Val kost Van de Ven plek in hoofdprogramma Tweevoudig wereldkampioen dubbelt in beide manches bijna iedereen SPORT 11 Brabantse coureur is na tegenslagen weer de oude. Hij wint ook in Axel met overmacht de MX2-klasse. Vreemde crash Bobryshev De speaker wordt met de ronde lyri scher. „Jeffrey Herlings dubbelt ie-der-een! Er zijn nog maar ne gen rijders die in dezelfde ronde zitten", gilt hij, terwijl de tweede manche van de MX2 nog niet eens halverwege is. En bij een volgende doorkomst kan de spreekstalmees- ter weer los gaan: „Nog maar zes rijders zijn nog niet bijgehaald door Jeffrey Herlings. Wat een fe nomeen." Daarmee zegt hij niets te veel. Aan de Brabantse motorcrosser, die pas 21 is en toch al twee we reldtitels op z'n naam heeft staan, kan helemaal niemand tippen bij de eerste wedstrijd van de Dutch Masters of Motocross, het voorma lige open Nederlands kampioen- AXEL. Een onachtzaamheidje kost te Evgeny Bobryshev bijna de zege in de MXi. De Rus leidde, na zijn winst in de eerste manche, ook in de tweede heat. Totdat hij, met nie mand in de buurt, veel te onbe suisd een bergje opreed, zichzelf lanceerde en buiten de baan op een huisje klapte. Wonder boven wonder bleef hij ongedeerd en kon hij zijn weg vervolgen. Wel was hij ondertussen gepasseerd door de Zweed Filip Bengtsson. Twee rondes later had Bobryshev, de nummer drie in de WK-stand, hem alweer te pakken. Hij won zelfs nog met ruim verschil. schap. Eerste manche: winst met 58 seconden verschil, 28 van de 39 concurrenten op meer dan een ronde gezet. Tweede manche: 70 tellen voorsprong op de nummer twee en liefst 36 van de 39 tegen standers minimaal één keer inge haald. Herlings is na afloop de koning te rijk. Hij is, na zijn Grand Prix- zeges in Qatar en Thailand, goed begonnen aan zijn Europese sei zoen. Hij is derhalve klaar voor 'Valkenswaard', waar hij over twee weken voor de vijftigste keer een Grand Prix kan winnen. „Voor die mijlpalen doe je het, hè", zegt de gretige coureur. „Een 25e GP, dan een vijftigste, en straks op naar de 75e.Dat zijn mooie momenten. Ik wil ook in Valkenswaard mijn mooie serie voortzetten. Ik heb er al zes keer gewonnen, ik wil nu die zevende overwinning ook." De Brabander, die in Axel 2800 euro opstrijkt, is zo gulzig omdat hij de afgelopen twee jaar naast de hoofdprijzen greep. Hij was meer maals langdurig geblesseerd. „Aan het begin van mijn carrière had ik relatief weinig tegenslag, maar in de afgelopen twee seizoenen lag ik er een paar keer lang uit", ver telt hij. „Nu ben ik weer fit. Ik heb een heel goede winter gehad, waarin we met z'n allen heel hard hebben gewerkt. Daar zie je nu het resultaat van." En het is niet dat hij in Axel de enige aanwezige wereldtopper is. Bij de mannen die hij in het Zeeuws-Vlaamse zand deklass- eert, zitten de Zwitser Jeremy See- wer en de Rus Aleksandr Tonkov. Dat zijn de nummers twee en drie in de tussenstand van het WK. Die weten dat er voor hen nog werk aan de winkel is de komen de twee weken. AXEL. Nancy van de Ven haalde gisteren tot haar grote teleurstel ling niet het hoofdprogramma van de Dutch Masters of Motor cross. Tijdens de tijdstraining in de ochtenduren maakte ze een smak, waarna de achttienjarige Vlissingse er niet meer in slaagde zich bij de beste veertig te scha ren. 'Op een bult raakte ik nog net met m'n achterwiel het topje van de hindernis, waardoor die opwipte en ik over mijn stuur vloog' Van de Ven, de enige vrouw die aan de wedstrijd in Axel mee deed, zette in haar eerste rondje meteen een snelle tijd neer. Die bood uitzicht op kwalificatie voor de klasse MX2. Maar daarna ging het mis. „Alle bulten zijn best steil hier en de baan is nog vrij nat. Op die bulten krijg je daar door zuigsporen. Op eentje raakte ik nog net met m'n achterwiel het topje van de hindernis, waardoor die opwipte en ik over mijn stuur vloog." Van de Ven had na haar val last van haar polsen en een schouder. Ze probeerde nog wel verder te rij den, maar al snel merkte ze dat het niet meer ging. „Over twee weken kan ik gewoon rijden in Valkenswaard, hoor", zei ze. Toch zal ze deze week nog wel naar haar kwetsuren laten kijken. Net als Van de Ven waren ook de andere Zeeuwen weinig geluk kig in Axel. In de MX2 sneuvelden ook Jordan-Lee van Maaren en Carsten Goedegebure in de kwali ficaties. Hetzelfde overkwam Ke vin Spruijt in de MXi. In het hoofdprogramma acteer den nog wel Roy Gijsel en Stefan Hage (beiden MXt) en Mark Boot (Mx2). Alledrie moesten zich te vreden stellen met een plaats in de achterhoede. MAANDAG 14 MAART 2016 Jeffrey Herlings kan als geen ander uit de voeten op zandbanen. In Axel heerst de 21-jarige Brabander in beide man ches van de MX2-klasse. foto Peter Nicolai Herlings is weer fit en gulzig door Roeland van Vliet door Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39