Vlissingen mist wil en Beleving Karelse somber over titel Ghanese spits van Hoek scoort opnieuw tegen 12 SPORT Zaterdag-hoofdklasser wint in Woerden met 0-3 en lijkt na lange tijd weer eens een beetje omhoog te kunnen kijken. Door het verlies is de Walcher- se zondag-hoofdklasser terug bij af. De concurrentie op de ranglijst liet geen steken vallen. Ook in de jacht op de derde periode liep Vlis- singen averij op. De start van de wedstrijd deed echter niet vermoe den dat de bezoekers tegen een ze perd op zouden lopen „We voet balden heel goed. Zeker het eerste half uur", zag aanvoerder Thomas Ragut. „Door een frommelgoal kwamen we op achterstand. Ver volgens hebben we genoeg kan sen gecreëerd om alsnog te win nen. Ik had ook moeten scoren." Het eerste half uur had Vlissin- gen inderdaad een veldoverwicht, al leverde dat geen uitgespeelde kansen op. De openingstreffer van Dosko in de 34e minuut kwam uit de lucht vallen. Een vrije trap van de thuisploeg werd door de Vlis- singse defensie verkeerd inge schat. Roy cel James raakte de bal half, waardoor Wesley van Zun- dert vrij kon uithalen. De bezoekers kregen via Khalid El Hattach, Hoessein Bouzambou en Ragut voldoende kansen om het net te vinden. Volgens zowel Van Poelje als Ragut hadden deze KARAKTERISTIEK benut moeten worden. „Maar ei genlijk is dit niet relevant", conclu deerde de oefenmeester. „We hoe ven het pas over het veldspel te hebben als de absolute wil de ba sis is. Kwaliteit in het voetbal is daaraan ondergeschikt." De bewoordingen van Van Poel je klonken wellicht als een tirade van een gefrustreerde oefenmees ter, maar dat was het niet. „De wedstrijd van vandaag baart me zorgen. Ik ben zelf heel erg gedre ven, daarom frustreert mij dit en 'We hoeven het pas over het veldspel te hebben als de absolute wil de basis is' kan ik er zo slecht tegen. Vooral omdat je hier weinig invloed op hebt. Het is iets onverklaarbaars." De gelatenheid die Van Poelje aan het eind van de tweede helft bij zijn manschappen constateer de, ervoer Ragut niet in het veld. „Deze jongens geven elke week al les voor Vlissingen. Natuurlijk was de 2-0 een enorme domper en werkte dat door, maar ik vind het juist knap dat we bleven voet ballen en ook nog wat kansen creëerden. Ik kan natuurlijk niet beoordelen hoe het eruitzag. Als de trainer gelatenheid ziet bij de ploeg, moet hij ingrijpen." In de aanloop naar het duel met koploper Dongen van volgen de week hoeft er volgens Ragut weinig te veranderen bij Vlissin gen. Volgens hem gaat het vooral om het benutten van de kansen. Maar Van Poelje laat duidelijk blij ken dat zijn elftal uit een ander vaatje moet tappen als het om mentaliteit gaat. Normaliter zor gen verschillende meningen bin nen een selectie niet direct voor problemen. Maar als het over het verschil in de beleving gaat, is dat op z'n minst zorgelijk. De Brabantse oefenmeester geeft zichzelf de komende dagen de tijd om de nederlaag in het juis te perspectief te plaatsen. „Het moet allemaal even bezinken. Ik ga er goed over nadenken hoe ik hiermee verder kan. Dit hoeft geen verloren seizoen te worden. We hebben alles nog volledig in ei gen hand. Maar iedereen moet goed beseffen dat je geen succes boekt op negentig procent." Hij werd binnengehaald als een topaankoop. Als een spits die, zo wisten ze in Hoek zeker, aan de lopende band zou gaan scoren. Rahim Abdul kwam de afgelopen maanden echter geen moment echt los bij Hoek en moest vrijwel iedere week op de bank plaatsne men. Zaterdag stond hij tegen Sport- lust'46 aan de aftrap en kon Abdul einde lijk weer eens een grote, Afrikaanse glim lach laten zien. Dankzij twee goals van Guillaume Clinckemaillie (20e en 29e minuut) zat Hoek halverwege het duel met de hek kensluiter al op rozen. Een snelle goal na rust zou de wedstrijd in een beslissende plooi leggen en Abdul leek ook op weg om dat doelpunt te maken. Het zou zijn tweede van het seizoen zijn, nadat hij eerder thuis tegen Sportlust scoorde. Daar ging Abdul, alleen op de keeper af. De bal met rechts langs de doelman schuiven? Abdul twijfelde even, koos er voor om de keeper te omspelen en weg was de kans. „Ik had die bal gewoon bin nen moeten schieten", bekende hij. De Ghanese spits kreeg twee minuten later een herkansing en was nu wel tref zeker. De manier waarop hij de bal bin nen schoot maakte duidelijk dat Abdul echt wel iets in huis heeft. Oké, tactisch is hij misschien niet de sterkste en het ontbreekt ook vaak aan overzicht. Abdul schiet uit alle hoeken en standen en dat leidt binnen de selectie van Hoek gere- KARAKTERISTIEK geld tot hilariteit. Maar de Ghanees ligt goed in de groep. Dat werd na zijn doel punt in Woerden duidelijk. De spits sprintte naar de bank, waar hij in de armen van trainer Jannes Tant liep. Een paar seconden later was het een feestje van een man of twintig. „Iedereen was blij voor me. De jongens weten dat het dit seizoen best moeilijk is voor mij", legde Abdul uit. „De trainer moet keuzes maken en die keuzes respecteer ik. De laatste tijd heeft hij veel met me gepraat en duidelijk gemaakt dat hij vertrouwen in me heeft. Daarom rende ik na mijn doelpunt naar de trainer." Goede band Jannes Tant kon het gebaar van zijn aanvaller wel waarderen. „Rahim heeft het moeilijk gehad. Maar tijdens de trai ningen blijft hij hard werken. Daarom ben ik heel blij voor hem." Apart was het wel, een speler die vaak wissel is maar recht in de armen van zijn trainer loopt. „Ik denk dat ik ook met de jongens die vaak op de bank zitten een goede band hebt", zei Jannes Tant. „Ik werk op een menselijke manier en ze weten dat ik keuzes moet maken. Maar als je eerlijk bent, wordt dat gewaardeerd." Na afloop hing in het kamp van Hoek een sfeer die een mix was van vreugde en opluchting. De wedstrijd die gewon nen móest worden werd met drie pun ten afgesloten, ook nog eens vrij pro bleemloos. Bij Sportlust'46 leken ze niet te weten dat Fabian Wilson zijn rentree al had gemaakt, want de rechtsback kreeg in de eerste helft alle ruimte. Het leverde twee treffers op. Wilson en Nick de Groote speelden de twee tegen één aan de rechterkant twee keer uit, de scherpe Clinckemaillie was beide keren het eindstation (0-2). Na de 0-3 van Abdul was het duel ge speeld en gaf Sportlust'46 zich gewon nen. Hoek had nog op zoek kunnen gaan naar een vierde en vijfde treffer maar haalde de voet van het gaspedaal. „Na de 0-3 werden we wat nonchalant", had Tant gezien. „Toch ging het vandaag voor al om die drie punten. We hebben de nul gehouden en drie keer gescoord. Dat had den er meer kunnen zijn, maar dat vind ik nu niet zo heel belangrijk." Karelse was na afloop niet te spreken over het spel dat zijn spe lers op de grasmat hadden gelegd. „We kwamen overal te laat", mop perde hij. „We waren slordig in balbezit en hebben veel te weinig gecreëerd." Goes werd in de eerste helft hooguit met een aantal kopkan- sen uit corners gevaarlijk, maar kon verder zijn stempel niet op het duel met de tegenstander uit Bergen op Zoom drukken. De be langrijkste reden: het fysieke spel van MOC'17, vond Karelse. In de slotfase waren David Korstanje en Ray Kroon nog dicht bij de 1-0, maar het geluk dat de Bevelandse ploeg vorig week tegen Geldrop had ontbrak deze keer. Goes-MOC'17 0-0. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff. Aantal toeschou wers: 300 De 1-0-zege die Zeelandia Mid delburg vorige week op Roosen daal boekte, bleef gisteren zonder vervolg in de uitwedstrijd tegen HVCH. In Heesch ging de ploeg van trainer Daan Eikenhout kans loos onderuit tegen de koploper: 4-0. Omdat HVCH moeite had met de defensieve tactiek van Zeelan dia was er in eerste instantie spra ke van een evenwichtig duel. Na dat Daniel Wissel de kans op 0-1 had laten liggen, sloeg de thuisclub toe. In de achttiende mi nuut profiteerde Lars van Lee van balverlies op het middenveld door voor 1-0 te zorgen. In de 36e mi nuut maakte Willem Roefs de 2-0. Omdat Zeelandia Middelburg na de hervatting steeds meer ruimte moest weggeven, kon HVCH nog eens twee keer scoren, via Roy Vissers en Lars van Lee. HVCH-Zeelandia Middelburg 4-0 (2-0). Lars van Lee 1-0, Willem Roefs 2-0, Roy Vissers 3-0, Lars van Lee 4-0. Scheidsrechter: H. van Bekkum. Gele kaart: Joey Vissers (HVCH). Aantal toe schouwers: 300. door Len Wolters BERGEN OP ZOOM. Boos oogde Vlis- singen-trainer Jurriaan van Poelje niet na de 2-0-nederlaag tegen laag vlieger Dosko. Ontredderd leek hij meer. „Ik ben heel erg teleurge steld", verzuchtte de coach na af loop. „Van deze ploeg hoeven wij niet te verliezen. De echte wil en beleving ontbraken. Het vuur om er na die twee tegenslagen (doe lend op de tegendoelpunten) nog wat van te maken, was er niet." Dosko-Vlissingen 2-0 (1-0). 34. Wesley van Zundert 1-0, 69. Brian Kruf 2-0. Scheidsrechter: F. van den Elzen (Nijmegen). Gele kaart: Jorn Hopmans, Nick Schuurbiers (Dosko), Joost de Kubber (Vlissin- gen). Aantal toeschouwers: 225. Vlissingen: Ariën Pietersma, Mil ton Roemeratoe, Joost de Kubber, Roycel James, Khalid El Hattach, Salim Ben Sellam (46. Abdoe Ab- denbi), Thomas Ragut (70. Alfaro Pentury), Regilio Pinas, Hoessein Bouzambou, Josimar Pattinama, Geraldi Geerman. Jurriaan van Poelje trainer Vlissingen Iedereen is blij door Barry van der Hooft Sportlust'46-Hoel< 0-3 (0-2). 20. Guillau me Clinckemaillie 0-1,29. Guillaume Clin ckemaillie 0-2, 54. Rahim Abdul 0-3. Scheidsrechter: A.W.G. van Kraay (Puif- lijk). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lio nel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemaillie (87. Bjarne de Vreeze), Nathan Lagrou; Nick de Groote (87. Sascha Beshliaha), Rahim Abdul (77. Ibrahim Eryürük) en Kyle Doesburg. GELDROP. In de achtervolging op HVCH en Nuenen liet Goes giste ren belangrijke punten liggen in de thuiswedstrijd tegen MOC'17. Na een draak van wedstrijd werd de beginstand ook de eindstand. „Ik denk dat we vandaag de titel heb ben verspeeld', zei trainer John Ka relse na afloop. David Korstanje (rechts) probeert namens Goes gevaar te stichten in het duel met MOC. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40