Minderhoud ook succesvol met 'reserve' Clock's Flirt Tom Dumoulin en Wilco Kelderman zijn gewoon niet goed genoeg Mollema baalt van schrappen bergrit 10 SPORT Europese titel geeft Postma vertrouwen voor de toekomst „Johnson heeft een dubbele baan", vertelde Minderhoud zater dagavond in Den Bosch. „Hij is ook dekhengst. Om hem in deze periode te ontzien, hebben we hem in de winter flink aan het werk gezet en gezorgd dat de sper macontainers vol waren." Rust Het is niet alleen voor de sporters belangrijk om zich secuur op de Spelen voor te bereiden. Dat geldt zeker ook voor de dieren die naar Rio gaan. Minderhoud heeft, even als zijn partner Edward Gal, de weelde dat hij de beschikking heeft over meerdere toppaarden. Zo doet hij met Flirt mee aan de wereldbeker en heeft Johnson na het succesvolle EK van vorig jaar (goud met de ploeg en brons indi vidueel) en zijn dekactiviteiten zijn welverdiende rust gekregen. „De twee ontlopen elkaar niet veel", aldus Minderhoud. „Maar bij Johnson heb ik net iets meer gevoel." Hij zal met beide paarden mee doen aan de observatiewedstrij- den in Rotterdam (CHIO in juni) en Ermelo (NK in juli), de olympi sche kwalificatie voor de Neder landers. Dat geldt ook voor Gal, met Undercover en Voice. Door een blessure, opgelopen tijdens een val van het paard bij de trai ning, had de beste Nederlandse ruiter zich afgemeld voor de In- door Brabant. Gal mag deson danks aan de wereldbekerfinale meedoen. Hij kan de plaats inne men van de derde Nederlander in de dressuur, Diederik van Silf- hout, omdat die zich terugtrok voor Göteborg. De ruiter heeft na melijk maar één toppaard, Arlan- do, en wil hem sparen met het oog op Rio. Naast Minderhoud en Gal bestaat de Nederlandse equipe voor de wereldbekerfinale ook nog uit de springruiters Mai- kel van der Vleuten en Harrie Smolders. Van Grunsven Van Silfhout werd zaterdag met Arlando wel nog tweede in de Bra banthallen. Maar het was dus Min derhoud die zaterdag voor de vol le tribunes in Den Bosch de beker ontving uit handen van de nieu we voorzitter van Indoor Brabant, Anky van Grunsven. Dat was een bijzonder moment omdat hij vroe ger enkele jaren groom (staljon gen) bij de drievoudig olympisch kampioene was. „Ik besefte me dat pas toen het na afloop werd ge zegd", aldus Minderhoud. „Bijzon der was natuurlijk vooral dat ik la ter samen met Anky op één po dium heb gestaan. De eerste keer was in 2007, toen we Europees kampioen werden." Na een proloog en zeven etappes, waarvan één halverwege werd af gelast, was een twaalfde plek te leurstellend. „Twaalfde is niks. Vijfde was heel netjes geweest." Dat was de plek die Dumoulin 's ochtends nog innam toen hij vertrok uit Nice voor de laatste etappe. Een rit die door de Tin- koff-ploeg van Alberto Contador werd aangegrepen voor een al- les-of-nietsoffensief. Met aanval na aanval probeerde de Spanjaard alsnog de eindzege naar zich toe te trekken, maar geletruidrager Ge- raint Thomas weigerde te capitule ren. Uiteindelijk was Dumoulin, die buiten de top tien viel, het eni ge en grootste slachtoffer. Hij startte al met 'een bang hartje', want Dumoulin voelde zich na het opstaan niet fit. In de wedstrijd nog een tegenslag: een lekke band vlak voor de derde berg voor de streep die hem noop te tot een achtervolging. „Ik moest al een tijdrit rijden voordat de koers openbrak." Wilco Kelderman (Lotto-Jum bo), die in Nice uiteindelijke der tiende werd, vergooide zaterdag in de laatste kilometers van de ber grit zijn klassement door een hon- gerklop. Een fout die hem niet in dank werd afgenomen. Ploeglei der Nico Verhoeven: „Want hij draagt in deze wedstrijd de verant woordelijkheid voor het hele team." Kelderman: „Ik wil geen ex cuses zoeken. Ik ben gewoon niet goed genoeg." Pieter-Jan Postma heeft zater dag goud gewonnen bij de EK in de olympische Finnklasse. De Nederlander werd in Spanje achtste in de laatste reguliere ra ce en zeilde in de afsluitende medalrace naar de zesde plaats. Dat was voldoende om de Hon gaar Zsombor Berecz achter zich te houden. Die passeerde in de slotrace bovendien de Kroaat Milan Vujasinovic, die het brons pakte. „Dit geeft heel veel vertrouwen voor de toe komst", reageerde Postma opge togen. „Deze overwinning is een optelsom van al mijn erva ringen. Het is een heel lange weg geweest hiernaar toe. Er is natuurlijk nog veel werk aan de winkel, maar alles nu valt op zijn plaats." Meeuwsen en Brouwer derde Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben hun eerste toernooi van het nieuwe sei zoen afgesloten met een bron zen medaille. Het duo won gis teren in een spannend duel de strijd om de derde plaats van het grandslamtoernooi in Rio de Janeiro door de Polen Grze- gorz Fijalek en Mariusz Prudel te verslaan (19-2121-19 20-18). De beslissende derde set ging gelijk op. Het Nederlandse team kwam als eerste op match point, maar had uiteindelijk zes pogingen nodig om de wed strijd te beslissen. Joost Luiten zesde dankzij sterk slot Joost Luiten is gisteren bij de Thailand Classic, een toernooi uit de Europese Tour, als zesde geëindigd. De Rotterdammer won dankzij een slotronde van 68, vier onder par, nog eens vijf plaatsen in het klassement. Hij kwam uit op een totaal van 276, zes meer dan Scott Hend. De Australiër was als leider aan de slotdag begonnen en sloot af met een ronde van 68 slagen. De Thai Piya Swangarunporn kwam dankzij een slotronde van 63 nog wel dichtbij, maar strandde op 271. De Belg Tho mas Pieters werd derde. Voor Postma was het zijn eer ste grote titel. De tweevoudige olympiër eindigde bij de WK's van 2007 en 2011 op de tweede plaats. In 2014 pakte Postma goud in de olympische zeil- week van Hyères. Postma begon het toernooi voor de kust van Barcelona met een rampzalige race (33ste), maar zeilde zich daarna terug in het toernooi. Hij won de tweede race en pakte daarna on der meer een tweede en een derde plaats. Daardoor ging hij als klassementsleider de finale dag in. Zonder daar te schitte ren, behield hij zijn voorsprong op de naaste belagers. De 34-ja- rige Fries is al een tijdje zeker van deelname aan de Olympi sche Spelen in Rio de Janeiro. Kromowidjojo snel in Edinburgh Ranomi Kromowidjojo heeft zaterdag bij internationale wed strijden in Edinburgh aange toond dat haar vorm groeiende is. De olympisch kampioene schreef de 100 meter vrije slag op haar naam in 53,31 secon den, een scherpe tijd waarmee ze momenteel kan concurreren met de Australi sche zusjes Cate en Bronte Campbell en de Zweedse Sarah Sjöström. Die worden gezien als de grootse concurrenten voor 'Kromo' bij de Olympi sche Spelen van komende zo mer in Rio de Janeiro. Van der Mark keer niet op podium Michael van der Mark heeft gis teren in de vierde race om de wereldtitel Superbike voor het eerst dit seizoen het podium ge mist. De Rotterdammer eindig de vanaf pole position op de vierde plaats in de tweede wed strijd van het weekeinde in Thailand. Zaterdag was Van der Mark als derde geëindigd. Die positie bezet hij ook in de WK-stand. De winst op het cir cuit van Buriram was beide da gen voor Britten van Kawasaki: zaterdag won regerend wereld kampioen Jonathan Rea. Giste ren was Sykes de snelste. Net als alle andere deelnemers die op zaterdagavond twee uur na de derde etappe (winst voor Steve Cummings) te horen kre gen dat de koninginnenrit van de Italiaanse rittenkoers afgelast werd vanwege sneeuw op de San Vincino. Diezelfde avond nog struikelden de spreekbuizen van het peloton massaal over elkaar heen om de beslissing van koers- organisator Mauro Vegni de he mel in te prijzen. Maar zoals er in het peloton zelden of nooit eensgezindheid heerst, volgde een dag later alweer kritiek. Hele maal toen uit een filmpje van Astana-ploegleider Paulo Slongo bleek dat de sneeuw op de San Vicino grotendeels weggesmol ten was. Vandaag en morgen wachten in de Tirreno alleen nog een sprint- rit en een tijdrit je van 10 kilome ter. Mollema: „Een Tirreno met alleen maar vlakke etappes. Dat is dus echt een gemiste kans." door Hans Klippus DEN BOSCH. Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud won bij de In door Brabant de laatste wereldbe kerwedstrijd voor de finale van la ter deze maand in Cöteborg. Hij deed dat met Glock's Flirt en niet met Johnson, het paard waarmee hij in de zomer in Rio de Janeiro aan de Olympische Spelen wil mee doen. Hans Peter Minderhoud won de kür met Glock's Flirt. foto ANP 3 Hans Peter Minderhoud werd vorig jaar bij de EK derde met Johnson, maar gaf het paard met wie hij naar de Spelen in Rio wil afgelopen weekeinde rust. door Daan Hakkenberg NICE. Tom Dumoulin wilde het maar even gezegd hebben: „Conta- dor is wereldtop. Net als Thomas en Porte. Beter krijg je niet." De drie renners die op het podium van Parijs-Nice staan, zijn van de buitencategorie en rijden al jaren om de prijzen. De kopman van Giant-Alpecin is 25 jaar en stond in Parijs-Nice voor het eerst aan de start van een etappekoers met als uitgesproken doel een plek hoog in het klassement. ZEILEN BEACHVOLLEYBAL GOLF ZWEMMEN MOTORSPORT TOLENTINO. De hele winter had hij naar de eerste serieuze bergit van 2016 (vijf bergen en aan komst op de Monte San Vincino op 1208 meter) verlangd. Maar wat deed Bauke Mollema gister middag toen hij geacht werd etap pe vijf van de Tirreno-Adriatico te rijden? „Trainen. Een kilometertje of 120."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38