René van der Gijp: 'We maken er het beste van' GIRA CULTUUR SHOW 23 Orlando stelt Katy Perry voor Mogelijk suïcide Keith Emerson h\ Ik zou willen dat je trouwt voor 10 jaar' De Britse acteur Orlando Bloom heeft zijn nieuwe vriendin Katy Perry meegenomen naar een tra ditionele Engelse pub in het En gelse graafschap Buckingham shire. In de pub introduceerde hij de Amerikaanse popzangeres aan zijn moeder Sonia, weet de Britse krant Mirror. De Lord of the Rings-acteur en de zangeres aten samen met moeder Sonia een hartige maaltijd in de Stag and Huntsman in het dorpje vlak bij zijn huis in Bucking hamshire. Ze zagen er onopval lend uit. De politie onderzoekt of toetse nist Keith Emerson (foto), bekend van het trio Emerson, Lake and Palmer, zelfmoord heeft ge pleegd. Hij is vrijdag met een schotwond gevonden. Ja, het is onwerkelijk dat Daniëlle er niet meer is. Maar René van der Gijp (54) relativeert alles, en dit dus ook. „Ik zit nu in de auto met Nicky en voor hetzelfde geld let over tien seconden iemand niet op en is het gedaan met ons. Zo is het gewoon", vertelt de voetbal analist gistermiddag aan de tele foon. „Haar dood overvalt me niet. Ik ben iemand die met alles reke ning houdt, ook al hoop je natuur lijk dat het aan jouw padje voorbij gaat." En dus ploffen vader en zoon, die tot vorige week bij zijn moe der woonde, gisteren samen op de bank om Vitesse-Feyenoord te kij ken alsof het een gewone zondag middag is. „Hij kan eindeloos voet bal kijken, net als ik", zegt van der Gijp. Een gulle lach volgt: „Het zou vervelender zijn als ik nu de hele dag Spongebob op zou moe ten zetten." Voetbal biedt houvast, vindt de oud-international. Daarom schuift hij vanavond alweer aan bij zijn vrienden van Voetbal Insi de. Van der Gijp haalt filosoof René Gude aan, die voor zijn over lijden openhartig sprak in De We reld Draait Door over zijn termina le ziekte. „Hij zei dat er een paar dingen zijn waar je je leven wel mee doorkomt, en sport is daar één van. Daar zit alles in: emotie, winnen, verliezen. Neem nou Jan Boskamp, wat zou die man nou moeten als er geen voetbal zou zijn? Naar buiten zitten staren? Nee joh, laat hem lekker Liver- pool-Manchester kijken. Dat is zijn leven. Zo is het voor mij ook." Mensen maken zich zorgen, merkt hij, nu hij ineens moet zor gen voor de 14-jarige Nicky. Hij haalt er zijn schouders over op. „Hoe doe je dat met eten? Was sen? Schoonmaken? Lieve schat, ik leef al heel mijn leven alleen. Ik heb overdag zeeën van tijd om mijn was in het trommeltje te stoppen, ik beschik over een stof zuiger en ik kook. Ik maakte al eten voor mijn moeder en nu maak ik extra omdat Nicky bij me woont." Die vaderrol valt hem vrij na tuurlijk. „Het scheelt dat het geen ventje meer is van 3, 4 jaar oud. Die kleine is bijna 15, die kan over twee jaar zijn rijbewijs gaan halen of haal ik 'm over een tijdje om twee uur 's nachts op uit de Crazy Piano's. Het is een puber, maar al wel een redelijk volwassen knul. We maken er het beste van." Het afscheid van Daniëlle afge lopen donderdag was 'goed, mooi'. „Ik heb me er niet te veel mee bemoeid en het aan Nicky overgelaten. Hoe hij het wilde, wie hij erbij wilde hebben." Wat nog wel door zijn hoofd spookt, is die ijzige schreeuw van zijn zoon vrijdagochtend 4 maart. „Hij belde me: papa, papa, ze zijn mama aan het reanimeren. Die schreeuw van wanhoop... man. Hij heeft zelfs nog met zijn moe der lopen slepen. Hij moest haar van de mensen van 112 uit bed ha len, dat was nodig, maar toch. Het is haast misdadig wat hij heeft moeten meemaken." En, benadrukt hij, aan zijn ei gen verdriet komt hij ook toe. Maar hij is nu eenmaal niet het type dat z'n dekbed over zijn hoofd trekt en zich afsluit van de wereld. „Die andere kleine van mij, de oudste (Sanny, 25 jaar, red.) had lymfklierkanker en daar zijn we ook doorheen gekomen", zegt hij. „Ik heb ongelooflijk veel steun aan mijn beste vriend Cas per (van Eijck, red.), die is profes sor en heeft langer op school geze ten dan wij allemaal bij elkaar. Het is fijn een mens met gezond verstand naast je te hebben." MAANDAG 14 MAART 2016 Heieen van Royen schrijfster met bindingsangt René van der Gijp met zijn zoon Nicky in Waar is de Mol', foto SBS6 door Marlies van Leeuwen HILVERSUM. René van der Gijp schuift vanavond weer aan bij Voet bal Inside, anderhalve week na het overlijden van zijn levenspartner Daniëlle Sijthoff (46). Gira Giersiepen GmbH Co. KG Terugroepactie van wandcontactdozen met verhoogde aanrakingsbeveiliging (.kinderbeveiliging') Afbeelding: Voorbeeld van de afdekking van een Gira wandcontactdoos met verhoogde aanrakings beveiliging ('kinderbeveiliging'), herkenbaar aan het ingegraveerde kinderbeveiligingssymbool Ons testlaboratorium heeft vastgesteld dat de contactdoosafdekkingen met verhoogde aanrakingsbeveiliging (.kinderbeveiliging') die in de periode van 09-12-2014 tot 26-01-2016 via diverse elektrotechnische groothandels door Gira zijn verkocht, gebreken kunnen hebben. Recente tests hebben aangetoond dat de voorziening in de afdekking van de contactdoos die de verhoogde aanrakingsbeveiliging ('kinderbeveiliging') mogelijk maakt - de zoge naamde 'shutter' - mogelijkerwijs niet altijd zelfstandig sluit. Let op: Dit kan ertoe leiden dat er bij ondeskundige omgang met de contactdoos, bijv. bij invoer van geleidend materiaal, een elektrische schok kan optreden - net als bij elke gebruikelijke contactdoos zonder verhoogde aanrakingsbeveiliging. Deze schok kan ernstig, zelfs levensgevaarlijk letsel tot gevolg hebben. Veiligheid heeft bij Gira de hoogste prioriteit. Wij roepen daarom uit voorzorg de evt. betroffen contactdozen met verhoogde aanrakingsbeveiliging (.kinderbeveiliging') terug, die in de periode van 09-12-2014 tot 26-01-2016 zijn verkocht. De betroffen producten met afbeeldingen en de desbetreffende artikelnummers zijn te vinden op www.recall.gira.com/nl. Oproep aan klanten: Neem onmiddellijk contact op met uw elektromonteur of installateur, indien u in de bovengenoemde periode de betroffen producten heeft gekocht en/of dergelijke producten bij u geïnstalleerd zijn. De elektromonteur zal u vertellen of uw afdekkingen betroffen zijn. Hij zal u verder helpen en kan de door de terugroepactie betroffen afdekkingen kosteloos vervangen door een nieuwe afdekking met een correct werkende verhoogde aanrakings beveiliging. Probeer in geen geval de afdekking van de contactdoos zelf te vervangen! Let er goed op dat tot de vervanging van de afdekkingen risico lopende personen, met name kinderen, in uw huishouden of uw instelling geen geleidend materiaal in de contactdozen kunnen steken. Wij willen uitdrukkelijk duidelijk maken: niet de contactdozen zelf, maar alleen de 'shutters' in de afdekkingen zijn betroffen. Dit betekent: de stroomtoevoer bij de contactdozen is niet verminderd. De contactdozen zelf werken correct en garanderen bij juist gebruik de normale aanrakingsbeveiliging die geldt bij elke gangbare contactdoos. Ze kunnen zodoende verder worden gebruikt. Alleen de verhoogde aanrakingsbeveiliging ('kinderbeveiliging') kan niet worden gegarandeerd. Meer informatie is te verkrijgen via onze kosteloze hotlines voor klanten: 00800 456 235 12 voor installatiebedrijven: 00800 452 792 89 of via e-mail: recall@gira.de Wij vragen u om begrip voor deze uit voorzorg getroffen terugroepmaatregel! Gira Giersiepen GmbH Co. KG DahlienstralJe 12, 42477 Radevormwald, Duitsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23