Late goal brengt Nummer twee van Spanje speelde zaterdag tegen Deportivo een 6 SPORT Het Atlético Madrid dat morgen PSV ontvangt, is niet dezelfde ploeg als drie weken geleden. De Spanjaarden zijn momenteel in topvorm. Paris Saint-Germain viert snelste Franse titel ooit met monsterzege NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND De huidige vorm van Atlético Madrid mag Phillip Cocu zorgen baren. In Eindhoven bleef PSV overeind tegen een sterkere te genstander die al wekenlang moeite had om te scoren en ook in het Phi lips Stadion de nul niet van het score bord kreeg. Drie dagen later kwam de ommekeer, met de bejubelde 1-0 in de derby tegen Real Madrid, in het stadion van de Koninklijke. Het winnende doelpunt leek niet alleen Atlético van zijn demonen te verlossen, maar ook Antoine Griez- mann. De Fransman deelde al die we ken in de scoringsmalaise en brak ook zijn eigen ban tegen Real. In de drie wedstrijden die sindsdien volg den, pikte Griezmann elke keer zijn doelpunt mee. In die duels poetste At lético direct zijn schaarste aan doel punten weg: 3-0 thuis tegen Real So- ciedad, 3-1 bij Valencia en zaterdag die 3-0 tegen Deportivo. Record Griezmann is met afstand de beste schutter bij Atlético; hij staat dit sei zoen op 23 goals in alle competities en is nog slechts twee treffers verwij derd van zijn record van vorig jaar (25). Op verre afstand volgt de pas 21-jarige Saül Niguez als tweede, met acht doelpunten. Van de twee pure spitsen van de roodwitten, Vietto en Fernando Torres, nauwelijks goed nieuws dit seizoen. De derde, Jackson Martinez, is in de winterstop naar China vertrokken. Saül opende zaterdag de score in de eerste helft, door een voorzet van Filipe Luis na een lange rush tussen drie verdedigers keihard in te kop pen. De 2-0 van Griezmann kwam 'Dit is de beste fase van ons seizoen. We zijn stabieler, hebben meer evenwicht' uit een goed voorbereide standaardsi tuatie, waar PSV attent op mag zijn: Carrasco tikte de bal uit een hoek schop naar Koke en die bereikte met een steekpass Griezmann. De Frans man werd na de 2-0, die na een uur viel, bijna onmiddellijk vervangen door Correa (auteur van de 3-0) om hem voor morgen te sparen. Pilaar Dat laatste deed coach Diego Simeo ne ook met Augusto Fernandez, de pi laar op het middenveld die in Eindho ven nog reserve was, omdat hij net van een blessure was teruggekeerd. Fernandez zat zaterdag niet eens bij de selectie en zal morgen ver moedelijk de plaats innemen van de jonge Belg Carrasco, die Atlético op links veel diepte be zorgt. „Dit is de beste fase van ons sei zoen, we zijn stabieler in ons spel, hebben meer evenwicht," zei coach Simeone. „Het beste nieuws van de laatste weken is dat de doelpunten vanuit verschillende plaatsen op het veld worden gecreëerd en we zo meer mogelijkheden kunnen schep pen om te scoren." Het zijn doelpunten die Atlético niet dichterbij FC Barcelona brengen, maar de 'colchoneros' (de matrassen- verkopers) wel stevig op de tweede plaats houden en vertrouwen voor de Champions League geven. „Zo'n wed strijd als tegen Deportivo, een van on ze beste van het seizoen, is natuurlijk een pluspunt met het oog op PSV. We zijn als een gek voor dat eerste doelpunt gegaan en hebben daarna geen fouten meer begaan." Dat eerste doelpunt viel zaterdag na ruim een kwartier offensief voet bal van Atlético, hoewel de ploeg zo iets doet zonder het hoofd te verlie zen en de verdediging te verwaarlo- zen. Eenzelfde bliksemstart kan PSV morgen ook verwachten. Zelfs tegen een sterkere tegenstander als FC Bar celona heeft Atlético soms succes ge had met het hoog druk zetten, waar bij achter de spitsen Griezmann en Vietto het ijzersterke middenveld (Saül, Gabi, Fernandez, Koke) een hoofdrol heeft. Paris Saint-Ger- main heeft de Fran se voetbaltitel al te pakken. Met een monsterzege van 9-0 op Troyes vero verde de Parijse for matie gisteren voor de zesde keer het landskampioen schap. Het is de vierde titel op een rij. Sterspeler Zla- tan Ibrahimovic maakte vroeg in de tweede helft bin nen negen minuten een hattrick. Met nog acht wed strijden te spelen in de Ligue 1 is PSG niet meer in te ha len door nummer twee AS Monaco. Het verschil be draagt 25 punten. Niet eerder in de ge schiedenis van het Franse voetbal was een club al in maart zeker van de titel. Gregory van der Wiel speelde in de kampioenswed strijd één helft mee. De Nederland se verdediger stond vanaf de aftrap in het veld, maar werd in de rust gewis seld voor de Brazili aan Marquinhos. Voor Zlatan was het de vijftiende hattrick in zijn car rière. Hij maakte voor de vierde keer vier doelpunten in een wedstrijd. De ti tel van PSG volgde op het succes in de Champions League. De Franse ploeg schakelde daarin af gelopen woensdag Chelsea uit in de achtste finales. Een late gelijkmaker van Antho ny Martial bracht Manchester United precies het beetje geluk waarnaar het zo snakte. De ploeg van Louis van Gaal maakt door de goal van de Fransman dus nog altijd aanspraak om het in Engeland zo belangrijke beker toernooi te winnen. Dat volgende week een replay op Upton Park wacht, vormt slechts een kleine prijs in een weekeinde waarin zowel Arsenal als Chelsea onderuit gingen in de FA Cup. Blijdschap „We kunnen nog steeds de fina le halen", hield Van Gaal zijn spe lers in de kleedkamer voor. Zijn blijdschap was gemeend. „Fantas tisch na zo'n nare week", zei de Nederlandse trainer later, refere rend aan opeenvolgende nederla gen bij West Bromwich Albion (1-0) in de Engelse competitie en Liverpool (2-0) in de Europa Lea gue. Hij telde zijn zegeningen. Een geweldige vrije trap van Dimitri Payet leek de enige goal van het Jonathan de Guzman heeft zijn nieuwe dub Carpi een goede dienst bewezen in de strijd tegen degradatie. De debutant verzilver de in de 90ste minuut een straf schop, waardoor zijn ploeg met 2-1 won van directe concurrent in de Serie A Frosinone. Jonathan de Guzman scoorde voor Carpi, foto EPA Southampton, met Virgil van Dijk, Jordy Clasie en Cuco Marti na in de ploeg, maakte een einde aan een reeks van drie duels zon der zege door Stoke City te klop pen (1-2). Graziano Pellè was met twee treffers in de eerste helft de grote man bij het team van Ro nald Koeman. Stoke kwam kort na rust terug in de wedstrijd via Marko Arnautovic, die scoorde op aangeven van Ibrahim Afellay. In blessuretijd werd Southampton-in- valler Sadio Mané nog met rood van het veld gestuurd na een over treding op Erik Pieters, die zich daarna moest laten vervangen. Met Leroy Fer in de basis en Mar vin Emnes als invaller verloor Swansea City met 3-2 bij Bourne mouth. Zonder Arjen Robben, die rust kreeg van trainer Pep Guardiola, won Bundesliga-koploper Bayern München met grote cijfers van laagvlieger Werder Bremen: 5-0. Luc Castaignos, hersteld van een zware enkelblessure, maakte na bijna drieënhalve maand zijn ren tree voor Eintracht Frankfurt. De spits viel in de slotfase in tegen Bo- russia Mönchengladbach, toen het al 3-0 stond voor Gladbach. Dat zou tevens de eindstand zijn. Roel Brouwers viel ruim een kwartier voor tijd in bij de thuisploeg. Luc Castaignos (I) terug na een blessure, foto VI Images Robin van Persie heeft Fenerbah- 9e gisteren aan de zege geholpen tegen Kayserispor (1-0). Van Per sie scoorde in de 53ste minuut de enige treffer in het thuisduel met de nummer vijftien van de Turkse Süper Liga. De bezoekers beëindig den de wedstrijd met acht man. Scheidsrechter Firat Aydinus deel de in totaal zeven gele en drie ro de kaarten uit aan Kayserispor. Fe- nerbahge nam door de zege de koppositie weer even over van Be- siktas. Atlético kan weer scoren door Edwin Winkels Diego Simeone trainer PSV zal Antoine Griezmann (links) in de gaten moeten houden. De Fransman vindt het net na een moeizame periode weer wekelijks. Hij scoorde vier keer op een rij in de competitie, foto AFP door Geert LangendrofF MANCHESTER. Manchester United heeft gisteren op Old Trafford de kans om een moeizaam seizoen met een prijs op te luisteren in le ven gehouden, door in de kwartfi nale van de FA Cup met pijn en moeite gelijk te spelen tegen West Ham United (1-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34