Algehele malaise bij Zeeuwse derdeklassers Broers Enrico en Randy van Overmeeren scoren allebei en krijgen allebei rood SPORT 15 Ruben van der Meulen scoort vier keer voor koploper. gretig Philippine kwam na een kwartier op voorsprong via Ro land van de Wege en liep voor de thee al uit naar 0-5. Na de 0-6 deed Mario de Croock nog wat te rug (1-6), maar de bezoekers ble ven tot het einde toe gas geven, wat leidde tot een overwinning met dubbele cijfers. Topschutter was Ruben van der Meulen met vier treffers, Ro land van de Wege, Jordy van Bre men (beiden 2x), Mustafa Yilmaz en Randy Lauret maakten het tien tal treffers vol. Breskens-Koewacht 1-1: Na afloop ging het vooral over drie vermeen de gevallen van hands, waarvoor Breskens bij scheidsrechter Saritas tevergeefs een strafschop claimde. Een sterke start leidde na een kwartier tot de verdiende ope ningstreffer van Soufian Doorns: 1-0. Tien minuten voor rust maakte Quinten van Hoecke gelijk: 1-1. Het tweede bedrijf leverde slechts één kans op, maar de kopbal van Kjeld Verschorre trof geen doel. Corn Boys-Schoondijke 2-2: Na een uur kopte Andre Wesbeek de ope ningstreffer binnen: 0-1. Sebasti- aan de Meijer maakte gelijk (1-1), maar met nog twintig minuten te gaan bracht Brian Wesbeek de be zoekers vanaf de stip opnieuw op voorsprong: 1-2. De beste kansen waren hierna via uitvallen voor Schoondijke. Omdat deze onbe nut bleven, kon Sebastiaan de Me ijer in de slotminuut vanaf elf me ter alsnog gelijkmaken: 2-2. Hontenisse-Biervliet 6-1: De eerste twintig minuten waren de ploe gen aan elkaar gewaagd en was de 1-1 via treffers van Dennis van Leeuwen (eigen doelpunt) en Tim Bogaart terecht. Na de 2-1 van Dennis Malcontent leek de 3-1 van Tom Rijk op slag van rust de nek slag te zijn voor Biervliet. In de tweede helft was het Hon tenisse dat de klok sloeg en maak ten Jordy Marevoet (2x) en Tom Rijk het halve dozijn vol: 6-1. Hoofdplaat-Oostburg 0-1: Halver wege de eerste helft werd de ge vaarlijke Arjen Versluijs bij een spelhervatting volledig vrij gela ten, waarna hij op fraaie wijze de 0-1 binnenkopte. Oostburg was in die fase de betere ploeg, maar na een halfuur kreeg de thuisploeg binnen enkele minuten drie opge legde kansen om langszij te ko men. In de tweede helft kregen beide ploegen mogelijkheden. Een speler van Hoofdplaat schoot zelfs van twee meter afstand nog naast het lege doel. IJzendijke-Steen 0-0: In deze wed strijd waren de ploegen heel erg aan elkaar gewaagd. De beste mo gelijkheid deed zich in de eerste helft voor, toen de bal uit een vrije trap van Dwight van Hulle tegen de lat eindigde. Sluiskil-Clinge 2-3: De gebroeders van Overmeeren, Enrico en Ran dy, brachten de thuisploeg twee maal aan de leiding. Royan Segh- ers en Thomas Leegwater brach ten de nummer drie van de rang lijst telkens weer langszij: 2-2. Halverwege de tweede helft konden binnen enkele minuten zowel Randy als Enrico van Over meeren vroegtijdig gaan douchen. In de extra tijd die scheidsrechter De Lange liet spelen, bezorgde Per cy Verlinden Clinge de overwin ning tegen de negen van Sluiskil (2-3) en waren de rapen gaar. wind in de rug was Zundert in de eerste helft de bovenliggende par tij, maar na de hervatting was Ter- neuzen in de meerderheid. Een misverstand tussen doelman Den nis Wondergem en Jonathan Wee ver resulteerde in de dertigste mi nuut in de 0-1 van Tim Goethals en met die tussenstand werd de rust bereikt. In de tweede helft voerde Ter- neuzen de druk steeds verder op en via Robin de Pagter werd het in de 68e minuut ook verdiend 1-1. Nadat Jamie Rademaeker een afstandsschot op de kruising had zien belanden, kreeg Terneuzen in de 81e minuut het deksel op de neus. Opnieuw strafte Tim Goet hals een verdedigingsfout af: 1-2. Patrijzen-BSC 1-2: Patrijzen vocht tegen BSC voor zijn laatste kans om directe degradatie af te wen den en deed dat met verve. Hoe wel de thuisclub voor de rust een veldoverwicht had, kwam BSC in de dertigste minuut op 0-1 door een doelpunt van Michael Ub- bink. Tien minuten na de hervatting Voor directe degradatie hoeven Terneuzen en RIA W. niet te vrezen, maar de nacompetitie voor lijfsbehoud dreigt wel voor de Zeeuws- Vlaamse derdeklassers. scoorde Angelo Janse de gelijkma ker en leek Patrijzen het heft in handen te nemen. Halverwege de tweede helft werd een vrije trap van Michael Ubbink echter door de na een langdurige blessure in de basis teruggekeerde Richard Hardebol in eigen doel gewerkt. De 1-2 kwam Patrijzen daarna niet meer te boven. FC Bergen-RIA W. 3-0: FC Bergen deed in de onderste regionen goe de zaken door RIA W. met 3-0 te verslaan. Op die eindstand viel weinig af te dingen. De thuisclub bepaalde de gehele wedstrijd het spelbeeld en dwong ook de mees te kansen af. 1-0 werd het in de 25e minuut door Ricky Bergmans. In de 65e minuut werd de voor sprong uitgebreid door een doel punt van Stefan van Rooijen. Vijf minuten voor tijd bepaalde Roy Niemandsverdriet de eindstand op 3-0. Cluzona-Luctor'88 2-1: De beste kansen waren in beginfase voor Cluzona, dat na elf minuten ook verdiend op 1-0 kwam door een doelpunt van clubtopscorer Ru ben Maas. Nadat Marcel van der Sloot echter na zijn tweede gele kaart was weggestuurd, verander de het spelbeeld en kreeg Luc tor'88 de overhand. Via Roy van Leeuwen werd het in de 34e mi nuut ook 1-1. Vijf minuten na de hervatting scoorde Sam Snoeijs uit een coun ter de 2-1 en verplichtte Luctor'88 weer tot de achtervolging. Een ro de kaart voor Ronald van de Swa- luw bracht daarna ook de bezoe kers terug tot een tiental. Tot de gelijkmaker kwam het vervolgens niet meer: 2-1. MAANDAG 14 MAART 2016 Clinge-aanvaller Robin Heye (rood shirt) in duel met Sluiskil-middenvelder Randy van Overmeeren, die na rust met rood van het veld moest. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN. De topdrie in de vier de klasse A kwam gisteren tot de volle winst. Philippine spande de kroon met een 10-1-zege bij Aar denburg, maar ook Hontenisse haal de tegen Biervliet flink uit (6-1). Clinge won in Sluiskil in de slotse conden met 2-3 door een treffer van Percy Verlinden. Aardenburg-Philippine 1-10: Een Hontenisse is met zeven verliespunten meer de eerste achtervolger van koploper Philippine. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN. Voor de Zeeuwse clubs in de derde klasse A van het zondagvoetbal was het gisteren op nieuw een dag om snel te verge ten. Waar Luctor'88 en Patrijzen onderuit gingen tegen Cluzona (2-1) en BSC (ook 2-1), leden Ter- neuzen en RIA W. nederlagen te gen Zundert (1-2) en FC Bergen (0-3). Patrijzen en Luctor'88 lijken directe degradatie bijna niet meer te kunnen ontlopen, voor RIA W. en Terneuzen dreigt deelname aan de nacompetitie. Terneuzen-Zundert 1-2: Met de Philippine dubbelt Aardenburg door jos van Belzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43