN. De basketbalsters van Scheldesport zijn weer een stap dichter bij de titel in de tweede klasse. In Terneuzen versloeg de koploper zaterdag de nummer drie BC Vlissingen 2 met ruime 70-44-cijfers. Ook de mannen van Scheldesport blijven het uitste kend doen. door Peter Snelders VLISSINGEN. De hockeysters van Rapide hebben goed overwinterd. Dat liet de ploeg blijken door mid del van een zeer overtuigende 3-0-zege bij het altijd moeilijk te bestrijden Prinsenbeek. Een klasse lager moest Olympia met 1-4 bui gen voor het technisch vaardige Li berty. In de derde klasse bij de mannen zorgde Olympia voor een verrassing, door Scoop Delft met 5-2 te verslaan. Rapide ging op be zoek bij Gilze-Rijen kansloos met 5-0 onderuit. door Daniel Vervelde SASSENHEIM. Lang leek Oemoeme- noe zaterdag af te stevenen op een zege op bezoek bij The Bassets. Tot de slotseconde gingen de Mid delburgse rugbyers met 24-26 aan de leiding. In de extra tijd ging het echter toch nog mis: 27-26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45