Ritthem gul voor dorpskerk [TfjiGriwfTGfTrHm r iim Pp-^ \W\ 25% ABBA za mum rmim Edelstenenbuurt ook rozenparadijs Kraker waterhuisje presenteert zich als meubelmaker, kunstenaar en cursusleider jïGn-i [aTfi WALCHEREN 15 \F. Kraker Sebastiaan Kas voert een bedrijf op de Kenniswerf. Maar gemeente ziet zijn werk als 'cultuur en ontspanning'. ACTIE VAN 14-3 TOT 18-3-2016 Voor GRATIS LEVERING EN OPHALEN GSM: 06 827 12 502 reparatie enttapijtf Hij wordt door het gemeentebestuur van Vlissingen vooral gezien als lastpak. Maar Se bastiaan Kas zegt niemand in de weg te zitten. Ster ker, als de gemeente een koper heeft voor het perceel aan de Edisonweg, dan vertrekt Kas bin- nern de kortste keren. Maar zo lang er niets gebeurt op het braakliggend stuk Kennis- werf langs het Kanaal door Wal cheren blijft Kas lekker in het voormalige waterhuisje wonen. Als kraker. Want daar doet-ie nie mand kwaad mee. De gemeente heeft hem er na anderhalfjaar nog niet uitgekre gen. Het Openbaar Ministerie zag geen reden om Sebastiaan Kas uit het watergebouwtje te zetten, om- Het wijkteam vroeg bewoners van de Edelstenenbuurt of ze een, door de gemeente en corporatie Woongoed gesponsorde, roos bij hun deur wilden. Ruim zestig keer kreeg het team een bevesti gend antwoord en dat leidt bin nen enkele jaren tot een kleurrij ke wijk. Zaterdag werden in het kader van NL Doet 62 rozen ge plant in diverse straten in de wijk. dat hij een 'maatschappelijk belan genconflict' met de gemeente heeft dat 'niet geschikt is voor ver volging'. Kas stuurde de gemeente een biljet van vijf euro, waarmee In de ene straat komen meer ro zen dan in de ander, afhankelijk van het enthousiasme van de be woner. Maar coördinator rozenaan- plant Henriëtte Sohier zorgde er voor dat de wijk straks decent op kleur ligt. „In sommige straten bloeien straks louter rode en roze rozen, in de ander gebroken witte. Het wordt echt prachtig", voor spelde ze. De rozen zorgen ervoor dat de buurt er 'wat minder stenig' bij komt te liggen, verwacht wijk teamvoorzitter Rob Bastian. En daarnaast brengen de bloemen de buurtbewoners nader tot elkaar. Stadsdichter Karei Leeftink gaat daar van uit. In bloemrijke taal schetst hij een rooskleurig beeld van de wijktoekomst. Het gedicht is te lezen op het Parelplein. hij het historische huisje wilde ko pen. Vele weken later kreeg hij zijn geld terug met een briefje dat Vlissingen het 'aanbod niet kon aanvaarden', omdat 'het geboden Begin deze eeuw werd, in op dracht van de gemeente Vlissin gen, de kerktoren gerestaureerd. De afgelopen jaren liet de Pro testantse Gemeente Ritthem zelf de consistorie en de buiten kant van het schip van de kerk opknappen. Zo werden kapotte stenen vervangen, steunberen, ezelsruggen en vensterbanken gerepareerd en voegwerk ver nieuwd. Door al die werkzaamheden kwam de bodem van de spaar pot van de kerkelijke gemeente in zicht, reden om in januari via een folderactie ook dorpelin gen die de kerk niet bezoeken te vragen of ze een bijdrage wil den doen. „Met het resultaat zijn we heel tevreden. Ons idee dat de kerk toch een beetje van het hele dorp is, wordt blijkbaar breed gedragen. We willen ie dereen dan ook zeer hartelijk bedanken", zegt kerkrentmees- ter Peter Osté, die zich er wel van bewust is dat de actie niet jaarlijks herhaald kan worden. De bijdrage van de niet-ge- meenteleden komt ten goede aan het onderhoud van de kerk. bedrag niet marktconform' is. Se bastiaan deed vorige week zijn ver haal voor de bezwaarschriftencom missie en wacht rustig af wat die van de kwestie vindt. Hij stelt dat hij intussen zelfs beter op de Kenniswerf past dan ooit tevoren. Want hij oefent be drijfsmatige activiteiten uit, die prima op het terrein passen. Hij maakt meubels en kunstvoorwer pen, die mensen kunnen kopen. En hij geeft sinds kort les. Hij leert mensen bijvoorbeeld meu bels maken en hoe ze moeten om gaan met een kettingzaag. Sebastiaan leert belangstellen den niet alleen hoe ze het gereed schap kunnen inzetten om mooie dingen te maken, maar ook hoe ze er veilig mee om moeten gaan. Glenn van Roggen (25) is één van de mensen, die les volgt bij Kas. Van Roggen woont tegenwoordig in Rotterdam, waar hij een oplei ding grafische vormgeving volgt, maar komt nog regelmatig naar Vlissingen om familie en vrien den te bezoeken. „Ik ben vooral di gitaal bezig met ontwerpen. Maar ik wil ook graag weten wat je met diverse materialen kunt en hoe je met diverse technieken kunt spe len. En Seb weet precies hoe dat moet." Behalve het zagen van een oli fant uit een boomstam heeft 'Seb' Glenn ook geleerd hoe hij patro nen op hout tekent. „Met een gas- brandertje teken ik zo een manda la op een boomstronk. Ik ontwerp haast vanzelf patronen die ik in di gitale vorm kan gebruiken voor mijn afstudeeropdracht." lV'jSL Wij zijn geopend van maandag t/m zaterdag 10.00 -18.00 uur UUBÖ korting MAANDAG 14 MAART 2016 Kettingzaagles of kunst kopen Glenn van Roggen (links) laat Sebastiaan Kas zien dat hij al aardig bedreven is met een kettingzaag. Glenn draait zijn hand niet meer om voor een 'gefiguurkettingzaagde' olifant, foto Lex de Meester door René Hoonhorst door René Hoonhorst MIDDELBURG, Middelburg presen teert zich sinds een paar jaar graag als Rozenstad. Sinds zaterdag ple ziert ook de Edelstenenbuurt ro zenliefhebbers, hoewel het nog wel een jaartje of twee duurt voordat de buurt dat echt geurig en kleurig kan doen. door René Hoonhorst RITTHEM. Ook niet-kerkelijken en andersdenkenden waarderen de protestantse kerk in Ritthem. Zij schonken 1460 euro voor het onderhoud van het beeldbepa lende godshuis, meldt het kerk bestuur. Rozenmeisjes Jayla (links) en Destiny op de rozenstoel. Op de achtergrond leest Joop Buma het gedicht van de stadsdichter voor. foto Lex de Meester r<> Wassen en repareren is goedkoper dan een nieuw tapijt 1 Wij reinigen uw tapijt volgens oude Perziche traditie. U kunt er zeker van zijn dat uw tapijt vakbekwam behandeld wordt. Chloorvrije biologische reiniging vlekkenverwijdering op plantaardige basis zonder kleurverlies. vrx/TT-nrrs f~\ rv7rKM~5H?niTflf(?iQ Verkoop Wasserij Herstelling van oosterse tapijten 4811 NM Breda Nieuwe Ginnekenstraat 21 GSM 06 82712 502 Verkoop Wasserij Herstelling v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15