TO©S Eigenaar Hedwige is woedend op Ben Bot Zes aanhoudingen na drugsvangsten Tholen Bewoners zorgcentrum dupe van liftstoring Wieden 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik ga alleen naar de tandarts als ik klachten heb. Uw Mening EENS ONEENS paul kusters Column Marleen Blommaert Hoewel het nog vroeg in maart is, lijkt de lente er volop te zijn. Tenminste als de gure noordoos tenwind zich even gedeisd houdt. Veel eerder dan normaal ben ik bezig met schoonmaken van tuin meubelen en het aanharken van de kruidenbakken op het terras. Ik wied de dooie stelen van de venkel, oregano, munt en selderij. Met al de verhoute stelen, wat wortels hier en daar en nog wat jong opschot in mijn handen doe ik even mijn ogen dicht. Zelfs in Ik realiseer me dat mijn grootste probleem een tikje te veel munt in de plantenbak is deze staat verspreidt het geheel een heerlijk bedwelmende mix van geuren. Ik realiseer me dat op dit moment mijn grootste pro bleem een tikje te veel munt in de plantenbak is. De oudste leert voor een tentamen, ergens in Den Haag bij vrienden van ons. Daar waar de deur altijd openstaat voor haar. De jongste vertrekt voor weer een week school naar Eindhoven, waar ze inwoont bij mijn zus. Ook daar staat een deur open. Ook voor mij, mocht dat on verhoopt nodig zijn. Stel dat ze gekke dingen in Doel doen. Zo zijn er een aantal plekken waar ik en de mijnen altijd terecht kun nen. Het is goed om te weten dat je ergens welkom bent. Het bete kent rust en verbondenheid. De jonge hond komt eens kijken of het wel goed gaat met al dat wieden en neemt stiekem het handvegertje mee. Ik ben quasi boos en ze is diep onder de in druk. Met haar ga ik wekelijks schapendrijven. Beter gezegd ik probeer het te leren. Zij kan het ei genlijk wel. Het is belangrijk om haar bezig te houden zodat ze niet zelf gaat bedenken wat ze zo al eens kan ondernemen. Het bankstel slopen bijvoorbeeld. Wel fijn dat we zo goed met onze honden en dieren omgaan in dit land. Ook met onze kinderen in de meeste gevallen. Het zou mooi zijn als we een beet je van dit gevoel zouden laten zien aan mensen die hulp nodig hebben of even bij willen komen van al het geweld en ellende. Dat dacht ik toen ik wiedde. Camen is gevaarlijk. 554 reacties toosenhenk.nl O I* MAART &OMME &L0NbJESfcA6 112-nieuws Beroofd tijdens zakendeal Een 27-jarige Litouwse za kenman is zaterdagmiddag rond 17.00 uur in een loods aan de Rolafseweg in Nieuw-Vossemeer be roofd. Hij dacht een auto te komen kopen, om die door te verkopen in Litouwen, maar hij kreeg in plaats daarvan een vuurwapen op zich gericht. De man werd beroofd van een tas met een onbekend geldbe drag en enkele persoonlij ke papieren. De daders wa ren een man van ongeveer 1.80 meter lang met Euro pees uiterlijk en een man van 1.70 meter lang met Noord-Afrikaans uiterlijk. Binnenbrand in woning In een woning aan de Hansweertsestraatweg in Kruiningen heeft zaterdag ochtend een binnenbrand gewoed. Het zou gaan om een schoorsteenbrand. Een brandweerteam uit Goes kwam even voor half tien bij de woning kijken, nadat er een binnenbrand was gemeld. De brandweer ging met een blusvoertuig en ladderwagen op de mel ding af. Het is niet bekend hoeveel schade de brand precies heeft veroorzaakt. XTC gevonden bij ruziënd stel Een 35-jarige man uit Axel zal flink spijt hebben van zijn ruzie zaterdagavond. De politie kwam bemidde len bij een huiselijke twist. Nadat de politie het twee tal enigszins gekalmeerd had, werd duidelijk dat er harddrugs in het huis wa ren. Op aandringen van de politie liet de man zijn voorraad zien, waarna het huis met zijn toestemming verder werd doorzocht. Daarbij werden ongeveer 350 xtc-pillen en 14.500 eu ro contant geld gevonden. Daarnaast zijn nog een har poengeweer en een, traan gasbus gevonden. Gevlucht na ongeval op A58 De bestuurder van een per sonenauto is er zaterdag avond vandoor gegaan na dat hij van de weg raakte op de A58 tussen Nieuw en Sint Joosland en Middel burg. HV Zeeland plaatste een foto van het verlaten wrak op zijn website. De auto, een zilverkleurige Fiat Coupé, werd rond 21.55 uur opgemerkt. De brand weer en ambulance snel den toe, maar toen zij arri veerden, was er niemand meer bij het wrak. De auto is door een bergingsbedrijf weggesleept. De politie onderzoekt wat er aan de hand was. Bot was minister in 2005, het jaar dat met Vlaanderen de Schel- deverdragen zijn afgesproken. Daarin werd niet alleen de derde verdieping van de Westerschelde geregeld, maar ook de ontpolde ring van de Hedwigepolder. Vorige week publiceerde NRC Handelsblad een artikel waarin wordt beweerd dat Bot in 2003 lobbywerk verrichtte voor de ha ven van Antwerpen. Bart So- mers, de voormalige premier van Vlaanderen, zegt in het artikel dat door Bot, die eind 2003 minis ter werd, een politiek akkoord over de verdieping 'in een stroomversnelling' kwam. In juni 2011 ijverde Bot, die toen geen minister meer was, in de Volkskrant voor het nakomen van de Scheldeverdragen en dus het onder water zetten van de Hedwigepolder. Juist op dat mo ment probeerde de toenmalige staatssecretaris Henk Bleker, net als Bot lid van het CDA, een al ternatief te vinden voor ontpol dering van de Hedwige. Toen Hans Mieras, de raadsman van De Cloedt, hem destijds daar over om opheldering vroeg, zou Bot hebben geantwoord dat hij 'volstrekt neutraal tegenover' de Hedwigekwestie stond en ge woon had betoogd dat het Schel- deverdrag moest worden uitge voerd. Mieras: „We weten nu dus dat hij daar niet neutraal te genover stond. Vermoedelijk is hij onder Vlaamse druk gezet en misschien wel betaald. De 'Ik heb nooit iets met de Hedwigepolder te maken gehad' Cloedt is hier woedend over. Hij vecht nog steeds voor zijn polder en dit bevestigt voor hem dat er achterkamertjespolitiek is bedre ven." De Cloedt en Mieras bera den zich op stappen tegen Bot. De oud-minister vindt de aan tijgingen onzin. „U moet niet ge loven wat er in NRC Handels blad heeft gestaan", reageert hij. „In België had ik de Hedwigepol der niet in mijn dossier. Toen ik in de ministerraad kwam ook niet. Ik heb nooit iets met de Hedwigepolder te maken gehad. Voor ik in het kabinet zat, had ik zelfs nog nooit van die polder ge hoord." THOLEN. Tientallen kilo's hard drugs, 75 kilo cannabis, gestolen goederen en een hennepstekke- rij. Dat was de vangst van de poli tie in Tholen vrijdag. Zes ver dachten zijn opgepakt. Het gaat om twee zaken die volgens een woordvoerder van de politie niets met elkaar te ma ken hebben. In loodsen aan de Slabbe- coornweg zagen agenten vrij dagnacht licht branden en 'men selijke activiteit'. Dat vonden ze verdacht, dus namen ze een kijk je. Een drugshond spoorde er tientallen kilo's harddrugs op en agenten vonden ongeveer 75 kilo hennep. Daarnaast stonden er verschillende spullen die ver moedelijk gestolen zijn en er lag een grote hoeveelheid gereed schap. Een 50-jarige Rotterdam mer, 46-jarige man uit Vlaardin- gen en drie mannen uit Oud-Be- ijerland van 51, 41 en 19 jaar zijn aangehouden. Ze worden ver dacht van heling en drugshan del. Het strafrechtelijk onder zoek loopt nog. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Eerder die dag werd ook al een hennepstekkerij aangetrof fen in een schuur bij een woning aan de Boomdijk. Een 53-jarige Tholenaar is aangehouden. ZAAMSLAG. Dat een lift in een zorgcentrum een keertje kapot gaat, dat kan gebeuren. Maar dat het vervolgens meer dan zes uur duurt voordat er een monteur is en bejaarde mensen daardoor niet naar hun kamer kunnen, dat zou niet moeten kunnen. Henk de Ruijter is er boos over. Zijn moeder woont in zorg centrum De Molenhof in Zaam- slag. Daar ging zaterdagochtend om een uur of tien de lift kapot. „Ze zat toen beneden om een bakje koffie te drinken. Ze zit in een rolstoel, en kon dus niet meer naar haar kamer." Kan ge beuren, geeft De Ruijter aan. „Maar vervolgens duurde het meer dan zes uur (tot 16.30 uur) voordat de monteur van Kone kwam." In de tussentijd zat een drie tal bewoners op de onderste ver dieping te wachten, en anders om konden ook mensen niet van de eerste etage naar beneden. „Daardoor heeft een aantal bewo ners zelfs de crematie van een medebewoner gemist", weet De Ruijter. Bij Kone kon gisteren, doordat het weekend was, niemand een reactie geven. n MEVROUW MAS IK U IETS VRASEN IS RAT MU RE MAAN OF RE ONC>ERSAANt>E ZON SORRY» l< BEN NIET VAN HIER. NIEUW-VOSSEMEER KRUININGEN AXEL MIDDELBURG door Ernst Jan Rozendaal GOES. Gery De Cloedt, de eige naar van de Hedwigepolder, is woedend op voormalig minister van Buitenlandse Zaken Ben Bot. Die zou zijn rol als minister heb ben vermengd met een eerdere rol als lobbyist van de Antwerpse haven, 'notabene de drijvende kracht achter de ontpoldering'. Ben Bot oud-minister door Elodie Kint door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2