I 25 kooksterren strijden 0111 eretitel 'Ik wilde al mijn hele leven een keer in een privéjet een vlucht maken' 'Maslei'chef Holland' Bert van Leeuwen probeert in bet veertiende seizoen van 'Het familiediner' opnieuw ruziënde familieleden te herenigen. 'Het verbaast me niet dat er zo veel vetes zijn.' tekst suzanna timmer Het gaat altijd over kleine dingen. Maar er is veel meer aan de hand Niet te missen op 14 maart 2016 a SERIE Baas van Chicago in hel nauw D DOCUMENTAIRE Vreemde objecten m FILM VAN DE DAG keanu redt de wereld De amateurkoks krijgen opdrachten zoals smaak testen en mystery box- opdrachten. Twee gast- chefs geven masterclas- ses om ze de details te leren: Erik van Loo (chef-kok van sterrenres taurant Parkheuvel) en Edwin Vinke (topchef hij sterrenrestaurant De Kromme Watergang in Zeeland). Kranenborg, Van der Eerde en Polman mogen de gerechten proeven en die zijn niet altijd naar hun smaak. Dus geven ze hun ongezouten kritiek. Na tien weken is duide lijk wie zich de allerbeste Hollandse amateurchef van 2016 mag noemen. Vanaf nu is Masterchef Holland elke werkdag te volgen. Vanavond staan de kandidaten in Aals meer, waar ze koken voor de medewerkers van de bloemenveiling. Later koken ze ook voor de cast van de musical Beauty and the beast. „Ik doe het nog altijd met veel plezier. Dat heeft ook te maken met de spanning die het met zich mee brengt. Ik weet van tevoren niet hoe zo'n opnamedag gaat verlopen." „Meestal wel. Maar een paar weken geleden stond ik bij iemand voor de deur die nog nooit van het pro gramma had gehoord. Ik vroeg: 'wat doe je altijd op maandag avond? Die man antwoordde: 'dan ben ik meestal wat aan het lezen of puzzelen.' Daar moest ik om la chen." „Toen ik met het programma begon, kon ik nog met een stalen gezicht zeggen dat ik een leuke ver rassing in petto had. Dat is nu an ders. Zeker met mensen die al een langdurig familieconflict hebben. Achteraf hoor ik weieens dat men sen hadden afgesproken niet open te doen als ik voor hun deur zou staan. Herkend worden heeft een voordeel: ze weten waarvoor je komt, dus je kunt meteen het ge sprek aangaan." „Nee. Het programma loopt niet voor niets al veertien jaar. Ik weet uit ervaring hoe vaak dat voor komt. In mijn eigen vrienden- en kennissenkring spreken we ook weieens over Het familiediner. Dan hoor ik van een bekende dat hij zijn zus ook niet meer spreekt." „Dat is het meeste gehoorde com mentaar: waar maken mensen zich toch allemaal druk om? Het gaat altijd over kleine dingen. Maar ik zeg er meteen bij: dat zijn die wel bekende druppeltjes die de emmer doen overlopen. Er is altijd veel meer aan de hand." „Als we met geweld of incest te maken krijgen, dan doen we het niet. Soms krijgen we een lieve brief van een kind dat ons vraagt of wij haar gescheiden ouders weer bij elkaar willen brengen. Daar begin nen we in dit programma niet aan." „Regelmatig. De afgelopen serie had ik vier mensen van boven de 80 jaar, die kwamen allemaal niet naar het diner. Later hoorde ik dat ze de ruzie wél hadden bijgelegd. Daar heeft het programma toch een beetje aan bijgedragen." maandag 14 maart 2016 GO VANDAAG KIJKEN Klio+ tn mioonn nn IA mnnrt OHIC Valerio Zeno reist met dj Martin Garrix, Valerio international, NPO 3, 22.05 uur. Tom Kane heeft de macht in Chicago, maar privé worstelt hij met een groot geheim. Er lekt informatie uit over dat geheim. En dus moet Kane zich verde digen in de media. Boss, Canvas, 23.00 uur. schrijversduo's strijden om een finaleplaats. Nationale Boeken weekquiz, NPO 2,19.55 uur. Drie generaties van de Harrison-familie runnen samen het pandjeshuis. Ze bepalen de waarde van vreemde objecten die naar hun winkel worden gebracht. Pawn stars, History Channel, 21.00 uur. Computerhacker Keanu Reeves ontdekt dat het aardse leven slechts com putersimulatie is. Boos aardige machines willen de mensen zo in bedwang houden. Reeves gaat het gevecht aan om de wereld te redden. The matrix, Veronica, 23.05 uur. -> Robert Kranenborg, Michiel van der Eerde en Marcus Polman (v.l.n.r.) vormen de jury. foto sbs b Meesterkok Robert Kra nenborg, chefkok Michiel van der Eerde en culinair recensent Marcus Polman jureren zestien kandidaten die strijden om de titel Masterchef Holland. Masterchef Holland, SBS 6,18.30 uur. ALTIJD EN OVERAL RUZIES IN DE FAMILIE Het familiediner, NPO 1,22.10 uur. Hoe leuk is het om Het fami- liediner te maken? Weten mensen meteen waar jij voor komt als je bij hen aanbelt? Is het een nadeel als je direct bij de deur herkend wordt? 44 Bert van Leeuwen: 'Geweld of incest doen we niet.' FOTO EO Verbaast het je dat er zo veel proble men tussen familieleden zijn? Vaak worden kleine problemen opge blazen tot enorme proporties. Zijn er thema's die je niet behandelt? Zijn er mensen die niet naar het diner gaan, maar de ruzie wél bijleggen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25