Zaamslag in ondertal overgeleverd aan DVS Tjoba put moed uit sterke generale Gorter maakt indruk bij dressuur Frustraties doen team de das om 16 SPORT Arnemuidse korfbalploeg verliest in play-offs van hoofdklasse van KCC. Promotie is ineens ver weg. DVS-Zaamslag 27-8: De slotronde van de zaalcompetitie had iets weg van David tegen Goliath. De snelle 5-0 wekte geen verbazing. Toch wist ook kampioen DVS zich niet goed raad met de overtal- situatie. In de bescheiden doelstel ling om van de nul af te komen slaagde juist het trio van degra dant Zaamslag. „We hebben er van gemaakt wat we er onder de ze omstandigheden van konden maken", stelde speelster Marjolein Verpoorte met een enigszins tevre den gevoel over de acht Zeeuw-Vlaamse treffers. Tjoba-BEP 29-26: Gedreven door het idee een week later te moeten pieken speelde Tjoba tegen de nummer twee van de ranglijst één van de betere wedstrijden van het zaalseizoen. De wispelturigheid bleef, maar viel weg tegen de doel treffendheid. „Beter laat dan nooit", stelde coach Derk Sercu met een gezonde dosis zelfspot. Tjoba nam een maximale voor sprong van zes punten en kon zich de mindere laatste tien minu ten permitteren. Luctor-ZKV 13-12: Het zaalseizoen winnend afsluiten was het doel. Daarin slaagde Luctor, al was het met de hakken over de sloot. Het rommelige spel zorgde ervoor dat de ploeg van coach Erik-Jan Delle- beke de Zuidlanders niet van zich afspeelde. Het ene vak vergrootte de voorsprong steeds, het andere had het aanzienlijk lastiger. Na het pareren van een 8-7-achter- stand tekenden de Terneuzenaren de zesde overwinning aan, waar door Luctor met Volharding de 'We hebben er van gemaakt wat we onder deze omstandigheden konden' Marjolein Verpoorte Zaamslag gulden middenmoot vormt. Swift-Vitesse 16-15: „Goed ge speeld, maar iets te weinig ge scoord." Voldoening haalde coach Dennis Plantinga vooral uit de veerkracht die zijn ploeg toonde toen Vitesse de regie over leek te nemen. wedstrijd om des keizers baard had Fortis zich een productief slot- offensief ten doel gesteld. De 21 treffers stemden tot tevredenheid, maar Vriendenschaar won. CAPELLE AAN DEN IJSSEL. De emo ties liepen zaterdag hoog op. TOP liet zich in Capelle aan den IJssel het hoofd op hol brengen, waar door het Arnemuidse team niet meer aan korfballen toekwam. „We hebben de energie in de ver keerde dingen gestoken", zei trai ner Arco Goedkoop na de 25-18- nederlaag bij KCC. „Dat zal de volgende wedstrijd anders moe ten." TOP aast op promotie naar de Korfbal League, maar die is nu ver weg. In de eerste ronde van de play-offs - een best-of-three te gen KCC - staat de ploeg met 1-0 achter. Het team zal zowel op 19 als 22 maart thuis moeten win nen om een ronde verder te ko men. „We zijn dan natuurlijk niet kansloos", zei Goedkoop opti mistisch. „Maar we zullen wel moeten leren van vandaag. We zullen rustiger en met meer con trole moeten korfballen." In de sfeervolle hal met twee fanatieke supportersgroepen had TOP aanvankelijk het beste van het spel. Zonder de aan haar achil lespees geblesseerde Petra van Belzen, die bekwaam werd ver vangen door haar zus Wilma Meulmeester, liep de Arnemuid se ploeg weg naar 5-8. Het meeste gevaar kwam van Anita de Rid der, die de eerste drie doelpunten van TOP voor haar rekening nam. Ook Jeanine Marijs en Jurgen Jan- se zorgden voor mooie treffers. „We hadden het verschil groter moeten maken", vond De Ridder. „Dit is de hoofdklasse en je ziet dat een gaatje van drie daarin niets voorstelt. Voor rust waren we onze voorsprong al weer kwijt." In de tweede helft lukte wei nig meer bij TOP. De ploeg die in de reguliere competitie zo vaak en zo knap het hoofd koel kon houden, raakte van de kook. De Arnemuidenaars stoorden zich voortdurend aan het stevige spel van KCC en vonden dat de scheidsrechter er onvoldoende te gen optrad. Het gevolg was dat ze geen puf meer hadden voor goed korfbal. „Eigenlijk moet ik het niet over de scheidsrechter hebben, maar hij gaf ons wel heel weinig ballen mee", zei De Ridder, die veelvuldig op de grond lag. Dat had ook Goedkoop geconstateerd. „In zijn bestraffing was hij wel heel eenzijdig. Kristian Huisman kreeg bij ons een gele kaart, ter wijl hij bij soortgelijke overtredin gen van KCC niet optrad." Tot 14-14 kon TOP nog aanha ken, zij het op het tandvlees. Daar na nam KCC het initiatief volle dig over. De Zuid-Hollandse ploeg bracht de scherp schieten de mannen in stelling en liep uit naar 25-18. In de laatste vijf minu ten geloofden de Arnemuide naars er totaal niet meer in, waar door het verschil zo groot werd. De aanhang van KCC vierde de overwinning uitbundig. Alsof de promotie naar het hoogste ni- Kristian Huisman is na zijn gele kaart van zaterdag geschorst voor het tweede duel veau van Nederland al binnen was. Bij TOP probeerde men nog een beetje monter te blijven. „We zijn nog niet uitgeschakeld, hè", zei De Ridder. „We hebben nog twee thuiswedstrijden. Dan spe len we voor eigen publiek en kun nen we laten zien dat we echt wel goed kunnen korfballen. Ik vind dat wij een betere en com pletere ploeg hebben. We hadden vandaag ook goede fases en daar haal ik wel vertrouwen uit voor de volgende keer." TOP wordt alleen wel weer ge confronteerd met het feit dat de selectie smal is. Het is nog maar de vraag of Petra van Belzen zater- 'We hebben de energie in de verkeerde dingen gestoken' dag kan spelen. Ze wordt inten sief behandeld, maar het is wach ten op groen licht van de artsen. En als Wilma Meulmeester dan weer moet spelen, heeft TOP ei genlijk geen sterke vijfde dame op de bank zitten. Zaterdag liet Arco Goedkoop Willemijn Bou- wens tien minuten voor tijd debu teren. Zij kwam erin voor de te genvallende Emmelie Bouwens. Met de invalbeurt was weinig mis, maar die zorgde niet voor een impuls bij TOP. En dan is er nog een probleem bij de mannen. Kristian Huisman is komende zaterdag geschorst. De gele kaart in de heenwedstrijd was niet zijn eerste van dit sei zoen. Comé Bezemer zal hem ver vangen. Zaterdag viel hij ook in en al binnen een minuut had hij ruzie met de scheidsrechter. Hij is niet de rustige speler die TOP in de tweede play-offwedstrijd zo goed kan gebruiken. De uit Krabbendijke afkomsti ge amazone behaalde in de in han dicap verreden klasse Z met de merrie Zonnaleone in de eerste proef de overwinning (62,94 pro cent). Willem van Wallenburg uit Ritthem was met de ruin Zip in de tweede proef de beste (63,82 procent). Zaterdag wisselde Bianca Gor ter stuivertje met Evelien Schou ten (Wemeldinge). In de warm loopronde liep Gorter met de La bo-dochter naar de zege (63,52 pro cent). Bianca Gorter: „Ik heb Zon naleone zelf opgeleid. Het was een strijd om van haar te winnen. Ik heb haar vijf jaar geleden zelfs willen verkopen, maar ben nu blij dat ik dit niet heb gedaan." In de herkansing trok Evelien Schouten met de ruin Don Dilano aan het langste eind (63,82 pro cent). Schouten: „Dilano is een fijn paard om te rijden. Hij wordt sterker en loopt nu gemakkelijk door de proeven." Maaike Zeeveld stal gisteren met de schimmelhengst Formida ble tijdens de dressuurwedstrijd in Vrouwenpolder de show. Met negens voor de draf en stap en ach ten voor de zij- en overgangen liep de combinatie in de eerste proef met de score van 73,66 pro cent naar de overwinning. In de tweede proef liet Zeeveld en de ko lossale Florett As-zoon de teller oplopen tot 72,00 procent. Zee veld: „Formibable kan geweldig bewegen en wil altijd voor je wer ken. Voor een goedgekeurde dek hengst is hij ook vrij gemakkelijk te rijden. Nu met het voorjaar krijgt hij wel een beetje de krie bels in zijn kop. Maar in ring bleef hij keurig bij de les." Met een voortreffelijk debuut in L2 trok de pas veertienjarige Arianne Adriaansens de opgaande lijn door. De amazone uit Buttin- ge liep met de mooi los door het lijf bewegende en veel afdruk door de baan gaande zwarte Fa rao-zoon in beide manches naar de overwinning. Ze haalde scores van 65,00 en 65,33 procent. TOP van de kook in eerste duel door JaapJan Ritsema VLISINGEN. De toch al smalle selec tie van Zaamslag had door blessu releed geen vierde dame beschik baar. Nadat de korfbalbond niet ak koord was gegaan met verplaatsen van de wedstrijd restte Zaamslag niet anders dan met een onvolledi ge ploeg af te reizen naar Hendrik Ido Ambacht. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 4, Pjotr Hamelink 3, Marjan Verfla ge 1. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. In de aanloop naar het beslissingsduel met Victum uit Houten werkten de korfballers van Tjoba zaterdag aan het goede ge voel. In de laatste reguliere zaalron de versloeg het BEP met klinkende cijfers. Komende zaterdag moet de Bevelandse overgangsklasser het degradatieduel winnen om die sta tus te behouden. Scores Luctor: Marjolein Durink 5, Jenny van Gelder en Eline Jansen 2, Karlijn den Hollander, Jasper de Poot- er, Peter Durink en Pieter Kousema ker 1. BKC-KVK 3 9-7. Scores BKC: Mare Kolijn 5, Koen de Bliek 2, Marielle Faas en Sandra de Reu 1. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Daan Westmaas 7, Demi Mondeel en Jur- gen de Kunder 4, Patrick de Bruijne 2, Esmee Walraven, Anouk Braam en Sharon Goedegebure 1. Scores Swift: Dylan Gillissen en Niek Francke 5, Vera Kuiper 2, Mirella Pou- wer, Aisja Zuidweg, Bas Gunter en Jo- ren Gillissen 1. Vriendenschaar-Fortis 27-21: In een Scores Fortis: Rens van den Driest 5, Shevaun Braam en Yasmin Swiers 4, Remco Crucq, Mathijs de Vries en Maurice van der Have 2, Anita Wiele- maker en Justin Koppejan 1. door Roeland van Vliet Arco Goedkoop coach TOP Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 4, Peter van Belzen en Jur gen Janse 3, Kristian Huisman en Wil ma Meulmeester 2. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND. Met twee overwin ningen, een tweede en derde plaats deed Bianca Gorter bij de tweedaagse dressuurwedstrijd in Heinkenszand goede zaken. Olympia-aanvaller Paco Vingerhoets (rechts) passeert op volle snelheid een verdediger van Scoop Delft, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44