Jetro Willems wikkelt zich na farce in het boetekleed na een nachtje in de cel 'Je bereidt je een hele week voor. Dan moet je er gewoon staan. Punt' 'Alles ging mis vandaag. Ik 'Hier moet een reactie op moet allereerst naar mezelf komen. Als je wint, kost het kijken. Het was niet best' mentaal minder kracht' PSV speelde afgelopen zaterdag ongeveer zijn slechtste 45 minu ten van het seizoen. En dus werd er na afloop gerept over 'een wa- ke-up call'. En in deze fase van het seizoen is dat er een met het volu me van een scheepshoorn. „Alles ging mis vandaag", vond Willems, die zichzelf direct in het boete kleed wikkelde. „Ik moet aller eerst naar mezelf kijken. Het was niet best. Dit is niet iets wat ik in andere duels laat zien. Ik ben dan ook de eerste die zegt dat dit niet goed genoeg is", zei de nog altijd pas 21-jarige Willems. De linksback van PSV gaf aan niet helemaal fris te zijn geweest. Uiteindelijk zou hij ook vervan gen worden, nadat hij een lichte enkelblessure had opgelopen. „Een paar dagen geleden begon de vermoeidheid al een beetje toe te nemen. En als je slim bent, dan zeg je: 'ik laat deze even schieten'. Maar ik ben een jongen die altijd alles wil geven en er ook voor het team wil zijn. En dan zie je het hè", verwees Willems naar zijn matige optreden. „Kijk, ik ga niet piepen dat ik acht maanden niet heb gespeeld. Maar we spelen veel wedstrijden. En ik kom er halver wege het seizoen bij, dat is toch anders dan wanneer je vanaf de voorbereiding meedraait. Hoe ik nu naar Atlético en Ajax kijk? Ik ga zo lekker slapen en dan rust houden. Dat komt goed." Onzekerheid Willems vond na het zo teleurstel lende gelijkspel tegen de Friezen dat wel meer PSV'ers zichzelf niet waren geweest. „Je had er vandaag vijf of zes die onder de maat speel den, en kijk wat er gebeurt. We hadden allemaal een rotgevoel. Het is niet normaal dat we zo'n wedstrijd spelen. Maar het komt uiteindelijk wel goed", zei Wil lems zonder spoortje van onzeker heid. Marco van Ginkel hoopt ook dat PSV goed gaat reageren op het onverwachte puntverlies. „Hope lijk staat nu iedereen op scherp richting Atlético en Ajax. Hier moet een goede reactie op komen. Als je wint dan kost het mentaal altijd wat minder kracht, maar fy siek kan iedereen twee wedstrij den kort achter elkaar wel aan." Atlético iets neer te zetten. De Champions League is dit seizoen een fraaie bonus, maar we moeten er wel voor zorgen dat we komend seizoen weer Champions League spelen", aldus de aanvoerder. Net als in Heerenveen redde hij een punt voor PSV, dat de tanden niet in de taaie Friese kruidkoek wist te zetten. De hoop was in de tweede helft gevestigd op de invallers Maxime Lestienne en Gaston Pereiro, maar zij faalden in de afwerking. Lestienne was te wild, Pereiro liep te lang met de bal en verdwaalde keer op keer in het doolhof vol Friese verdedi gers. gingen aan bij trainer Giovanni van Bronckhorst. Maar zo bena drukt hij, dat is geen schuldbeken tenis. „Ik had niet in het uitgaans leven moeten opduiken," legt hij uit. „Dat heb ik ook tegen de trai ner gezegd. Dat was mijn fout. Dan gebeurt er iets en dan is het plotseling een zaak." Dat 'iets', ook daar wilde de buitenspeler best uitleg over te geven. „Ik liep op het Stadhuisplein naar buiten en ik kwam iemand tegen", geeft 'Als straks mijn onschuld is bewezen, schrijven jullie er dan ook nog een groot stuk over?' Eljero Elia Elia openheid van zaken. „Die jon gen wilde praten, maar daar had ik geen trek in. Ik heb hem op een normale manier weggeduwd, niet meer dan dat. Daarna ben ik ver trokken. Vervolgens zijn er men sen vanuit een uitgaansgelegen heid naar buiten gekomen en is er een klap gevallen. Maar ik was toen al weg. Ik denk niet dat het tot een zitting komt. Er is niets. Wat er, toen ik weg was, precies is gebeurd? Dat weet ik ook niet. Op de beelden zie je wat ik jullie net vertelde, dus dat ik iemand weg heb geduwd. De rest van de beel den mocht ik van de politie niet zien." Precies op het moment dat Elia in de cel belandde, maakte Danny Blind zijn voorselectie be kend voor de oefeninterlands te gen Frankrijk en Engeland. Elia ontbrak, net als al zijn ploeggeno ten op keeper Kenneth Vermeer na. Of zijn aanhouding een rol heeft gespeeld in het feit dat hij niet meer tot Oranje behoort? „Dat denk ik wel ja, maar ik heb niemand van de KNVB gespro ken," zegt hij. In het Gelredome speelde hij gisteren geen opvallende rol. De aanvaller diende vooral het tacti sche concept te bewaken. Feye- noord zakte in Arnhem in en Elia verzaakte in defensief opzicht niet, zonder dat hij in aanvallend opzicht potten kon breken. „Maar ik kon vrijuit spelen, had tegen Vitesse echt geen last van wat er afgelopen week is gebeurd," zegt Elia. MAANDAG 14 MAART 2016 SPORT 3 Phillip Cocu Jetro Willems Marco van Ginkel door Bart Hoffman EINDHOVEN. Als Jetro Willems een slechte of ongelukkige wedstrijd speelt voor PSV, dan springt dat extra in het oog. Normaal gespro ken doet hij altijd wel iets waar je mond van open valt. Tegen Heeren veen (1 -1was er vanaf de tribunes enkel gezucht en gesteun te horen. twee punten inleverde, foto Joep Leenen/ANP Feyenoord-speler Michiel Kramer (m) viert de 1-0 samen met Bilal Basacikoglu (I) en Eljero Elia. foto ANP Jetro Willems: „Dit is niet iets wat ik in andere duels laat zien." foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31